Majorka hotel

Majorka, centrum turystyczne Balearów, to kraina luksusu. Nie trudno tu o piękny hotel i królewskie traktowanie, za to nie łatwo o korzystną cenę apartamentu... Ale z wakacji na wyspie wcale nie trzeba rezygnować! Znalezienie wygodnego hotelu za rozsądną kwotę też jest możliwe.

Majorka hotel - czterogwiazdkowy luksus

Majorka hotel. Znaleźć hotel o wysokim standardzie na Majorce to żaden problem. Do takich apartamentów też najchętniej kierują gości biura podróży. Luksus, jaki dają cztery gwiazdki, oznacza świetną jakość obsługi i znakomitą lokalizację - hotelowe tarasy to nierzadko najlepsze punkty widokowe w mieście (na dachu hotelu Saratoga w stolicy mieści się basen). Hotel tego rodzaju ma wszystko, co i małym, i dużym do udanych wakacji jest niezbędne - kompleksy otwartych basenów, ogrody, rozbudowany system saun i salonów SPA, szeroki program animacji dla najmłodszych. Dużym udogodnieniem dla gości, zwłaszcza rodzin, jest szeroki wybór menu oraz kilka, zwykle tematycznych, restauracji. Drogi hotel zapewnia też prywatną, wyposażoną plażę.

Majorka hotel - dokąd jechać? Odwiedź El Arenal!

Majorka hotel. Tętniące życiem centrum turystyczne Majorki mieści się głównie w rejonie stolicy. Linia południowego wybrzeża jest gęsto usiana kurortami, które dzieli od siebie zaledwie kilka kilometrów. To tu najłatwiej spełnią się oczekiwania gości co do rodzaju apartamentu. Na południu każdy znajdzie hotel odpowiedni do własnych upodobań i zawartości portfela. Mała i głośna miejscowość El Arenal ma do zaoferowania jedną z najdłuższych plaż na wyspie. Wzdłuż niej łatwo spotkać elegancki hotel. Użytkownicy portalu Booking.com polecają zwłaszcza hotel Xapala usytuowany w odległości 50 m od plaży oraz kameralny, przytulny Puig de Ros a'Alt, który mieści się w XVIII-wiecznej willi. El Arenal to znakomite miejsce zarówno dla młodych osób, jak i rodzin. Blisko niejednego hotelu można znaleźć kluby nocne i puby, gdzie indziej zaś ciche zatoczki i ogromne parki wodne. Te ostatnie świetnie uzupełniają ofertę rozrywki wodnej, jaką dysponuje niemal każdy hotel na wyspie.

Majorka hotel - wokół Palma de Mallorca

Majorka hotel. Katedra La Seu w Palma de Mallorca, stolicy wyspy, to największy skarb architektury Majorki i całych Balearów. Piękna, monumentalna budowla przypomina pałac. Chociażby dla tej wyjątkowej atrakcji warto zarezerwować hotel w stolicy. Oprócz licznych zabytków południowy rejon Majorki słynie z pięknych plaż i znakomitych ośrodków wczasowych. Bogaci turyści z łatwością znajdą tu luksusowy hotel, a mniej rozrzutni tani i komfortowy hostel (ceny hosteli rosną od 13 euro). Podróżując na zachód od stolicy warto zatrzymać się w Palma Nova i Magaluf. Wśród eleganckich ośrodków na pewno "wyłowimy" tu właściwy hotel i wygodne miejsce do leżakowania na jednej z najdłuższych plaż Majorki. Po przeciwnej stronie, zaledwie 10 km od Palma de Mallorca, znajduje się kurort Can Pastilla z piękną przystanią i szeroką, białą plażą. Aby szybko i bez wysiłku znaleźć tu odpowiedni hotel warto udać się na spacer nadmorskim bulwarem.

Majorka hotel - zaciszniej na wschodzie

Majorka hotel. Cabo Blanco i Cala D'or to główne ośrodki turystyczne południowo-wschodniego wybrzeża wyspy. Od Palma de Mallorca dzieli je ok. 70 km. Malownicza Cala D'or słynie jako jedna z najpiękniejszych wioseczek Majorki. Mnóstwo atrakcji wodnych (nurkowanie, rejsy morskie) ściągają w te rejony wielu wczasowiczów. Z pewnością każdy znajdzie tu hotel w odpowiednim standardzie - baza noclegowa jest bardzo atrakcyjna. Kameralny Fowlers Hotel z widokiem na marinę i ogrody cieszy się sporym zainteresowaniem podobnie jak droższy i bardziej luksusowy hotel Ferrara Blanca czy najskromniejszy ze wszystkich, ale położony w samym centrum Cala D'or, hotel Hostal de la Caravela.

Majorka hotel - wasze typy!

Majorka hotel. Top 3 hoteli wybranych przez użytkowników portalu Trip Advisor:

Majorka hotel - Can Cera Hotel. Luksusowy hotel ma znakomite położenie. Znajduje się w zabytkowej części Palma de Mallorca, w XVIII-wiecznym budynku pałacu. Hotel ma pięknie stylizowane meble i wnętrza; jest przy tym bardzo nowoczesny. Niedaleko znajduje się katedra La Seu oraz port.

Majorka hotel - Hotel Hispania. Jeden z lepszych hoteli w Playa de Palma niedaleko El Arenal. Na terenie hotelu znajduje się basen, który okalają ogrody, a w pobliżu nadmorski bulwar spacerowy i plaża. Kilka razy w tygodniu gra muzyka na żywo.

Majorka hotel - Hotel Marina Luz. Elegancki hotel w Can Pastilla ma do zaoferowania kawiarenki i restauracje - lokalne i międzynarodowe oraz piękną plażę, która biegnie tuż obok budynku. Na terenie hotelu mieści się m.in. duży basen, barek i taras do opalania.

Więcej o: