Hiszpania wycieczki - top 8 wycieczek po Hiszpanii

Hiszpania to kraj idealny na wycieczki i aktywny wypoczynek. Prezentujemy top 10 wycieczek, które trzeba odbyć, będąc w Hiszpanii.

Hiszpania wycieczki - Barcelona

Hiszpania wycieczki. Barcelona to stolica Katalonii i jedno z najchętniej odwiedzanych miast Hiszpanii. Zwiedzanie Barcelony to niezwykła wycieczka szlakiem budowli Gaudiego. Przede wszystkim dzięki temu artyście katalońska stolica uważana jest za jedno z najbardziej kolorowych i ciekawych architektonicznie miast na wycieczkę w Europie. Barcelona to jednak także wspaniały klimat miasta, które żyje przez całą dobę. To ciekawi mieszkańcy, bary tapas, zielone parki i kultowy, zawsze zatłoczony deptak Rambla. Wycieczki do Barcelony można odbywać wielokrotnie i nigdy się nie znudzą.

Hiszpania wycieczki - Madryt

Hiszpania wycieczki. Madryt, stolica Hiszpanii, to miasto, do którego warto się wybrać chociaż w ramach weekendowych wycieczek. Madryt to słynne muzeum El Prado ze zbiorami m.in. El Greco, Michała Anioła i Rembrandta, kulinarne ciekawostki pod postacią churros z czekoladą - ciastek, które macza się w gorącej czekoladzie, wspaniały Plaza Mayor - najpopularniejszy i najbardziej malowniczy plac w Madrycie, a także dzielnice żywcem przeniesione z filmów Almodovara i piosenek Manu Chao. Wycieczki po Madrycie mogą być bardzo ciekawe.

Hiszpania wycieczki - Granada

Hiszpania wycieczki. Podobno jeśli nie widziało się Granady, nie widziało się niczego, a jeśli miałoby się odwiedzić tylko jedno jedyne miasto w Hiszpanii - powinna to być Granada. Wycieczka do Granady powinna się znaleźć w planach każdego turysty odwiedzającego Hiszpanię. Punktem obowiązkowym wycieczki do Granady musi być wizyta w Alhambrze - czyli najlepiej zachowanym pałacu arabskim na świecie. Granada to także wspaniałe bary z tapas, piękne parki, liczne sklepy i Albaycin - dawna dzielnica arabska z wąskimi, wijącymi się uliczkami i białymi domami. Wycieczka po Granadzie bez mapy jest pełna niespodzianek.

Czytaj więcej o Hiszpanii - Hiszpania wycieczki

Hiszpania wycieczki - Sewilla

Hiszpania wycieczki. Sewilla jest stolicą i głównym miastem Andaluzji. To egzotyczny miks, nie tylko pod względem architektonicznym. Słońce świeci tutaj niemal cały rok, a mieszkańcy mają w sobie mnóstwo radości życia, co udziela się też przyjezdnym. Nocne kluby w Sewilli słynne w całej Hiszpanii. Wycieczki studentów, młodych ludzi spragnionych zabawy ściągają tutaj przez cały rok. Jest to ponadto przepiękne miasto, pełne imponujących budynków - jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii.

Hiszpania wycieczki - San Sebastian

Hiszpania wycieczki. San Sebastián to stolica hiszpańskiej prowincji Gipuzkoa w Kraju Basków. To popularna miejscowość wypoczynkowa usytuowana w pięknej scenerii między zatoką La Concha i malowniczymi górami na południu. San Sebastian nazywane jest często perłą północy Hiszpanii. Najciekawszą częścią miasta jest jego stara część, czyli ciasne i gwarne uliczki, na których wieczorami gromadzą się wycieczki turystów krążące po licznych barach i sklepikach. Wycieczka do San Sebastian jest także kulinarną przygodą. Na turystów czeka w San Sebastian najlepsze w Hiszpanii tapas. Lokalna szynka, świeże owoce morza - niebo w gębie. Choćby dla jedzenia warto się wybrać na wycieczkę do San Sebastian.

Hiszpania wycieczki - Toledo

Hiszpania wycieczki. Mówi się, że Toledo to żywe muzeum, jedno z najwspanialszych miast Hiszpanii. Zdaje się, że nie ma tu wolnego skrawka przestrzeni. Meczety, kościoły, synagogi, kamieniczki i pałace wyrastają niemal jedne na drugich. Stare Toledo wygląda niemal wciąż tak samo jak na obrazie sprzed czterech wieków. Zajmuje 12 wzgórz, z trzech stron otacza je głęboki wąwóz rzeki Tag. Zachwycają wąskie, brukowane uliczki, domy gdzieniegdzie ozdobione kolorowymi kafelkami azulejos. Miasto chlubi się wspaniałymi zabytkami kultury chrześcijańskiej, islamskiej i żydowskiej. Wycieczki szlakiem tych zabytków cieszą się wielkim zainteresowaniem turystów.

Czytaj więcej o Hiszpanii - Hiszpania wycieczki

Hiszpania wycieczki - Ronda

Hiszpania wycieczki.Ronda to kolejne przepiękne miasto w Andaluzji, do którego warto wybrać się na wycieczkę. Usytuowane w górzystym rejonie, na wysokim klifie. Miasto dzieli na dwie części wyżłobiony przez rzekę głęboki wąwóz El Tajo. Spinają je zaś piękne, stare, masywne mosty. Po obu stronach Rondy domy stoją tuż nad przepaścią. Ciudad to starsza, mauretańska dzielnica rondy, druga część miasta, dziś bardzo nowoczesna to Mercadillo. Ronda słynie także z Plaza de Toros, czyli areny korridy, jednej z najstarszych i najważniejszych w Hiszpanii.

Hiszpania wycieczki - Majorka

Hiszpania wycieczki. Hiszpańska wyspa - Majorka to idealne miejsce wycieczkę i dłuższy urlop . Znaleźć tu można wszystko: od kilometrowych plaż po ciekawe pod względem historycznym i architektonicznym miasta. Wycieczki po Majorce można odbyć samemu, wynajmując samochód, z mapą w ręku.

Hiszpania wycieczki - transport

Hiszpania wycieczki. Odbywając wycieczki po Hiszpanii można korzystać z kilku środków transportu. Najszybszym z nich jest komunikacja lotnicza. Większość głównych miast Hiszpanii ma porty lotnicze przeznaczone do połączeń krajowych i międzynarodowych. Największym krajowym przewoźnikiem jest Iberia. Niezawodną komunikacją pomiędzy mniejszymi i większymi miastami jest kolej. Główną krajową siecią kolejową Hiszpanii jest RENFE, a najchętniej wybieranymi pociągami Talgos oraz szybka koleje AVE. Pociągi Talgos są szybkie, wygodne i z reguły punktualne. Bilety można nabyć na stacjach, jak również w biurach podróży, które opatrzone są nalepką RENFE. Wycieczki po Hiszpanii najwygodniej jednak odbywać samochodem. Większość stolic prowincji połączona jest autostradami, za którą przejazd należy uiścić przy wjeździe opłatę. Można jej dokonać zarówno gotówką, jak i kartą kredytową. Większość dużych miast Hiszpanii połączona jest drogami ekspertowymi, a mniejsze miejscowości Hiszpanii łączą drogi lokalne, które niejednokrotnie są bardzo malownicze, a przejazd nimi to jedna z najciekawszych części wycieczek po Hiszpanii.

Czytaj więcej o Hiszpanii - Hiszpania wycieczki

Więcej o: