Hiszpania Costa Brava

Hiszpania to między innymi wspaniałe wybrzeże, które ma do zaoferowania kilometry doskonałych plaż. Jednym z najczęściej odwiedzanych i najpiękniejszych rejonów turystycznych Hiszpanii jest Costa Brava.

Hiszpania Costa Brava

Hiszpania Costa Brava. Costa Brava to w dosłownym tłumaczeniu "dzikie wybrzeże". To region turystyczny w Katalonii (północno-wschodnia część Hiszpanii), który należy do prowincji Girona. Terytorium Costa Brava rozciąga się przez całą prowincję Girona, od miejscowości Blanes do granicy z Francją.

Wybrzeże Costa Brava ma długość ponad 200 km. Zachwyca malowniczymi krajobrazami, wspaniałymi plażami, słoneczną pogodą oraz świetnie rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. M.in. dzięki Costa Brava Hiszpania jest tak chętnie odwiedzanym kierunkiem wakacyjnym.

Hiszpania Costa Brava - Blanes

Blanes to miejscowość na Costa Brava, która słynie z jednej z najdłuższych plaż na Costa Brava. Długa, 4-kilometrowa piaszczysta plaża podzielona jest na dwie części wzniesieniem - cyplem Sa Palomera, z którego rozciąga się widok na miasto i morze. W samym miasteczku, które założyli jeszcze Rzymianie, znajduje się gotycki zamek z XII weku, który strzegł wybrzeża Costa Brava przed napaściami piratów, a także piękne ogrody botaniczne Mar i Murtra, które kryją 7000 gatunków roślin, od tropikalnych po śródziemnomorskie oraz kaktusy afrykańskie. Piechurzy znajdą w Blanes świetne trasy spacerowe prowadzące do innych miejsc Costa Brava. Właśnie w Blanes ma swój początek nadmorska autostrada, która łączy kurorty wypoczynkowe znajdujące się na wybrzeżu Costa Brava. Do Blanes łatwo dojechać pociągiem z Barcelony, Girony i Figueres. Wzdłuż całego wybrzeża Costa Brava kursują statki wycieczkowe.

Czytaj więcej o Hiszpanii - Hiszpania Costa Brava

Hiszpania Costa Brava - Lloret de Mar

Lloret de Mar na Costa Brava - to bardzo popularny kurort Hiszpanii. Są tu wszelkie rozrywki, jakie potrzebuje turysta na wakacjach. Są długie piaszczyste plaże, bardzo rozwinięte zaplecze hotelowe, park wodny Water World, dobre restauracje, dobrze zaopatrzone bary i dyskoteki - ponoć najlepsze w Hiszpanii. Na zwiedzających Lloret de Mar czeka gotycki kościół z XVI wieku z kolorowymi dachówkami, zamek, czy też cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji. Na miłośników sportów wodnych w Lloret de Mar czekają skutery i rowery wodne, spadochrony ciągnięte przez motorówki, bungee i tor kartingowy. Lloret de mar to zdecydowanie bardzo komercyjny punkt na mapie Costa Brava.

Hiszpania Costa Brava - Tossa de Mar

Tossa de Mar to ważny przystanek w Hiszpanii, miejsce którego nie można pominąć będąc na wybrzeżu Costa Brava. Dawniej Tossa de Mar znane było z odbywającej się tu korridy, dziś warto tu przyjechać dla jednej z najpiękniejszych w Hiszpanii średniowiecznej starówki Vila Vella i fortyfikacji obronnych z XII wieku. W pobliżu Tossa de Mar znajdują się cudowne zatoczki, jak Canyet de Mar, gdzie uprawia się kwiaty i truskawki.

Hiszpania Costa Brava - inne kurorty

Inne małe, ale popularne ośrodki turystyczne Hiszpanii w rejonie Costa Brava to m.in. Palamos, La Bisbal, Begur, Parafrugell - wszystkie znajdują się blisko Girony i Barcelony. W miasteczku Costa Brava - Palamos życie toczy się wokół starego portu, gdzie mieszczą się liczne bary, kafejki i dyskoteki. W pobliżu Palamos znajdują się zatoczki i plaże, uznane za najbardziej atrakcyjne odcinki Costa Brava. La Bisnal warto odwiedzać w piątki, kiedy to odbywa się tam cotygodniowy jarmark, idealne miejsce dla miłośników fajansu. W Parafrugell, w dni świąteczne także działa pełne różności targowisko. Begul to miasteczko Costa Brava z XV-wiecznym zamkiem i średniowiecznymi wieżami obserwacyjnym i zachwycającymi punktami widokowymi na Costa Brava. Na Costa Brava naprawdę nie można się nudzić.

Będąc na Costa Brava warto się wybrać na wycieczkę do Montserrat, masywu górskiego, gdzie znajduje się Palec Boży - skała w kształcie palca oraz słynny klasztor benedyktynów wybudowany w otoczeniu gór, groty i pustelnie.

Hiszpania Costa Brava - transport

Między największymi miastami wybrzeża Costa Brava biegnie autostrada łącząca wszystkie kurorty. Latem między miejscowościami Costa Brava kursują promy wycieczkowe.

Hiszpania Costa Brava - Costa Brava pogoda

Hiszpania to idealne miejsce na wakacje, a szczególnie rejon Costa Brava. Wybrzeże Costa Brava znajduje się w umiarkowanej strefie klimatu śródziemnomorskiego. Pogoda na Costa Brava w okresie wakacyjnym niemal nigdy nie zawodzi. Temperatura powietrza w miesiącach letnich waha się od 26°C do 29°C, a w miesiącach zimowych od 15°C do 20°C. W morzu można się kąpać od czerwca do końca października. Temperatura wody w miesiącach letnich wynosi od 21°C do 25°C. Wiosna i jesień na Costa Brava sprzyja tym, którzy chcą pozwiedzać okoliczne miejscowości. W marcu średnia temperatura na Costa Brava to ok. 16°C -18°C. We wrześniu i październiku - 20°C -25°C.

Czytaj więcej o Hiszpanii - Hiszpania

Więcej o: