Wenecja restauracja - sprawdź, gdzie dobrze zjesz w Wenecji

Wraz z turystami w Wenecji pojawiło się sporo drogich barów serwujących potrawy niskiej jakości. Wciąż jednak można tu zjeść dobrze, ale ceny pozostają dyskusyjne. Niejedna wenecka restauracja, zwłaszcza ta z widokiem na lagunę, gwarantuje niepowtarzalny klimat. Podpowiadamy, do których restauracji w Castello, Canal Grande i Dorsoduro warto zajrzeć na wyśmienite przekąski, pasty, owoce morza i nie tylko... Ale szykujcie portfele!

Wenecja restauracja - Castello

Castello to największa dzielnica Wenecji. Położona jest na północ i wschód od placu św. Marka. Z popularnym nabrzeżem, wspaniałymi gotyckimi świątyniami i siedzibą tajemniczego bractwa, Castello jest mieszanką wyrafinowania i lokalnego uroku. W przerwie zwiedzania Castello dobrze wpaść na lunch do przytulnej restauracji:

Wenecja restauracje - Alla Rivetta (1). Przyjemny lokal na moście nad Rio del Vin. Stałymi gośćmi są tu gondolierzy, a menu jest bardzo urozmaicone: od kanapek do prostych potraw z owoców morza. W ciasnej Alle Testiere (2) warto poszukać miejsca, aby spędzić wieczór nad wyśmienitymi potrawami z ryb. Kilka stołów z ciemnego drewna sprzyja romantycznej kolacji we dwoje. Obsługa staranna, a jedzenie i wina najwyższej klasy. Konieczna rezerwacja. La Corte Sconta (3) to ciesząca się renomą świątynia sztuki kulinarnej. Restauracja ukryta jest na zamkniętym dziedzińcu, ma pogodny ogród, a jej menu bazuje na świeżych rybach z targu w Chioggi. Z pięknych widoków na lagunę i znakomitych potraw kuchni śródziemnomorskiej słynie restauracja Do' Leoni (4). Warto zamówić tu tradycyjną zupę rybną, a potem grillowane owoce morza z warzywami. Obsługa jest uważna, ale dyskretna, atmosfera na tarasie - swobodna. Enoiteca Mascareta (5) to przytulna winiarnia prowadzona przez konesera Mauro Lorenozna. Zimne przekąski i sery przy barze lub inspirowane najlepszymi wzorcami dania z karty, m.in. zupa fasolowa, lasagna i ryby. Restauracja The Met (6) gwarantuje przygodę kulinarną na najwyższym poziomie z lekko północnoafrykańskim posmakiem. Kuchnia stanowi mieszankę międzynarodowego stylu fusion z potrawami weneckimi. Da Remigio to tradycyjna gospoda ze stałym wystrojem od lat; jest ulubionym miejscem wenecjan. W menu potrawy weneckie np. ryba z rusztu i specjalność lokalu - gnocchi.

Wenecja restauracja - lokalizacja i orientacyjne ceny za posiłek z 3 dań z lampką wina:

(1) Castello 4625, Ponte San Provolo; poniżej 30 euro

(2) Calle Mondo Novo; 30-70 euro

(3) Calle del Pestrin; 50-70 euro

(4) Hotel Londra Palace, Riva degli Schiavoni; 50-70 euro

(5) Calle Lunga Santa Maria Formosa; 30-50 euro

(6) Hotel Metropole, Riva degli Schiavoni; 50-70 euro

Wenecja restauracja - Canal Grande

Rejs gondolą po Canal Grande to dla niektórych obowiązkowa atrakcja Wenecji. Płynąc kanałem, który jest główną arterią miasta, widzimy ciąg okazałych pałaców gotyckich i barokowych. Po udanej wycieczce statkiem warto "zakotwiczyć się" w przytulnej knajpce w okolicy:

Wenecja restauracja - Alla Madonna (1). Solidna, ciesząca się popularnością stara gospoda na uboczu, nad małym kanałem, tuż za nabrzeżem Rialto. W karcie potrawy kuchni weneckiej, od risotta z owocami morza do polenty i krabów. Obsługa miła i sprawna. Restauracja Al Bancogiro (2) - wtulona w zabytkowe podcienia przy ruchliwym skrzyżowaniu Rialto modna winiarnia i bacaro w nowym stylu na miejscu pierwszego banku w Wenecji. Warto skusić się na cichetti (przekąskę) przy barze lub na tarasie, bądź wybrać coś z urozmaiconego menu w sali na piętrze. Fiaschetteria Toscana (3) to godny zaufania lokal tuż za mostem Rialto. W karcie kuchnia wenecka, a także świetne wina, sery i wyśmienite desery domowej roboty. Ceny rozsądne. Grand Canal (4), elegancka restauracja na tarasie z pięknymi widokami na lagunę oraz La Salute i San Giorgio, serwuje potrawy kuchni międzynarodowej, włoskiej i weneckiej.

Wenecja restauracja - lokalizacja i orientacyjne ceny za posiłek z 3 dań z lampką wina:

(1) Calle della Madonna, San Polo; 30-50 euro

(2) Campo San Giacometto, San Polo; poniżej 30 euro

(3) Salizzada San Giovanni Crisostomo, Cannaregio; 30-70 euro

(4) Hotel Monaco & Gran Canal, Calle Vallaresso, San Marco; 50-70 euro

Wenecja restauracja - Dorsoduro

Dorsoduro to najelegantsza dzielnica Wenecji i przystań osiadłych tu cudzoziemców. Znajduje się tu kościół La Salute oraz Akademia, najsławniejsza galeria sztuki w mieście. Przerwę na odpoczynek w trakcie zwiedzania warto "skonsumować" w jednej z przytulnych knajp, jakich w Dorsoduro występuje sporo:

Wenecja restauracja - La Bitta (1) to świetne miejsce dla mięsożerców, w którym nie ma ani ryb ani owoców morza. Na tyłach znajduje się uroczy dziedziniec. Linea 'Ombra (2) leży w pobliżu La Salute i naprzeciw kościoła II Redentore na wyspie Giudecca. To restauracja z barem idealna na spędzenie letniego wieczoru. Nowe interpretacje klasycznych potraw weneckich i bogata karta win. Osteria alla Bifora (3) to idealne miejsce na romantyczną kolację. Można tu zjeść lekki posiłek (godny uwagi półmisek, tagliere, mięs i serów) w scenerii XII-wiecznej budowli. Oświetlone świecami stoliki i wyśmienite wina dopełniają przytulnej atmosfery. Restauracja Quatro Feri (4) serwuje lekkostrawne potrawy z ryb, prosto przyrządzone i rozsądnie wycenione, sprawiają, że trudno ominąć to miejsce, popularne zwłaszcza wśród młodych ludzi. Bogaty wybór klasycznych potraw weneckich (świetne risotto z krewetkami) i znakomitych półnowłoskich win. Ristoteca Oniga (5) to zakątek dla wyrafinowanych smakoszy (znakomite calzone z krewetkami i grzybami!). Dania główne to parada pomysłowych wariantów potraw kuchni weneckiej na bazie produktów z morza i lądu. Ceny na każdą kieszeń.

Wenecja restauracja - lokalizacja i orientacyjne ceny za posiłek z 3 dań z lampką wina:

(1) Calle Lunga San Barnaba; 30-50 euro

(2) Ponte dell'Umilta, Zattere; 30-50 euro

(3) Campo Santa Margherita; poniżej 30 euro

(4) Calle Lunga San Barnaba; poniżej 30 euro

(5) Campo San Barnaba; 30-50 euro

Więcej o: