Najzdrowsze morze na wczasy: Morze Martwe

Morze Martwe jest niezwykłe pod każdym względem. To najniżej położone miejsce świata jest ważną pamiątką czasów biblijnych, a zarazem znakomitą atrakcją turystyczną Izraela i Jordanii. Turyści chętnie spędzają tu wczasy połączone ze słynnymi kuracjami biologicznymi. Kąpiele błotne i mineralne, masaże, relaks w najlepszych salonach SPA - Morze Martwe to znakomite miejsce na luksusowe i zdrowe wczasy.

Morze Martwe wczasy

Morze Martwe wczasy. Morze Martwe leży niespełna godzinę drogi samochodem od Ammanu. W zależności od pory roku głębokość depresji waha się ok. 400 m p.p.m. Mimo że uchodzą tu mętne wody z licznych systemów dużych wadi, zbiornik nie ma odpływu. W połączeniu z wysokimi temperaturami powoduje to znaczne parowanie i wytrącanie mieszaniny soli i minerałów: chlorku magnezu, chlorku sodu, soli bromu i potasu, przez co woda wydaje się gęsta i lepka. Jej niezwykłe właściwości kuszą turystów z całego świata, którzy chętnie spędzają wczasy nad Morzem Martwym.

Morze Martwe wczasy - najzdrowsze morze świata

Morze Martwe wczasy. Morze Martwe przyciąga na wczasy gości z całego świata, zwabionych niepowtarzalnymi walorami wody, klimatem oraz historycznym i duchowym dziedzictwem. Akwen od wschodu otaczają malownicze góry biblijnych królestw Moabu, Ammonu i Edomu, a od zachodu pofalowane wzgórza wokół Jerozolimy. Jego gęsta od soli woda jest bardzo ciepła, a wzdłuż brzegów znajdują się bogate w minerały młota. Zbawienne minerały właśnie przyciągają tu na wczasy tłumy gości, zwłaszcza w wiosenne i jesienne weekendy. Kilka hoteli oferuje usługi balneologiczne dla cierpiących na choroby skórne i inne dolegliwości. Jordania spodziewa się wzrostu ruchu turystycznego i dlatego w regionie Morza Martwego planowana jest budowa kolejnych ośrodków typu SPA.

Morze Martwe wczasy - czas na kąpiel

Morze Martwe wczasy. Większość turystów przybywa na wczasy nad Morze Martwe, aby popływać w gęstej, mleczno niebieskiej wodzie lub poddać się kuracji mineralno-błotnej. Można się zatrzymać na kąpiel w dowolnym miejscu wybrzeża, ale nie wolno zapomnieć o spłukaniu ciała słodką wodą, by usunąć ze skóry słoną mieszankę. Turyści przeważnie korzystają z płatnych kąpielisk lub zatrzymuj ą się przy ujściach strumieni. Dalej na północ znajduje się ciąg wygodnych kąpielisk z renomowanymi hotelami, idealnymi na wczasy w rejonie Morza Martwego. Wszystkie oferują różne usługi, prysznice, czyste piaszczyste plaże, strefy cienia i restauracje. Najlepszą porą jest poranek i późne popołudnie. Lepiej unikać piątku, chyba że się lubi duży ruch. Około 15 km na południe od hotelu Marriott znajdują się kolumny, sadzawki i port starożytnego kąpieliska Callirhoe u wylotu wąwozu o tej samej nazwie, zbudowanego przez Heroda Wielkiego.

Morze Martwe wczasy - hotele

Morze Martwe wczasy. Wiele luksusowych hoteli nad Morzem Martwym, z szerokim wachlarzem usług biologicznych, pozwala znakomicie odczuć specyfikę tego miejsca. Zobacz, jaki hotel warto odwiedzić.

Morze Martwe wczasy - Jordan Valley Marriott (5-gwiazdkowy). Uchodzi za jeden z najlepszych hoteli w Jordanii. Ogromna budowla w kształcie podkowy na Morzem Martwym otacza ciąg basenów. Własna plaża, 12 kawiarni i restauracji, ośrodek SPA i wiele innych atrakcji.

Morze Martwe wczasy - Movenpick Dead Sea (5-gwiazdkowy). Naprawdę coś specjalnego. Świetny ośrodek SPA w doskonałych cenach. Znakomity dostęp do miejsca pielgrzymkowego w Betanii.

Więcej o: