Lanzarote pogoda - sprawdź, kiedy jechać

To wyspa słońca i wulkanów. Nie ma tu wielkich tłumów ani gęstej sieci wysokich hoteli. Powód? Ochrona przyrody i zakaz budowy wielkich ośrodków wczasowych. Oto Lanzarote, jedna z największych Wysp Kanaryjskich, naturalna i fascynująca.

Lanzarote pogoda - klimat

Lanzarote pogoda. Lanzarote - pierwsza lub ostatnia z wysp archipelagu - ma ciepły klimat pustynny. Letnią porą pogoda jest umiarkowana - ani upalna, ani wiosennie chłodna. Zimy na Lanzarote, wbrew wszelkim skojarzeniom ze śniegiem i białym szaleństwem, są bardzo ciepłe, choć ich temperatura może spaść poniżej 20°C. Wysoka temperatura roczna jest typową cechą pogody Wysp Kanaryjskich. To sprawia, że archipelag zalicza się do strefy subtropikalnej.

Lanzarote pogoda - blisko Sahary

Lanzarote pogoda. Sąsiedztwo Sahary nie pozostaje bez wpływu na pogodę, jaka panuje na Lanzarote. To najdalej na północ i wschód wysunięta wyspa archipelagu. Wraz z tłoczną Fuerteventurą na południu jest też najcieplejszą z siedmiu wysp. W trakcie huraganów i burz saharyjskich Lanzarote opanowują mgły i pyły piaskowe - pogoda z wysoką temperaturą i dusznym powietrzem staje się nieznośna. Pogoda w ciągu roku jest słoneczna, a liczba dni deszczowych niska - w okresie zimy i opadów nie przekracza siedmiu dni w miesiącu. Wpływy klimatu saharyjskiego łagodzi chłodny prąd kanaryjski. Ta wyjątkowa równowaga sił w przyrodzie sprawia, że pogoda na Lanzarote jest idealna, zarówno na wakacyjny relaks na plaży, jak i aktywną turystykę.

Lanzarote pogoda - najlepszy jest wrzesień

Lanzarote pogoda. Późne lato na Lanzarote sprzyja gorącym i spokojnym wakacjom. Pogoda jest wciąż wakacyjna, a lipcowa statystyka odwiedzin powoli maleje. We wrześniu temperatura wody jest najwyższa i wynosi 22°C. Dni są gorące - po 27°C. Do października ryzyko deszczowej pogody jest niewielkie. Także późną wiosną pogoda jest znakomita, aby wyjechać na Lanzarote - w maju i czerwcu temperatura dzienna sięga powyżej 24°C. Woda, jeszcze nie tak ciepła jak we wrześniu, powoli zaczyna sprzyjać kąpielom.

Lanzarote pogoda - kanaryjska zima

Lanzarote pogoda. Jest ciepła i prawie bezdeszczowa, choć to właśnie zima na Lanzarote oznacza opady. Pogoda jest znakomita, aby spacerować po wyspie, podziwiając jej naturalne piękno - egzotyczną roślinność w tle wulkanów i powulkanicznych skał. Woda w oceanie ochładza się do 18°C, co przemawia na korzyść pieszych wędrówek. Słoneczna pogoda w grudniu z temperaturą powietrza 23°C, to typowa zima w tej części archipelagu.

Lanzarote pogoda - temperatura w ciągu roku

Lanzarote pogoda. Najcieplejsze miesiące na Lanzarote i w całym archipelagu to oczywiście lipiec, sierpień i wrzesień. Pogoda w tym czasie to pewne słońce i zupełny brak opadów. Temperatura powietrza i wody zaczyna wyraźnie rosnąć w czerwcu, kiedy Lanzarote budzi się po kilkumiesięcznej wiośnie. Różnica temperatury między grudniem i styczniem - najzimniejszym okresem w roku - a czerwcowym latem nie jest szokująco wielka, a na pewno nie tak drastyczna jak u nas. Pogodę w grudniu (średnio 20°C ) od pogody w czerwcu (powyżej 30°C ) "dzieli" ok. 10°C.

Więcej o: