Wyspy Kanaryjskie temperatura

Wiele uzależniamy od dobrej pogody np. nasze samopoczucie. Także termin wakacji nie jest bez znaczenia. Wyspy Kanaryjskie kuszą turystów wysoką temperaturą w ciągu całego roku. Są jednak miesiące, w których stają się szczególnie atrakcyjne.

Wyspy Kanaryjskie temperatura

Temperatura panująca na Wyspach Kanaryjskich, zwłaszcza we wschodniej części archipelagu, jest wysoka przez cały rok. Pogoda zależy od położenia wyspy - im dalej na zachód, tym chłodniej. Różnice w temperaturze występują także między północą i południem wyspy, które jest cieplejsze. Lato na Wyspach Kanaryjskich jest długie i gorące, a zima - przyjemna, ciepła. Temperatura letnia - od czerwca do września - utrzymuje się na poziomie powyżej 30°C. W tym czasie także temperatura wody waha się zwykle w granicach 25°C i wartość ta utrzymuje się aż do października. Zimową porą tylko woda ochładza się do 19°C, temperatura powietrza nie spada poniżej 20°C na wschodzie i w centrum archipelagu. Sprawdź, jak kształtują się temperatury dla poszczególnych wysp w każdym miesiącu.

Wyspy Kanaryjskie temperatura - Fuerteventura i Lanzarote

Średnia temperatura powietrza zimą na Wyspach Kanaryjskich to 21°C. Woda jest chłodna - 19°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od grudnia do marca. Wraz z Lanzarote Fuerteventura to najdalej na wschód wysunięta wyspa archipelagu. Obie wyspy położone są najbliżej marokańskiej Sahary - są najcieplejsze i najbardziej suche. Bilans temperatury jest prawie identyczny. Temperatura w ciągu dnia na Fuerteventurze i Lanzarote w grudniu i styczniu wynosi 24°C, w lutym i marcu jest cieplej - 25°C. Nocna temperatura jest najniższa w ostatnim miesiącu - 15°C, a przez resztę zimy utrzymuję się na wysokości 18°C. Woda od grudnia do kwietnia ma 19°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od kwietnia do lipca. Wiosna na wschodzie archipelagu jest bardzo przyjemna. W kwietniu i maju temperatura dzienna wynosi po 26°C, a nocna - po 19°C. Temperatura staje się wyższa w czerwcu - wynosi ok. 28°C za dnia i 20°C w nocy. Woda staje się cieplejsza - od 19°C w kwietniu, 20°C w maju aż po 21°C w czerwcu.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od lipca do września. W lipcu i sierpniu na Wyspach Kanaryjskiej trwa pełne lato i sezon turystyczny. Temperatura w ciągu dnia wynosi w 29°C, w nocy - 22°C. Temperatura wody ma 22°C w lipcu i 23°C w sierpniu. Najlepszą porą na wakacje jest wrzesień z temperaturą powietrza równą 27°C i wody - 23°C. Noce są przyjemne (21°C).

Wyspy Kanaryjskie temperatura w październiku i listopadzie. Jesienią temperatura na Fuerteventurze wynosi 26°C, temperatura wody wciąż nie spada poniżej 22°C, ale noce wyraźnie stają się chłodne - od 21°C w październiku do 19°C w listopadzie.

Wyspy Kanaryjskie temperatura - Gran Canaria

Wyspy Kanaryjskie temperatura od grudnia do marca. Gran Canaria leży w centrum archipelagu, ale różnica temperatury między nią a Fuerteventurą i Lanzarote jest nieduża. Średnia temperatura grudnia to 19°C, stycznia - 18°C. Na podobnym poziomie - ok. 18-19°C - temperatura utrzymuje się w lutym i marcu. Temperatura nocą jest odpowiednio niższa. Zimową porą woda jest najcieplejsza w grudniu - 20°C, a najchłodniejsza w lutym i marcu - 18°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od kwietnia do lipca. Temperatura w kwietniu jest zbliżona do pierwszych miesięcy roku (19°C); zaczyna rosnąć w maju - 20°C, a w czerwcu wynosi 21°C. W maju i czerwcu temperatura wody zaczyna się ocieplać i z każdym miesiącem wzrasta średnio o 1°C - w połowie roku ma ok. 20°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od lipca do września. Lipiec i sierpień oznaczają tłumy wczasowiczów, które przybywają na Gran Canarię z powodu najlepszej pogody. Temperatura w tych miesiącach dochodzi do 29°C. Tyle samo jest we wrześniu. Miesiące wakacyjne nieco różnią się temperaturą wody, a najkorzystniej wypada w tym rankingu wrzesień z temperaturą równą 23°C. Ciepłe noce mają 21-22°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura w październiku i listopadzie. Temperatura w październiku jest bliska miesiącom wakacyjnym. Odczuwalna jesień na Gran Canarii rozpoczyna się pod koniec listopada, kiedy temperatura powietrza i wody zaczyna się obniżać - do 25°C w pierwszym przypadku i 21°C w przypadku wody. Także noce w listopadzie stają się chłodniejsze o 1-2°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura - Teneryfa

Wyspy Kanaryjskie temperatura od grudnia do marca. Temperatura na Teneryfie utrzymuje się powyżej 23°C. W styczniu temperatura jest najniższa - wynosi 21°C; w grudniu i lutym - po 22°C, a w marcu już 23°C. Woda jest cieplejsza w grudniu - 20°C, a później, aż do kwietnia, utrzymuje się na poziomie 19°C. Chłodne w pierwszych miesiącach są również noce - 19°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od kwietnia do lipca. Wiosną temperatura na Teneryfie wyraźnie wzrasta - od 24°C w kwietniu i 27°C w maju do 30°C w czerwcu. Wiosenna temperatura wody ociepla się w połowie roku do 23°C, a przez okres kwietnia i maja wynosi ok. 20°C. Noce wciąż chłodne; ich temperatura nie przekracza 20°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od lipca do września. Najcieplejsze miesiące - lipiec, sierpień, wrzesień - oznaczają upały powyżej 30°C. Także temperatura wody osiąga w tym czasie maksymalną wartość 26°C. Nocą słupek rtęci nie spada poniżej 22°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura w październiku i listopadzie. Między październikiem a listopadem na Teneryfie czuć różnicę 3-4°C. Listopadowa temperatura - 24°C - wyraźnie zbliża się do grudniowej. Pogodny październik to wciąż 28°C. Temperatura wody spada w listopadzie z 24 do 22°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura - El Hierro

Wyspy Kanaryjskie temperatura od grudnia do marca. Temperatura na El Hierro zdecydowanie różni się od innych wysp. To najdalej na zachód wysunięta wyspa archipelagu, co oznacza, że jest najchłodniejsza. Wyraźne na Fuerteventurze i Lanzarote wpływy wiatrów saharyjskich są tu znikome. Od grudnia do lutego temperatura wynosi 11-12°C. W tym czasie na El Hierro panują bardzo zimne noce - ok. 2°C w grudniu, lutym i marcu, nawet 0°C w styczniu.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od kwietnia do lipca. Różnica temperatury między kwietniem a czerwcem na El Hierro może wynosić nawet 10°C. W kwietniu na wyspie jest ok. 17°C, w maju - 22°C, a w czerwcu nadchodzi lato z 28-stopniowym upałem. Jeszcze bardzo zimne noce w kwietniu - 6°C, zaczynają się ocieplać w maju, a w czerwcu mają ok. 13°C.

Wyspy Kanaryjskie temperatura od lipca do września. Także na El Hierro latem nie brakuje słońca. W lipcu i sierpniu temperatura wzrasta do 32°C, aby spaść z nadejściem września do 28°C. Spadek temperatury na wyspie jest odczuwalny wyraźniej niż w innych częściach archipelagu.

Wyspy Kanaryjskie temperatura w październiku i listopadzie. Z końcem października nadchodzi zimna jesień - ok. 14°C. W tym czasie noce ochładzają się do 4°C. Wciąż ciepły październik (20°C) dzieli od września ok. 8°C.

Więcej o: