Teneryfa wycieczki

Teneryfa to wyspa różnorodna i wyjątkowo piękna. Będąc tu, można odbyć interesujące wycieczki, które sprawią, że zapamiętamy Teneryfę na długo. Teneryfa wycieczki - pomysły na urlop.

Teneryfa to najbardziej popularna spośród Wysp Kanaryjskich. Teneryfa to jednak nie tylko plaże, bary i głośne promenady.. To także miejsca ideale na ciekawe wycieczki. Poza tętniącymi życiem kurortami wybrzeża, znaleźć tu też można wiele malowniczych miasteczek i wiosek. Powierzchnia Teneryfy jest górzysta, pocięta licznym wąwozami i dolinami. Bardzo różnorodny krajobraz sprzyja wycieczkom przyrodniczym.

Teneryfa wycieczki - Park Narodowy Teide

Teneryfa jest wyspą wulkaniczną, na której znajduje się masyw wulkaniczny Teide o szczycie Pico del Teide (3 718 m n.p.m). Wycieczki na masyw wulkaniczny Teide są popularną atrakcją wśród turystów odwiedzających Teneryfę. Park Narodowy Teide to bardzo ciekawy teren wycieczkowy z lasami piniowymi, ciekawymi formacjami skalnymi oraz wyschniętymi językami wulkanicznej lawy. Niektórzy, spędzając urlop na innej z kanaryjskich wysp, organizują całodzienną wycieczkę na Teneryfę, po to tylko, by zobaczyć ten niezwykły park. Ta część Teneryfy ze stromymi brzegami i zielonymi krajobrazami jest idealnym miejscem na wycieczki, trekking i wspinaczkę górską. Turyści mogą odkrywać wulkaniczne pasma i majestatyczny szczyt wulkanu jedną z wielu wytyczonych w parku ścieżek. Na szczęście nie wszyscy muszą się wspinać, by zobaczyć wulkan z bliska. Kursuje tu kolejka linowa Teleférico del Teide, która startuje na wysokości 2356 m n.p.m., a stacja końcowa znajduje się na wysokości 3555 m n.p.m. Wejście na sam szczyt Teide jest niestety ograniczone, aby to zrobić trzeba uzyskać darmowe zezwolenie. Dojazd do Parku Narodowego Teide jest prosty - poza codziennymi wycieczkami lokalnych biur docierają tu też autobusy z różnych części Teneryfy.

Teneryfa wycieczki - Wąwóz Masca

Teneryfa oferuje wiele wycieczek dla aktywnych turystów. Wielbiciele trekkingu powinni odbyć wycieczkę do Wąwozu Masca. Punkt startowy wycieczki to urocza wioska Masca, położona między wzgórzami wulkanicznymi na wysokości około 600 m n.p.m. Trasa wycieczki prowadzi wzdłuż wąwozu i kończy się nad oceanem, u wejścia do Wąwozu Masca. Podczas wycieczek zorganizowanych przez lokalne biura podróży turyści mogą też z Wąwozu Masca popłynąć w rejs pod imponującymi klifami miasteczka Los Gigantes.

Czytaj więcej:

Teneryfa

Teneryfa wycieczki - Los Gigantes

W północno-zachodniej części Teneryfy można podziwiać miasteczko Los Gigantes, gdzie znajdują się strome 600-metrowe klify znane pod nazwą Acantilados de los Gigantes. Morze u podnóża klifów jest fascynującym terenem do obserwacji podwodnego życia - to najatrakcyjniejsze miejsce do nurkowania na Kanarach.

Teneryfa wycieczki - El Medano

Będąc na Teneryfie, warto się wybrać na wycieczkę do miejscowości El Medano. El Medano leży na południowym wschodzie Teneryfy. Miasteczko znane jest z pięknych plaż. W El Medano znajdują się dwie największe naturalne plaże na Teneryfie: Playa Grande i Playa Tejita. Rozdziela je wulkaniczne wzniesienie zwane Czerwoną Górą. Ci, którzy wybiorą się na wycieczkę na wzgórze, mogą podziwiać wspaniały widok na wybrzeże Teneryfy. El Medano to także najlepsze miejsce na Teneryfie do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Teneryfa wycieczki - Siam Park

Ci, którzy od wycieczek po wyspie wolą relaks i zabawę, powinni odwiedzić jeden z najdroższych i najatrakcyjniejszych aquaparków w Europie - Siam Park. Siam Park kosztował 52 miliony euro. Cały kompleks składa się z wybudowanych w 2008 roku dwudziestu pięciu budynków, które razem tworzą największą światową kolekcję architektury tajskiej poza Tajlandią. Na powierzchni 185 000 metrów kwadratowych znajdują się baseny, zjeżdżalnie, restauracje tematyczne, centrum handlowe. Nie ma czasu na nudę. Wstęp do parku dla dorosłych kosztuje 32 euro, bilety dla dzieci 21 euro. Na wycieczki do Siam Parku codziennie przybywają tłumy. To najlepsza atrakcja Teneryfy skierowana do dzieci.

Teneryfa wycieczki - baseny termalne

Na Teneryfie można się także wymoczyć we wspaniałych basenach termalnych z naturalną morską wodą, zaprojektowanych przez znanego architekta Cesara Manrique. Aby spędzić czas w ich wodach, trzeba odbyć wycieczkę Puerto de la Cruz na Teneryfie. Lido Martianez - to 7 imponujących rozmiarami basenów, a także klub nocny i kasyno ukryte pod ziemią.

Teneryfa wycieczki - Loro Park

Loro Park w Puerto de la Cruz to kolejna oferta wycieczkowa skierowana przede wszystkim do dzieci. W gigantycznym oceanarium w Loro Park zobaczyć można delfiny, pingwiny i wiele innych okazów morskiej fauny. Taka wycieczka to także doskonała alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za aktywnymi wycieczkami.

Teneryfa wycieczki - Playa de las Teresitas

Urlop na Teneryfie byłby mniej atrakcyjny bez wizyty na najpopularniejszej plaży Teneryfy - Playa de las Teresitas. To długa na ponad kilometr, piaszczysta plaża, która została stworzona sztucznie z piasku przywiezionego z Sahary. Pokryta drobnym, złotym piaskiem Las Teresitas leży zaledwie 8 km na północ od stolicy Teneryfy - Santa Cruz.

Teneryfa wycieczki - Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife jest głównym miastem Teneryfy i jedną z dwóch stolic całego archipelagu Wysp Kanaryjskich (druga to Las Palmas na Gran Canarii). Warto odbyć wycieczkę do stolicy Teneryfy. W Santa Cruz de Tenerife trzeba odwiedzić symbol miasta - wybudowane w 2003 roku Auditorio de Tenerife, czyli wspaniałą salę koncertową przypominającą budynek opery w Sydney. Kolejnym miejscem, w którym warto być, podczas wycieczki do miasta jest targ Mercado de Africa - malownicza hala targowa w stylu mauretańskim. Można tam kupić m.in. świeże owoce, warzywa i pyszne słodkości. Potem można się wybrać na wycieczkę po ulicy handlowej Calle Castillo, gdzie mieszczą się butiki najlepszych światowych marek, a także ciekawe, tańsze sklepy.

Czytaj więcej:

Wyspy Kanaryjskie

Więcej o: