Teneryfa pogoda

Teneryfa jest najpopularniejszą i zarazem największą Wyspą Kanaryjską w całym archipelagu. Słynie z idealnej pogody, dobrych warunków do wypoczynku i tętniących nocnym życiem kurortów. Poza pogodą i plażami Teneryfa ma jednak do zaoferowania znacznie więcej.

Teneryfa pogoda

Teneryfa pogoda. Wyspy Kanaryjskie urzekają swoim łagodnym klimatem, który sprawia, że pogoda jest tu niemal zawsze idealna. Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich - ma ponad 2000 kilometrów kwadratowych. Na Teneryfie przez większą część roku pogoda zbliżona jest do naszej późnej wiosny lub lata, dlatego też Teneryfa nazywana jest bardzo często wyspą wiecznej wiosny. Wyspa przedzielona jest na dwie części pasmem górskim. W centralnej części pasma znajduje się olbrzymich rozmiarów krater wulkaniczny, gdzie stworzono jedyny w swoim rodzaju Parku Narodowy Teide z wulkanem El Pico del Teide, będącym jednocześnie najwyższym szczytem w Hiszpanii.

Czytaj więcej:

Teneryfa

Teneryfa pogoda klimat

Teneryfa pogoda. Teneryfa to wyspa bardzo pogodna. Panuje tu łagodny klimat, a słońca nie brakuje o każdej porze roku. Różnice między porami roku są na Teneryfie niemal niewidoczne, średnia temperatura na Teneryfie wynosi około 20°C. Teneryfa dzięki położeniu geograficznemu na środkowym Atlantyku przy wybrzeżach Afryki oferuje turystom wyjątkową pogodę. Różnica temperatur pomiędzy najzimniejszym i najcieplejszym miesiącem w roku wynosi około 6°C. Na Teneryfie wyróżnić można dwie strefy klimatyczne, których granice wytycza Wulkan Teide. Północno-wschodnia część Teneryfy jest chłodniejsza za to bardziej wilgotna i zielona, ma klimat wilgotny, z częstymi mgłami i opadami. Część południowo-zachodnia ma klimat suchy, a pogoda jest tam bardziej przewidywalna. Wahania temperatury w części południowej Teneryfy są mniejsze, a średnia roczna temperatura waha się wokół 25 °C. Regiony turystyczne południa to mekka wielbicieli sportów wodnych. Ze względu na wiejący tu wiatr i dobrą pogodę, tę cześć wyspy upodobali sobie miłośnicy windsurfingu. Wraz ze wzrostem wysokości pogoda jest bardziej kapryśna - średnie temperatury spadają, a ilość opadów wzrasta.

Teneryfa pogoda - w sezonie

Teneryfa pogoda. Teneryfa ma najbardziej zbalansowany klimat na świecie. Małe roczne wahania temperatury sprawiają, że na Teneryfie można wypoczywać przez cały rok. W zimę pogoda jest niemal wiosenna - temperatura utrzymuje się w okolicach 20°C, a w lecie nie przekracza 30°C. Lata na Teneryfie są gorące i pogodne, ale wysoka temperatura nie jest mocno dokuczliwa dzięki wiatrom wiejącym od morza. Od czerwca do września pogoda jest najlepsza do opalania. W tym czasie z pewnością odwiedzić warto jedną z najpiękniejszych plaż Teneryfy, zawsze pogodną, złotą Las Teresitas. Plaża ta leży zaledwie 8 km na północ od stolicy Teneryfy - Santa Cruz.

Teneryfa pogoda - po sezonie

Teneryfa pogoda. Zima na wyspie jest łagodna. Rzadko występują opady deszczu, a najmniejsza temperatura ma wartość ok. 20°C. W miesiącach zimowych pada częściej na północy Teneryfy niż na południu. Roczna temperatura na Teneryfie podczas zimy zawsze jest wyższa niż w innych częściach Europy. Wczasy na Teneryfie po sezonie to świetna okazja do poznania tej pięknej wyspy. Pogoda jest idealna na to, by zobaczyć na pewno wulkan Teide, który znajduje się w niezwykle ciekawym przyrodniczo regionie na Teneryfie, z lasami piniowymi, ciekawymi formacjami skalnymi oraz wyschniętymi językami lawy. W północno-zachodniej części Teneryfy można podziwiać imponujące, 500-metrowe pionowe klify - Los Gigantes.

Pogoda Teneryfa - temperatura

Teneryfa pogoda - roczna średnia pogoda Teneryfa 21° styczeń, 22° luty, 23° marzec, 24° kwiecień, 27° maj, 30° czerwiec, 31° lipiec, 32° sierpień, 31° wrzesień, 28° październik, 24° listopad, 22° grudzień

Czytaj więcej:

Wyspy Kanaryjskie

Więcej o: