Wyspy Kanaryjskie pogoda

Wyspy Kanaryjskie są często nazywane wyspami ?wiecznej wiosny?. To dzięki piękniej pogodzie i średniej rocznej temperaturze, która wynosi - ok. 22°C. Pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest zawsze dobra

Wyspy Kanaryjskie pogoda

Wyspy Kanaryjskie pogoda. Rzucone w wody Atlantyku Wyspy Kanaryjskie urzekają wulkanicznym krajobrazem i łagodnym klimatem, który sprawia, że pogoda jest tu niemal zawsze idealna. Z trzynastu wysp zamieszkanych jest osiem. Najbardziej znane to Teneryfa , Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria. Coraz bardziej popularne są Gomera, El Hierro i La Palma. Archipelag Chinijo złożony z pięciu wysp, wysepek i skał nieopodal Lanzarote nie jest znany turystom.

Wyspy Kanaryjskie to mekka dla wielbicieli wszelkich rodzajów sportów wodnych. Pogoda sprawia, że można tu spędzać urlop na różne sposoby. Odnajdziemy tu różnego rodzaju plaże i czyste wody gwarantujące idealne warunki do nurkowania. Wyspy są także idealnym miejscem, dla amatorów pieszych wędrówek. Pogoda sprzyja poznawaniu ich przez cały rok.

Wyspy Kanaryjskie pogoda - klimat

Wyspy Kanaryjskie mają klimat oceaniczno-subtropikalny. Pogoda nie jest więc kapryśna. Opady zdarzają się na Wyspach Kanaryjskich najczęściej w wysokich partiach niektórych wysp, ale nie są częste. Średnio ma Wyspach Kanaryjskich zimą jest około 18°C, latem około 24°C. Najgorętszymi miesiącami są lipiec i sierpień, ale przez cały rok na Wyspach Kanaryjskich panuje dobra pogoda do wypoczynku. Położenie Wysp Kanaryjskich sprawia, iż upały nie są mocno odczuwalne. Najcieplejsze miesiące, w których panuje najlepsza pogoda do opalania to lipiec i sierpień.

Wyspy Kanaryjskie - najcieplejsze miasto, wyspa

Miasto Las Palmas na Gran Canarii, które jest najludniejszym miastem na wyspach, posiada najlepszy klimat spośród wszystkich miast świata. Średnia roczna temperatura wynosi tutaj 22 °C. Gran Canaria ze względu na panującą tu pogodę nazywa jest "kontynentem w miniaturze". Kiedy w położonych w centrum górach sypie śnieg kilka kilometrów poniżej można opalać się na plaży. Najcieplejszą wyspą całego archipelagu Wysp Kanaryjskich jest Lanazarote.

Wyspy Kanaryjskie pogoda - po sezonie

Wyspy Kanaryjskie choć należą do Hiszpanii, klimatycznie są bliższe Afryce. Pobytem na Wyspach Kanaryjskich można się więc cieszyć o każdej porze roku. Zimą urlop na Wyspach Kanaryjskich można spędzić za połowę ceny obowiązującej latem. Woda w morzu nie zachęca wprawdzie do kąpieli, ale jest wystarczająco ciepło, żeby korzystać z basenów hotelowych i odpoczywać na leżaku. Pogoda w miesiącach zimowych i jesiennych jest także dobra do zwiedzania Wysp Kanaryjskich, wędrówek po górach.

Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote i Fuerteventura

Jeśli ktoś odwiedza Wyspy Kanaryjskie po sezonie i chcę spędzać czas na plaży, powinien wybrać wyspę Lanzarote lub Fuerteventurę. Lanzarote i Fuerteventura mają charakter pustynny. Deszcz pada tu najrzadziej, na Lanzarote zaledwie przez kilka tygodni w roku. Przez 330 dni w roku świeci tu słońce i panuje łagodny klimat ze średnią roczną temperaturą 25°C. Powietrze jest czyste i pełne jodu. Trzeba jednak pamiętać, że na wszystkich Wyspach Kanaryjskich noce są zimą chłodne.

Wyspy Kanaryjskie pogoda - przykładowe temperatura

Wyspy Kanaryjskie pogoda Teneryfa

21° styczeń, 22° luty, 23° marzec, 24° kwiecień, 27° maj, 30° czerwiec, 31° lipiec, 32° sierpień, 31° wrzesień, 28° październik, 24° listopad, 22° grudzień

Więcej o: