Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura

Fuerteventura to druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Fuerteventura wydaje się opustoszała i dzika. Kryje jednak najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich. Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura - przewodnik.

Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura

Fuerteventura to w dużej części płaski i wysuszony krajobraz. Wyspa nie jest jednak pozbawiona piękna. Poza łagodnymi pagórkami są tu najpiękniejsze plaże całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Fuerteventura jest wspaniałym miejscem dla osób spragnionych wypoczynku na ładnych, komfortowych plażach. Fuerteventura jest najstarszą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich - ma dwadzieścia dwa miliony lat.

Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura - plaże

Plaże na Fuertaventurze są wyjątkowo piękne. Mają delikatny złoty piasek, lazurowe wody i łagodne zejścia do morza. Są spokojne i bezpieczne, dobre dla rodzin z dziećmi. Na Fuerteventurze pełno jest także plaż dziewiczych, do których można dojść jedynie wąskimi, dzikimi ścieżkami. Fuerteventura posiada najdłuższą linię brzegową ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Na Fuerteventurze znajduje się ponad 150 plaż.

Najpiękniejszą i najpopularniejszą plażą Fuerteventury jest pokryta białym piaskiem Playa de Sotavento de Jandia, na której odbywają się coroczne międzynarodowe zawody zaliczane do pucharu świata w windsurfingu.

Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura pogoda

Fuerteventura ma charakter pustynny. Deszcz tutaj to rzadkość. Temperatura nie spada raczej poniżej 18 stopni Celsjusza. Klimat Fuerteventury jest nieco bardziej surowy, suchy i wietrzny niż na pozostałych Wyspach Kanaryjskich i zdecydowanie bliżej mu do warunków panujących w Afryce. Fuerteventurę niemal zawsze owiewają gorące podmuchy wiatrów niosących piasek z afrykańskiej pustyni. Odległość do Afryki wynosiniewiele ponad 100 kilometrów. Jest dobry dla alergików i astmatyków, w powietrzu jest dużo soli. Furteventurę można więc śmiało odwiedzać także po sezonie wakacyjnym.

Fuerteventura pogoda

Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura wycieczki

Fuerteventura podobnie jak inne Wyspy Kanaryjskie to wyspa idealna nie tylko do odpoczynku, ale też do zwiedzania. Dwa główne miasta na Fuerteventurze to Corralejo na północy i Jandia na południu. Corralejo, dawna rybacka osada na północy, to dziś popularny kurort. Sporo tu hoteli, na plażach panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu i surfingu. Ciekawą częścią Corralejo jest park narodowy chroniący roślinność nadmorskich wydm.

Warto zobaczyć Ajuy, rybacką osadę w północno-zachodniej części Fuerteventury. Składa się na nią zaledwie kilkanaście domów. Wulkaniczny krajobraz okolicy jest bardzo surowy, a plażę pokrywa czarny piasek. Wzdłuż wybrzeża Ajuy biegnie ścieżka widokowa. Można też zobaczyć jaskinie powstałe po wyrobisku kredy.

Kolejne piękne miasteczko na Fuerteventurze to pierwsza stolica Fuerteventury, Betancuria - ukryta samym sercu wyspy. Miasteczko zostało założone w 1405 r. Warto tu zobaczyć odbudowany kościół Santa Maria.

Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura atrakcje

Na Fuerteventurze można także skorzystać z wielu atrakcji typowych dla Wysp Kanaryjskich. Wszystkie porty proponują połowy ryb morskich i żeglowanie. Popularne są także przejażdżki konne, szczególnie przyjemne w romantycznej scenerii wydm. Darmową atrakcją Fuerteventury, są zachody słońca. Miejscowi nazywają Fuerteventurę "wyspą światła", a to dlatego że każdy zachód i wschód słońca to kolorowy, zapierający dech spektakl. Wyspy

Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura hotele

Hotele na Wypsach Kanaryjskich mają dobrą opinię. Na Fuerteventurze można znaleźć wiele pięknych, oryginalnych hoteli - zarówno mniejszych, jak i większych. Top 5 hoteli na Fuerteventurze na podstawie najpopularniejszego portalu turystycznego na świecie TripAdvisor to: Gran Hotel Atlantis Bahia Real, Corralejo, Riu Palace Tres Islas, Corralejo, Aparthotel Bahia Grande, Las Playitas, Bahiazul Villas & Club, Corralejo, Sunrise Costa Calma Palace, Costa Calma

Wizy do Turcji (nowe zasady!)

Od obywateli polskich chcących wjechać na terytorium Turcji wymagane są: wiza uprawniająca do wjazdu i pobytu na terenie Turcji oraz paszport , którego okres ważności wynosi co najmniej 6 miesięcy od daty upływu ważności posiadanej wizy. W paszporcie musi pozostać co najmniej jedna wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej. Brak wolnej strony w paszporcie powoduje automatyczną odmowę wjazdu do Turcji. Nie ma możliwości wjazdu do Turcji za okazaniem dowodu osobistego. Do dnia 10 kwietnia 2014 roku wizę turystyczną wielokrotną będzie można uzyskać w przejściu granicznym, jej koszt to: 20 USD, 15 EUR lub 10 GBP.

Od dnia 10 kwietnia 2014 roku wizę w celach turystycznym lub biznesowym będzie można uzyskać jedynie w placówkach dyplomatycznych Republiki Turcji bądź za pośrednictwem systemu E-visa: https://www.evisa.gov.tr/en/.

Wizy turystyczne nabywane na granicy lub poprzez system E-visa upoważniają do pobytu na terenie Turcji przez 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od pierwszego wjazdu) bez prawa wykonywania pracy. Oznacza to, że po wykorzystaniu prawa do trzymiesięcznego pobytu nie można wjechać na teren Turcji do czasu wygaśnięcia nabytej wizy, tj. pół roku po dacie pierwszego przekroczenia granicy. Taką samą wizę uzyskuje się na przejazd przez Turcję tranzytem.

Szczegółowe informacje na temat uzyskania wiz dostępne są na stronie internetowej: http://www.e-konsolosluk.net/ .

Więcej o: