Tunezja wycieczki

Wymarzoną podróż nad turkusowe morze Tunezji w znakomity sposób można urozmaicić, wybierając się na wycieczki fakultatywne np. na południe ku Berberom i Saharze. W lokalnych biurach podróży zaproponują nam wycieczki do Tunisu i fenickiej Kartaginy albo na Przylądek Bon. Zamiast wakacji na plaży warto też rozważyć ofertę tygodniowej wycieczki objazdowej po Tunezji.

Tunezja wycieczki - podróż do Tunisu

Tunezja wycieczki. Jeżeli północ to przede wszystkim stolica. Wycieczki z popularnych kurortów np. Hammamet obowiązkowo kierują się w stronę Tunisu. Przy tej okazji turyści mogą zobaczyć park archeologiczny w legendarnej Kartaginie Hannibala, założonej przez starożytnych Fenicjan. W programie wycieczki jest m.in. spacer ulicami centrum i mediny. Także zwiedzanie Sidi Bou Said, urokliwego miasteczka z XV w. w okolicach Tunisu, przewidziane jest w ramach jednodniowej wycieczki. Podróż może być męcząca ze względu na intensywny plan dnia. Aby zadbać o lepsze samopoczucie, lepiej zrezygnować z wycieczki fakultatywnej w lipcu, kiedy temperatury w Tunezji osiągają największą wartość.

Cena: ok. 60 TND

Tunezja wycieczki - Przylądek Bon

Tunezja wycieczki. Z popularnych miejscowości Półwyspu Bon na pewno znamy Hammamet i Nabul. Miasta zobaczyć możemy w trakcie wycieczek fakultatywnych po przylądku. Zwiedzanie półwyspu obejmuje m.in. port rybacki - Kelibia, ruiny Kerkouane, czyli starożytnej osady punickiej wpisanej na listę obiektów UNESCO oraz El Haouaria, gdzie zobaczyć można rzymskie kamieniołomy.

Cena: ok. 50 TND

Tunezja wycieczki - dwudniowa wycieczka na Saharę

Tunezja wycieczki. Wycieczki na Saharę są w Tunezji niezwykle popularne. Zaczynają się od zwiedzania El-Djem z imponującym architektonicznie i rozmiarami koloseum rzymskim z III w., znajdującym się w czołówce największych amfiteatrów na świecie (mógł pomieścić aż 30 tys. ludzi) i na liście obiektów UNESCO. Po wizycie w El-Djem wycieczki udają się do Kabis, gdzie znajduje się oaza porośnięta drzewami owocowymi. W Matmacie, coraz niżej w kierunku Sahary, uczestnicy wycieczki zobaczą jaskinie zamieszkiwane od wieków przez plemiona Berberów. Prócz podziemnych domostw berberyjskich Matmata ma jeszcze jedną ciekawostkę - to tu powstawały "Gwiezdne wojny". Pierwszy dzień wycieczki na pustynię kończy się zwiedzaniem Duz - "Wrót Sahary", gdzie można udać się na przejażdżkę na wielbłądzie. Kolejny dzień obejmuje wyprawę do wyschniętego letnią porą jeziora Chott El Djerid, największego słonego jeziora w Afryce. Po wycieczce w góry Atlasu Saharyjskiego na gości czeka ostatnia atrakcja, czyli zwiedzanie meczetu w Kairuoan, świętym mieście islamu.

Cena: ok. 160 DT

Tunezja wycieczki - rejs z piratami

Tunezja wycieczki. Animatorzy nie szczędzą czasu, aby swym gościom zapewnić jak najlepsze wspomnienia z Tunezji. Wycieczki fakultatywne to nie wszystko, w ofercie biurowej znajdziemy również kilka innych atrakcji. Za ok. 50 DT w okolicach Susy można udać się na niezwykłe wycieczki statkiem pirackim, co jest znakomitą propozycją na rodzinne wakacje albo zwiedzić skansen z pokazem artystów i degustacją przysmaków kuchni Tunezji. Wycieczki z nurkowaniem nie są tak bardzo popularne w Tunezji, jak np. w Egipcie. Za to gościom chętnie proponuje się np. pokazy światła i dźwięku, uzupełniające wiedzę na temat barwnej historii Tunezji. Największą popularnością jednak cieszą się wycieczki objazdowe.

Tunezja wycieczki - wycieczki z Polski

Tunezja wycieczki. Wszystkim, którym tygodniowe plażowanie jest nie w smak, na pewno przypadnie do gustu oferta wycieczki objazdowej. Już na etapie poszukiwań propozycje biurowe kuszą nazwami - "Róża Pustyni", "Sezamie otwórz się" itp. W ciągu siedmiu dni wycieczki turyści pokonują trasę ok. 1500 km, odwiedzając najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w Tunezji - m.in. zabytki i miejsca wyróżnione przez UNESCO oraz słynne kurorty. Wycieczki od Sahary po Tunis to intensywne zwiedzanie i mnóstwo dobrej zabawy w jednym - organizatorzy zapewniają m.in. wycieczki na wielbłądach i czas na zakupy na barwnym, głośnym suku. Biura wycieczek oferują również podróże łączone np. zwiedzanie Libii w "pakiecie" z Tunezją. Za każdym razem touroperator zapewnia zakwaterowanie w hotelach, posiłki i przejazd autokarem. Opłaty extra w trakcie wycieczki ponosi się za atrakcje dodatkowe np. przejazd dżipami przez oazy górskie oraz bilety wstępu, wynajem przewodnika, a w przypadku wycieczki łączonej również wizy.

Cena: od 2000 zł

Więcej o: