Tunezja ceny

Dantejskie ceny to sytuacja powszednia na targowisku w Tunezji. Dla oszczędnego turysty trudnym, ale możliwym do wykonania zadaniem jest cenę atrakcyjnie zbić. Zobacz, na co uważać przed wyjazdem do Tunezji.

Tunezja ceny - waluta

Tunezja ceny. Walutą Tunezji jest dinar tunezyjski (TND), który dzieli się na milimy. Lepiej mieć na uwadze, że to właśnie w mniejszych milimach często podaje się ceny w Tunezji. Za produkty zapłacimy tylko w dinarach. Aby kupić dinary w Tunezji, trzeba posiadać euro lub dolary. Ceny np. w euro podawane są jedynie na lotnisku, w strefie wolnocłowej.

Tunezja ceny - targuj się!

Tunezja ceny. Suk to barwne targowisko popularne w krajach arabskich. Ceny w Tunezji, zwłaszcza na lokalnych bazarach, podobnie jak w innych krajach turystycznych są nierzadko wygórowane. Suk to idealna okazja, aby odkryć w sobie duszę dyplomaty. Pamiętajmy, że ceny warto - wręcz należy - negocjować. Tunezja nie okaże się wówczas piorunująco droga, co można by wywnioskować z ceny proponowanej przez handlarza. Ważne jest, by w negocjacji ze sklepikarzem, nie raz bardzo długiej, móc pierwszemu zaproponować cenę. Potem już tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość...

Tunezja ceny - prawdziwy koszt

Tunezja ceny. Przed pójściem na suk lepiej uzupełnić wiedzę na temat rzeczywistych cen produktów w Tunezji. Bez wskazówek na ten temat możemy dokonać horrendalnej przepłaty. Pamiętajmy, że ceny wyrażane nierzadko w tysiącach dotyczą milimów! Specyficznym rodzajem "miernika" cen w Tunezji są państwowe sklepy SOPOCA, w których obowiązują ceny rządowe. Odwiedzając je uzyskamy informacje na temat cen wyrobów rzemieślniczych, dywanów i pamiątkowych drobiazgów, których wartość na suk bywa niebotyczna. Ceny w sklepach pod tą nazwą są dużo bardziej korzystne. SOPOCA działają w większych centrach turystycznych Tunezji.

Tunezja ceny - zakupy w supermarkecie

Tunezja ceny. Ceny w supermarketach w Tunezji, podobnie jak w sklepach państwowych, są stabilne. Ceny są nieco wyższe niż u nas w kraju, ale różnice nie są kłujące. Pamiętajmy, że ceny produktów w Tunezji są też wyższe niż np. w Egipcie. Dużo wyższe ceny artykułów narzucają hotele i restauracje. Do cen np. w lokalach w Tunezji należy doliczyć napiwki dla obsługi. W Tunezji nie działają wielkie hipermarkety, za to popularne są sklepy samoobsługowe m.in. sieci Monoprix. Spacerując ulicami miast spotkamy też mnóstwo małych sklepików.

Tunezja ceny - przykładowe ceny

mała puszka coca-coli - 1 DT

litrowa woda mineralna - ok. 1 DT

bagietka - 0,2 DT

kilogram winogron - 1,2 DT

danie z kuskusem - ok. 6 DT

lody - 0,80 DT

Więcej o: