Tunezja pogoda. Północna część Tunezji leży w strefie klimatu podzwrotnikowego. Bardzo wyraźnie kształtują go wpływy Morza Śródziemnego. Lata są suche i gorące, zimy chłodne, z opadami. Pogoda w lipcu jest wprost wymarzona dla miłośników słońca i leżakowania. Temperatura w stolicy Tunezji spada w listopadzie, ale nigdy poniżej zera. Zwykle słupek termometru sięga powyżej 10 ° C . To wyjątkowa cecha klimatu śródziemnomorskiego, która Tunezję czyni niezwykle atrakcyjną w ciągu całego roku. Specyficzny klimat i pogoda na południu Tunezji wynikają z położenia w strefie zwrotnikowej. Bliżej Sahary pogoda jest nieznośnie upalna - charakteryzują ją gorące dni i bardzo chłodne noce. Duże amplitudy temperatur to właściwość klimatu suchego, występującego w rejonach pustynnych.
Tunezja pogoda. Klimat Sahary zdecydowanie wyróżnia się na tle obleganego przez turystów wybrzeża północy. Pogoda jest przewidywalna, ale duże wahania temperatur mogą wprawiać w obłęd. Krajobraz Sahary wciąż ma wielu entuzjastów i wart jest wyrzeczeń. Skutki upalnej pogody w ciągu dnia łagodzi odpoczynek w cieniu palm daktylowych, rosnących w oazach. Wyprawy na Saharę chętnie organizuje się w ciągu zimy, kiedy pogoda w kurortach na północy Tunezji nie sprzyja biurowej turystyce.
Tunezja pogoda. Najlepszy okres plażowania w Tunezji przypada w czerwcu i wrześniu, kiedy temperatury są wysokie, ale nikomu nie doskwiera wielki upał. Dużo ciężej jest wytrzymać na plaży w lipcu i sierpniu, ponieważ słońce grzeje wtedy nieznośnie. Nawet odpoczynek w cieniu, gdzie panuje ok. 40 ° C, będzie sporym utrudnieniem. W okresie wakacji pogoda jest pewna, co oznacza prawie zupełny brak opadów. Na północnym wybrzeżu Tunezji, gdzie nie dochodzi do anomalii typowych dla południowego rejonu Sahary, noce są przyjemne (ok. 25 ° C), choć bywają nieznośnie gorące. Pogodę łagodzą orzeźwiające podmuchy wiatru docierające znad morza.
Tunezja pogoda. "Majówkę" w Tunezji można zaplanować ze sporym wyprzedzeniem. W Tunezji bowiem pogoda typowa dla polskiego maja rozpoczyna się już w marcu. Temperatury w Tunisie sięgają wówczas ok. 20 ° C. Mimo ciepłych dni, noce wciąż pozostają chłodne. Nie ma też mowy o kąpielach w morzu, które ociepla się dopiero w czerwcu. Kosztem temperatury, warto jednak wykorzystać ostatni czas przed wakacyjnym napływem turystów. Pogoda w Tunezji i tak jest wtedy duża ładniejsza aniżeli pierwsza wiosenna plucha w naszym kraju.
Tunezja pogoda. Turystom, których Tunezja skusiła w grudniu ciepłą zimą, pogoda może płatać figle. Okres od października do lutego obfituje w opady, które ustają z końcem kwietnia. Tunezyjczycy mogą narzekać na pogodę, która w tym czasie przynosi gwałtowne ulewy. Temperatury zimowe w Tunezji od polskich różnią się diametralnie i przypominają raczej polską wiosnę. Mniejsze różnice między krajami odczuwa się nocą, kiedy słupek na termometrze w Tunezji może spaść do 5 stopni. Kiedy jednak w Bizercie na północy kraju pogoda w styczniu może być gorąca nawet do 20 ° C, wartość na polskim termometrze jest podobna tyle, że sięga w drugą stronę.