Bułgaria Warna

Warna jest trzecim pod względem wielkości miastem w Bułgarii. To miejscowość wypoczynkowa i ważny węzeł komunikacyjny nad Morzem Czarnym.

Bułgaria Warna

Warna nazywana jest "morską stolicą Bułgarii". Położona jest na płaskim, wysokim tarasie, przy północno-zachodnim, dłuższym brzegu Zatoki Warneńskiej wcinającej się 7 km w głąb lądu.

Można tutaj wypocząć na długiej, piaszczystej plaży, a także zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Latem słońce świeci tu ponad 10 godzin, a zdumiewająco spokojne morze zachęca do kąpieli. Warnę odwiedzać można przez cały rok ze względu na jej walory i atrakcyjną ofertę uzdrowiskową.

Bułgaria Warna

Centrum Warny poprzecinane jest długimi i prostymi bulwarami. Serce miasta stanowi Plac Nezawisimost. Największą atrakcją Warny jest Park Nadmorski zaprojektowano w XIX wieku, gdzie oprócz pięknej roślinności, znajdują się m.in. amfiteatr, obserwatorium, planetarium i zoo. Tutaj na scenie pod gołym niebem odbywają się liczne festiwale muzyczne i spotkania kulturalne.

Warna dzięki świetnej infrastrukturze komunikacyjnej stanowi idealne miejsce wypadowe na wybrzeże Morza Czarnego wraz z jego kurortami.

Bułgaria wakacje

Bułgaria Warna - atrakcje

Muzeum Marynarki Wojennej w Parku Nadmorskim, gdzie eksponowane są zbiory związane z historią bułgarskiej floty wojennej od 1878 r. do dzisiaj. Muzeum składa się z ekspozycji pod gołym oraz ze zbiorów zgromadzonych w budynku muzeum.

Bardzo obleganą atrakcją Warny jest Delfinarium reklamowane jako jedyne na Bałkanach. Także znajduje się w Parku Nadmorskiego, a konkretnie w jego północnej części. Główną atrakcją delfinarium w Warnie są 45-minutowe pokazy tresury delfinów.

W Warnie warto odwiedzić także ogromne akwarium połączone z muzeum Morza Czarnego, gdzie obejrzeć można unikatową kolekcję dużej ilości gatunków ryb oraz innych zwierząt żyjących przede wszystkim w wodach Morza Czarnego, ale także gatunków tropikalnych.

W Warnie zwiedzić też można ruiny rzymskich term oraz pochodzącą z czasów tureckich XVII-wieczną cerkiew św. Nikoły.

Bułgaria Warna hotele

Większość hoteli w Warnie usytuowana jest w dzielnicach turystycznych poza centrum miasta. Są to przeważnie kompleksy hotelowe skąpane w bujnej zieleni, położone w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Najlepsze hotele w Warnie zdaniem użytkowników portalu TripAdvisor.com to: Bułgaria Warna hotel trzy gwiazdki - Hi Hotel, BEST WESTERN Park Hotel, Alekta Hotel. Bułgaria Warna hotel cztery gwiazdki - mOdus Hotel, Splendid Boutique, Capitol Hotel. Bułgaria Warna hotel pięć gwiazdek - Grand Hotel Dimyat, Grand Hotel London, Dallas Business Club.

Bułgaria dojazd

Więcej o: