Bułgaria hotel

Wybór hotelu w Bułgarii to wyzwanie. Każdy kurort oferuje hotele o różnym standardzie. Na co uważać wybierając hotel w Bułgarii? Najlepsze hotele w Słonecznym Brzegu, Złotych Piaskach, Albenie.

Bułgaria hotel

Nie łatwo wybrać hotel w Bułgarii. Nie tylko dlatego, że wybór hoteli jest ogromny. Wybierają hotel w Bułgarii trzeba być ostrożnym. W Bułgarii, podobnie jak w Polsce, wciąż jest jeszcze sporo hoteli, będących pozostałością z poprzedniej epoki. Można trafić na nieestetyczne betonowe bryły hoteli, niewyremontowane wnętrza i stare wyposażenie hoteli. Nawet jeśli hotel wygląda dobrze z zewnątrz, wewnątrz może pozostawiać wiele do życzenia. Zawsze trzeba przeczytać opinie gości danych hoteli (np. na forum Bułgaria - Podroze.gazeta.pl ). Problemem hoteli w Bułgarii są też za małe baseny, przy których trzeba walczyć o miejsce.

To nie znaczy, że w Bułgarii brakuje hoteli ekskluzywnych, o wysokim standardzie. Drogi hotel nie zawsze znaczy jednak dobry. W ciągu ostatnich 15 lat wzniesiono w Bułgarii setki nowych hoteli, głównie w większych miastach i uzdrowiskach, przy ważniejszych drogach. Najlepiej przejrzeć rankingi hoteli w Bułgarii, na stronie serwisu TripAdvisor.com. Można tam przeczytać oceny i opinie o danym hotelu wystawione przez turystów z całego świata. To prawdziwa kopalnia wiedzy o hotelach w Bułgarii.

Bułgaria wakacje

Bułgaria hotel - standard

W mniejszych miasteczkach standard hoteli jest zwykle niższy. Warto pamiętać, wybierając hotel w Bułgarii, jakie wyposażenie powinien spełniać obiekt posiadający konkretną liczbę gwiazdek. I tak hotel jednogwiazdkowy w Bułgarii nie musi mieć łazienki w pokoju, tymczasem hotel dwugwiazdkowy już musi. Hotel dwugwiazdkowy musi także gwarantować wymianę pościeli dwa razy w tygodniu, chociaż niewielką restaurację, telewizor. Hotel trzygwiazdkowy powinien posiadać m.in. większe pokoje z ładną łazienką, gwarantować codzienną wymianę pościeli i ręczników, sprzątanie. Hotel czterogwiazdkowy oferować już musi dodatkowe wygody, takie jak różne restauracje, bar, basen, siłownię, Internet w pokojach, znacznie wyższy komfort pokoi. Hotel pięciogwiazdkowy to obiekt o najlepszym standardzie, zlokalizowany zwykle w centrum kurortu, oferujący wszelkie możliwe wygody.

Bułgaria waluta

Bułgaria hotel - Słoneczny Brzeg

Słoneczny brzeg ma bardzo dobrą infrastrukturą turystyczną. Działa tu ponad sto hoteli. Większość ulokowana jest poza plażą, pośród zacienionych parków i ogrodów. Tańsze hotele i pensjonaty znaleźć można poza ścisłym centrum.

Bułgaria hotel - Słoneczny Brzeg trzy gwiazdki

Hotel L&B. Hotel znajduje się 400 metrów od przepięknej, piaszczystej plaży w Słonecznym Brzegu. Goście tego hotelu chwalą czyste, wystarczająco duże pokoje, miłą obsługę i dobre jedzenie w hotelowej restauracji. Dobra jest także lokalizacja hotelu, który od rozrywkowego centrum oddalony jest zaledwie 5-10 min, ale jednocześnie można tu odpocząć w spokoju.

Bułgaria hotel - Słoneczny Brzeg cztery gwiazdki

Majestic Hotel & Residence. Majestic Hotel & Residence to jeden z największych i najpiękniejszych hoteli w Słonecznym Brzegu. Ma duże i piękne baseny, dlatego polecany jest rodzinom z dziećmi. Goście chwalą lokalizację. Hotel położony jest w niewielkiej odległości od centrum pełnego sklepów, barów i innych atrakcji.

Bułgaria hotel - Słoneczny Brzeg pięć gwiazdek

Hotel Barcelo Royal Beach. Barcelo Royal Beach to nowy, elegancki hotel. Oferuje duże, zadbane pokoje, piękne lagunowe baseny w kształcie kwiatów. Hotel leży w samym centrum Słonecznego Brzegu przy jednej z najbardziej handlowych promenad w kurorcie. Spokojnie, bezpiecznie i czysto - tak w skrócie hotel ten oceniają goście.

Bułgaria hotel - Złote Piaski

Bułgaria hotel - Złote Piaski trzy gwiazdki

Hotel Kini Park. Hotel Kini Park mieści się na terenie pięknego parku dębowego, na skraju kurortu Złote Piaski. Od plaży dzieli go ok. 250 m. Gości zachwyca otoczenie drzew. Usytuowanie hotelu na wzgórzu ma swoje zalety i wady. Trzeba się przygotować niewielką wspinaczkę po powrocie z plaży. To przyzwoity, bardzo czysty hotel, zasługujący na swoje trzy gwiazdki.

Bułgaria hotel - Złote Piaski cztery gwiazdki

Viva Hotel to zdaniem gości hotel dobrej klasy, na wakacje w Bułgarii. Pokoje są czyste, schludne i codziennie sprzątane. Odległość od plaży - ok. 10 min. Hotel oferuje kameralną atmosferę oraz zakwaterowanie typu all inclusive, z którego goście hotelu szczególnie radzą skorzystać.

Bułgaria dojazd

Bułgaria hotel - Złote Piaski pięć gwiazdek

Hotel Melia Grand Hermitage. Melia Grand Hermitage położony jest na cichym wzgórzu, zaledwie 100 metrów od plaży, blisko centrum Złotych Piasków. Restauracje w hotelu serwują potrawy kuchni bułgarskiej i międzynarodowej. Hotel jest duży, ładnie urządzony. Goście chwalą m.in. wyposażenie pokoi, basen, obsługę.

Bułgaria hotel - Albena

Albena jest kurortem zamkniętym, za wjazd do którego należy uiścić opłatę. W Albenie znajduje się około 40 hoteli. Niektóre hotele w Albenie mają interesującą formę tarasów, dzięki czemu są dobrze nasłonecznione. Turyści wypoczywający w oddalonych od plaży hotelach są na nią transportowani mini kolejką.

Bułgaria hotel - Albena trzy gwiazdki

Hotel Amelia. Hotel Amelia leży w centrum kurortu Albena, 100 metrów od prywatnej, piaszczystej plaży. W cenę pokoi wliczone jest korzystanie z parasola i 2 leżaków. Około 20 m od hotelu znajduje się restauracja, chwalona przez gości za dobre jedzenie. Pokoje są czyste, choć nie wszystkie wyposażone nowocześnie.

Bułgaria hotel - Albena cztery gwiazdki

Hotel Gergana. Hotel Gergana oferuje coś, czego nie mogą zaoferować wszystkie hotele - świetną lokalizację tuż przy plaży i w pobliżu rezerwatu przyrody Balata. Pokoje z widokiem na morze, to najlepszye zakwaterowanie w tym hotelu.

Bułgaria hotele - czytaj więcej na FORUM Bułgaria Podroze.gazeta.pl

Więcej o: