Bułgaria Albena

Bułgaria to wakacyjny raj, a dobrym miejscem na urlop w Bułgarii jest w szczególności Albena. Albena jest dużym kurortem i kąpieliskiem, oddalonym o 25 km od Warny i o 8 km od Bałcziku. Zajmuje najpiękniejszą część wybrzeża Bułgarii.

Bułgaria Albena

Albena jest kurortem zamkniętym, za wjazd do którego należy uiścić opłatę. Centrum Albeny tworzą liczne placyki i zamknięte dla ruchu samochodowego uliczki. Nazwa miejscowości pochodzi od bohaterki sztuki Jordana Jowkowa - Ałbeny.

Albena to kurort polecany przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Jest to miejsce o wiele spokojniejsze w porównaniu do największych kurortów morskich Bułgarii takich jak: Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski.

Bułgaria Albena - plaża

Albena posiada piękną plażę sześciokilometrowej długości i 30-100 m szerokości. Plażę otaczają piaszczyste wydmy. Plaża w Albenie uznawana jest za jedną z najlepszych plaż na bułgarskim wybrzeżu. Niegłębokie, pozbawione nierówności oraz łagodnie opadające dno morskie w rejonie Albeny jest powodem, dla którego Albenę chętnie odwiedzają rodziny z małymi dziećmi. Z hoteli oddalonych od brzegu morskiego na plażę dowozi turystów miniaturowa kolejka. Albena to kurort odznaczony Błękitną Flagą, zlokalizowany w ekologicznie czystym regionie.

Bułgaria Albena - hotele

W Albenie znajduje się około 40 hoteli, z których większość oferuje wysoki standard. Kurort jest dość drogi. Wszystko, łącznie z kwaterami, jest droższe niż w okolicznych wioskach. Liczne hotele w Albenie mają interesującą formę tarasów, dzięki czemu wykorzystują słońce. Turyści wypoczywający w oddalonych od plaży hotelach są na nią transportowani mini kolejką. Najlepsze hotele w Albenie zdaniem użytkowników największego portalu podróżniczego na świecie TripAdvisor.com to m.in: Hotel Kaliakra, Hotel Gergana, Hotel Flamingo Grand, Hotel Ralitsa, Hotel Borjana, Hotel Mura.

Bułgaria Albena - atrakcje

Zaledwie 10 km, od Alebny w miejscowości Bałczik, znajduje się ogród botaniczny gdzie można podziwiać unikalną roślinność oraz kompleks architektoniczno-parkowy Dvorecat. W pobliżu Albeny znajduje się również rezerwat przyrody Baltata z gęstymi lasami występującymi wzdłuż rzeki Batova. Rezerwat obejmuje obszar 183ha, w tym główną trasę Kranewo - Albena.

Bułgaria Albena - pogoda

Pogoda w Albenie jest typowa dla północnego wybrzeża Morza Czarnego, czyli lato jest gorące, jesień długa i ciepła, a zima łagodna. Klimat Albeny posiada jednak bardziej korzystne wskaźniki ekologiczne - powietrze jest tu wyjątkowo czyste, bogate w jod. Wilgotność powietrza wynosi 63 - 65proc. Albena to kurort ekologiczny, który posiada dobre centra balneologiczne i medyczne z wykwalifikowanym personelem.

Bułgaria Albena - czytaj więcej na FORUM Bułgaria Podroze.gazeta.pl

Czytaj więcej na Bułgaria Słoneczny Brzeg

Czytaj więcej na Bułgaria Złote Piaski

Więcej o: