Wyspy greckie - Kos, Kreta, Korfu

Wyspy greckie. Dawniej były kolebką ludzkości, dziś z tego powodu chętnie odwiedzają je turyści. Wyspy greckie mają wszystko, aby wśród wakacyjnych kierunków uczynić je numer jeden - wspaniałe plaże, mnóstwo słońca i wiele kulturowych atrakcji.

Wyspy greckie - Kos

Położenie wyspy Kos: Kos leży w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego, blisko tureckiego Bodrum. Jest jedną z dwunastu wysp Archipelagu Dodekanez.

Temperatura na wyspie Kos: W okresie wakacyjnym, od czerwca do września, temperatury na Kos są najwyższe. Wahają się w granicach 30-35 stopni. By uniknąć upałów, ale wciąż korzystać z wysokich temperatur powietrza i wody, na Kos najlepiej wybrać się w maju lub październiku.

Atrakcje wyspy Kos: Muzeum Archeologiczne z ekspozycją starorzymską, ruiny szkoły medycznej - Asklepiejonu, synagoga przy agorze.

Czytaj więcej o Kos

Wyspy greckie - Kreta

Położenie Krety: Kreta to najdalej na południe wysunięta część zarówno Grecji, jak i samej Europy. To również największa grecka wyspa.

Temperatura na Krecie: Lato na Krecie jest niewątpliwie najdłuższe w całej Grecji. Wysokie temperatury (od 20 C) zaczynają się w kwietniu i utrzymują aż do listopada.

Atrakcje Krety: Iraklion - stolica wyspy , pałac Minosa i labirynt kreteński w Knossos, liczne cerkwie, np. Panagia Kera, wąwóz Samaria - najdłuższy w Europie.

Czytaj więcej o Kreta

Wyspy greckie - Korfu

Położenie Korfu: Korfu leży w zachodniej części Grecji, na granicy morza Jońskiego i Adriatyku.

Temperatura na Korfu: Od maja do października temperatury na wsypie utrzymują się powyżej 20 C.

Atrakcje Korfu: Miasto Korfu (zwane tez Kerkirą) - zabytkowe miasto i stolicy wyspy, liczne plaże i rezerwaty przyrody.

Czytaj więcej o Korfu

Czytaj więcej o Wyspy Greckie

Więcej o: