Bułgaria dojazd

Z Polski do Bułgarii dojechać można na kilka sposobów. Możliwy jest dojazd samochodem, pociągiem lub lot samolotem. Bułgaria dojazd - informacje praktyczne.

Bułgaria dojazd - samochodem

Bułgaria dojazd. Jadąc do Bułgarii samochodem, można wybrać jedną z kilku tras. Pierwszą opcją jest dojazd do Bułgarii przez Rumunię.

Bułgaria dojazd przez Rumunię

Przykładowa trasa pierwsza: strat Warszawa - Rzeszów - Presov (SK)- Koszyce (SK)- Miszkolic (HU) - Debreczyn (HU) - Oradea (RO) - Kluż (RO) - Sighisoara (RO) - Brzszów (RO) - Buareszt (RO) - Giurgiu (RO) - Ruse (BG). Przekroczenie granicy w Giurgiu jest opcją najkrótszą. Kolejna trasa, oferująca bardziej malowniczy dojazd to: Warszawa - Lublin - Lwów (UA) - Suczawa (RO) - Bacau (RO) - Slobozia (RO) - Fetesti (RO) - Cernavoda (RO) - Konstanca (RO) (RO) - Magalia (RO) - Durankułak (BG). Po przekroczeniu granicy bułgarskiej w Durankułak można jechać dalej trasą nr 10 - Morze Czarne.

Bułgaria dojazd przez Serbię

Drugą opcją na dojazd do Bułgarii jest trasa przez Serbię. Zaletą podróży przez Serbie są dobre drogi. Trzeba jednak pamiętać, że autostrady w Serbii są płatne. Na przejazd przez całą Serbię trzeba przygotować równowartość ok. 100 zł. Trasa przez Serbię: Warszawa - Rzeszów -Preszów (SK) - Koszyce (SK) - Miszkolc (HU) - Debreczyn (HU) - Kecskemet (HU) - Szeged (HU) - Subotica (SR) - Belgrad (SR) - Nisz (SR) - Sofia (BG)

Warto pamiętać, że aby przejechać przez Słowację, należy wykupić winietkę. Przed cały rok obowiązuje w tym kraju jazda na włączonych światłach mijania. Na Węgrzech obowiązują winiety, a jazda na włączonych światłach mijania obowiązuje przez cały rok, ale na obszarach niezabudowanych.

Czytaj także:

Bułgaria waluta

Bułgaria dojazd - drogi

Na terenie całej Bułgarii obowiązują winiety, które można kupić na granicy, na stacjach benzynowych. Stan dróg jest różny. Podróżując po Bułgarii, najlepiej jak najczęściej korzystać z dostępnych odcinków autostrad, dróg ekspresowych.

Bułgaria dojazd - autobusem

Bułgaria dojazd. Przedstawiciele bułgarskiej firmy transportowej Touring przez cały rok oferują przejazd z Polski do Sofii, a w sezonie letnim także do Burgas. Trasa biegnie przez miasta - Warszawa - Częstochowa - Katowice - Kraków - Budapeszt - Belgrad - Sofia. Inna firma, która oferuje takie przejazdy to Group. Autobusy tej firmy jeżdżą do Sofii raz w tygodniu z Warszawy przez Łódź, Częstochowę, Katowice, Kraków, a następnie Serbię.

Bułgaria dojazd - samolotem

Bezpośrednie, codzienne połączenia z Bułgarią utrzymują linie lotnicze LOT. Można z tymi liniami polecieć do Sofii. W sezonie letnim od maja do września do Bułgarii latają samoloty tanich linii lotniczych - np. do Burgas lata Wizzair.

Bułgaria dojazd - pociągiem

Dojazd do Bułgarii nie jest komfortowym rozwiązaniem. Najkrótsza podróż pociągiem z Polski do Bułgarii trwa 30 godzin. Podroż taka wiąże się z dwiema przesiadkami, w Breclav i Budapeszcie.

Bułgaria dojazd - czytaj więcej na FORUM Bułgaria Podroze.gazeta.pl

Więcej o: