Bu貪aria S這neczny Brzeg

S這neczny Brzeg to s造nny kurort w Bu貪arii po這穎ny malowniczo nad Morzem Czarnym. S這neczny Brzeg bywa nazywany Las Vegas Europy Wschodniej.

Bułgaria Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to pierwszy z du篡ch kurortów, jadąc na południe od Warny. Kąpielisko to, którego rozwój rozpoczął się w 1958 r., szybko stało się największym kurortem na bułgarskim wybrzeżu, głównie za sprawą wspaniałej plaży i klimatu.

Słoneczny Brzeg to w szczycie sezonu wakacyjnego bardzo popularny, tłoczny kurort Bułgarii. Dla niektórych może tu być zdecydowanie za tłoczno. Ci, którzy poszukują na wakacjach w Bułgarii rozrywki, poczują się w Słonecznym Brzegu bardzo dobrze. Słoneczny Brzeg to idealne miejsce dla ludzi młodych, spragnionych zabawy. Dyskotek i klubów jest tu mnóstwo, są też kasyna i ponad 130 restauracji i tawern - każdy znajdzie coś dla siebie. Nie bez powodu Słoneczny Brzeg bywa nazywany Las Vegas Europy Wschodniej.

Słoneczny Brzeg to typowo turystyczna miejscowość, w zabudowie Słonecznego Brzegu dominują hotele, restauracje i inne tego rodzaju budowle. Stałych mieszkańców nie ma zbyt wielu. Wzdłuż kurortu ciągnie się główny deptak, który stanowi swoiste centrum Słonecznego Brzegu. Oprócz restauracji są sklepy, galerie ulicznych artystów, stoiska z pamiątkami, restauracje.

Bułgaria wakacje

Bułgaria Słoneczny Brzeg - plaża

Słoneczny Brzeg ma ekspozycję wschodnią, dzięki czemu promienie słońca świecą tu intensywnie od samego rana. W lipcu i sierpniu w Bułgarii słońce świeci w sumie ponad 300 godzin, a w maju i wrześniu ponad 240 godzin. Słoneczny Brzeg nie bez powodu ma więc taką nazwę. Osłaniana wydmami sześciokilometrowa plaża w Słonecznym Brzegu odznaczona jest Błękitną Flagą przyznawaną nadmorskim kurortom szczególnie czystym i przyjaznym środowisku. Plaża pokryta jest delikatnym, czystym, złocistym piaskiem. Do kąpieli morskich zachęca ukształtowanie dna - w części Morza Czarnego na wysokości Słonecznego Brzegu dno opada bardzo łagodnie, jest równe i bezpieczne. Średnia temperatura wody w miesiącach letnich to 24°C, ale często bywa, że jest ona znacznie wyższa.

Bułgaria Słoneczny Brzeg hotele

Słoneczny brzeg może się pochwalić bardzo dobrą infrastrukturą turystyczną. Działa tu ponad sto hoteli. Większość ulokowana jest poza plażą, pośród zacienionych parków i ogrodów. Tańsze hotele i pensjonaty znaleźć można poza ścisłym centrum. Użytkownicy największego portalu podróżniczego na świecie TripAdvisor.com wybrali 10 najlepszych hotelu w Słonecznym Brzegu, są to: Hotel L&B, Majestic Hotel & Residence, Barcelo Royal Beach, Iberostar Sunny Beach Resort, Iberostar Tiara Beach, Hotel Aurelia, Helena Sands Hotel, Hotel Riu Helios, Club Hotel Riu Evrika, Rose Village Apartments.

Czytaj więcej o hotelach:

Bułgaria FORUM

Bułgaria Słoneczny Brzeg wycieczki

W bezpośrednim sąsiedztwie Słonecznego Brzegu znajduje się Nesebyr - urokliwe, zabytkowe miasteczko, różniące się znacznie od turystycznych kurortów Bułgarii. Stare miasto Nesebyru, które leży na półwyspie wysuniętym daleko w morze, wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Bułgaria Słoneczny Brzeg - aquapark

W Słonecznym Brzegu warto odwiedzić, najbardziej znany z aquaparków Słonecznego Brzegu - Action Aquapark. Znajduje się tu wiele atrakcji, m.in. mająca 120 metrów zjeżdżalnia. Sezon w Action Aquapark rozpoczyna się 25 maja i trwa do 15 września. Ceny biletów zależą od wieku wchodzącego.

Bułgaria Złote Piaski

Bułgaria Słoneczny Brzeg - komunikacja

Słoneczny Brzeg posiada bardzo dobre połączenia autobusowe z sąsiednimi miejscowościami. Prywatne busy odjeżdżają do Słonecznego Brzegu z Burgas (35 km) mniej więcej co 40 min. Są też regularne połączenia z Nesebyrem, Warną oraz Sofią. Autobusy kursujące z Nesebyru i Burgas zatrzymują się w Słonecznym Brzegu na kilku przystankach wzdłuż głównej ulicy kurortu.

Wi璚ej o: