Bułgaria Złote Piaski

Złote Piaski to najpopularniejszy i najdroższy kurort w Bułgarii. Złote Piaski słyną przede wszystkim ze wspaniałej, długiej plaży, mnóstwa hoteli oraz wspaniałej pogody.

Bułgaria przyciąga turystów od lat. Największą atrakcją Bułgarii jest wybrzeże Morza Czarnego, gdzie słońce w sezonie świeci niemal bez przerwy, a długie plaże ze złotym piaskiem zapraszają do wakacyjnego odpoczynku. Złote Piaski, to jeden z tych bułgarskich kurortów, o których słyszał niemal każdy. To miejsce wymarzone na rozrywkowe wakacje. Złote Piaski to tłum na nadmorskim deptaku, długa i szeroka plaża oraz sklepy, knajpy i dyskoteki czynne do rana.

Bułgaria Złote Piaski

Bułgaria Złote Piaski. Ośrodek Złote Piaski powstał jako naturalna kontynuacja leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Przyrodniczego Złote Piaski. To piękny stary las ciągnący się aż do plaży. Złote Piaski to także lecznicze źródła mineralne. Złote Piaski oferują wysoki poziom usług. Ceny są tu wyższe niż w sąsiednich miejscowościach, ale lepszy jest także komfort i przepych, stan zaplecza usług.

Bułgaria Złote Piaski hotel

Bułgaria słynie z ogromnej ilości hoteli, a szczególnie słynie z tego kurort Złote Piaski. Warto pamiętać, że w Bułgarii, wciąż jest jeszcze sporo hoteli, będących pozostałością z poprzedniej epoki. Nieładne betonowe bryły hoteli i stare wyposażenie ich wnętrz mogą razić turystów. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, warto poczytać opinie gości danych hoteli (np. na forum Bułgaria - Podroze.gazeta.pl ). W Złotych Piaskach nie brakuje jednak eleganckich hoteli. Użytkownicy największego serwisu podróżniczego TripAdvisor.com wybrali najlepsze hotele w Złotych Piaskach. Są to: Grifid Hotels Club Hotel Bolero, Grifid Hotel Arabella, Kini Park Hotel, Melia Grand Hermitage, Viva Hotel, Riviera Beach, lti Berlin Green Park Hotel, Iberostar Obzor Beach - Izgrev, Marina Grand Beach, Orchidea Boutique Spa.

Bułgaria Złote Piaski plaże

Złote Piaski słyną z plaży, która ma 3 kilometry długości, a jej szerokość dochodzi miejscami do 100 m. Plaża pokryta jest drobnym, złotym piaskiem. Większość plaż Złotych Piasków to plaże publiczne, ogólnodostępne. W wielu miejscach zapełniają je hotelowe leżaki i parasole, które są płatne. Plaże łagodnie schodzą do morza, nie ma tu gwałtownych zmian poziomu oraz skał. Na plażach Złotych Piasków czeka na turystów wiele dodatkowych atrakcji. Za opłatą można skorzystać z masażu, popływać rowerem wodnym, pofruwać na holowanym przez motorówkę spadochronie. Złote Piaski to idealne także idealne miejsce dla osób uprawiających windsurfing, żeglarstwo i nurkowanie.

Czytaj także:

Bułgaria wakacje

Bułgaria Złote Piaski - dojazd, transport

Ze Złotych Piasków do Warny można się dostać autobusem o numerach kończących się na 9, a więc autobusem nr 9, 109, 209 itd. Odległość do Warny ze Złotych Piasków to tylko 17 km, a więc można tam też dojechać taksówką. Do Złotych Piasków zawijają też statki płynące z Warny do Bałcziku. Kurort Złote Piaski jest dość rozległy, dlatego ważnych jest także transport wewnątrz miejscowości. Po Złotych Piaskach jeżdżą tzw. kolejki chu-chu, czyli samochody z przyczepionymi wagonikami, które zatrzymują się w różnych miejscach na terenie kurortu. Na promenadzie tuż przy plaży można zawsze znaleźć taksówki.

Bułgaria Złote Piaski - atrakcje

Bułgaria Złote Piaski. Miejscem, które warto zobaczyć, będąc w Złotych Piaskach jest Monaster Aładża ulokowany w jaskini. To najsłynniejszy spośród eremickich klasztorów skalnych, jakie działały na bułgarskim wybrzeżu w XIII-XIV w. Klasztor tworzą dwa poziomy wykutych w pionowej skale pomieszczeń, na które składają się dwie cerkiewki, kaplica, krypta, kuchnia, jadalnia, kilka cel mnisich. Tuż obok wejścia do klasztoru, jest niewielkie muzeum, prezentujące m.in. ikony związane z dziejami klasztoru. Z muzeum można przejść ścieżką do oddalonych o ok. 600-700 m jaskiń, zwanych Katakumbami.

Bułgaria Złote Piaski - pogoda

Bułgaria Złote Piaski. Od maja do października pogoda w Złotych Piaskach sprzyja kąpielą morskim i słonecznym. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy 27 °C, a wody 24 °C.

Bułgaria Złote Piaski - aquapark

Bułgaria Złote Piaski. Złote Piaski to nie tylko plaża i morze. Atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest park wodny Aquapolis. Aquapark dysponuje licznymi basenami, zjeżdżalniami, fontannami itp. Całodzienny bilet dla dorosłych kosztuje 30 lw, dla dzieci poniżej 120 cm wzrostu - 12lw, a dla dzieci poniżej 90 cm wejście jest bezpłatne.

Czytaj także:

Bułgaria waluta

Więcej o: