Turcja opinie - fakty i mity

Turcja to kraj, który budzi skrajne opinie. Pozytywne opinie przeważają nad negatywnymi. W Turcji można spędzić udane wakacje, ale Turcja ma też swoje minusy. Opinie o Turcji - fakty i mity.

Opinie użytkowników forum Turcja Podroze.gazeta.pl

Turcja opinie - Stambuł

Stambuł to niezwykłe miasto, w którym można się zakochać, albo się do niego zrazić. Opinie o Stambule są różne. Turyści podziwiają takie zabytki jak Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Hipodrom, ale z drugiej strony są rozczarowani brudem, hałasem i natarczywością Turków.

Opinia negatywna

"Nie przecze Aya Sophia, Blue Mosque, Hipodrom czy Bazylika Cystern są piękne. Ale NIC nie jest w stanie zrekompensować totalnego wszechobecnego brudu, zniszczenia, biedy i natarczywości Turków, to ostatnie szczególnie irytujące" - napisała grazynanowa.

Opinia pozytywna

"Każdy zwraca uwagę, na to, na co ma ochotę. Twoja opinia jest tym bardziej cenna, że nadaje wiarygodności, ale też nie przesadzajmy w drugą stronę. Stambuł nie odbiega w kwestii czystości w jakiś rażący sposób od standardu miast europejskich, za wyjątkiem czystego Wiednia" - napisała magdalenaa_b.

Czytaj inne opinie w wątku - Stambuł wielkie rozczarowanie

Turcja opinie - Turcy to naciągacze

Turcy potrafią być czarujący i sprytni. Wykorzystają każdy dobry moment żeby zarobić więcej. Dlatego najlepiej zawsze pytać o cenę posiłku, zanim się go zamówi. Należy też pilnować, ile pieniędzy zostaje nam wydane. Taka opinia nie dotyczy oczywiście wszystkich Turków, ale bywalcy Turcji sami przestrzegają na forach, by uważać sprytnych na mieszkańców kraju.

Opinia negatywna

"Podczas mojej objazdówki po Turcji zostałem oszukany czy też próbowano mnie oszukać kilkanaście razy, trochę dużo jak na 16dni w tym kraju" - pisze qwerty.

Opinia pozytywna

"Byłam w Turcji plus minus 10 razy, na wschodzie i zachodzie, na wczasach i samodzielnych wyprawach, a przypadki oszustwa czy rażącej nieuprzejmości ze strony Turków mogę zliczyć na palcach jednej ręki" - opowiada isabeau.

Czytaj inne opinie w wątku - Dlaczego Turcy to oszuści i złodzieje?

Turcja opinie - Alanya

Alanya to popularny kurort Turcji. Dzięki ładnemu portowi, piaszczystym plażom i przyjemnej atmosferze uchodzi za jedno z najlepszych miejsc na wakacje w Turcji. Alanya to jednak kurort gwarny, głośny i w sezonie zatłoczony. Nie wszystkim to odpowiada. Opinie o Alanyi są bardzo różne.

Opinia negatywna

"Sporo podróżuję, ale w tym roku po raz pierwszy wybrałem Turcję, konkretnie Alanye. W życiu nie spotkałem czegoś tak okropnego. Blokowisko nad morzem, wszędzie dzikie tłumy, miejscowi nastawieni tylko na kasę, mili dopóki jest szansa, że coś na tobie zarobią. Czysto tylko przy plażach w pobliżu hoteli" - pisze enter.

Opinia pozytywna

"Alanya raczej nie jest dużym miastem. Ja również byłam w Grecji, Francji, Austrii, Egipcie, ale do tej pory Turcja jest jedynym krajem, do którego wracam, pomimo że wcześniej myślałam, że nigdy nie będę 2 razy w tym samym miejscu. Poza tym każdy zatrzymuje się w takim miejscu, jakim lubi. Ja na przykład nie wyobrażam sobie mieszkania w hotelu na uboczu, skąd wszędzie jest daleko. Lubię ruch i dla mniej im więcej różnych ludzi, tym lepiej. I zawsze przed wyjazdem sprawdzam, gdzie położony jest hotel" - odpowiada doma.30.

Czytaj inne opinie w wątku - Alanya porażka

Turcja opinie - kuchnia Turecka

Kuchnia turecka to coś więcej niż skromne kebaby. Kuchnia turecka ma raczej dobre opinie, ale nie każdemu odpowiada. Jest połączeniem kuchni śródziemnomorskiej, arabskiej, perskiej, indyjskiej i nawet chińskiej. Kuchnia turecka to także setki różnych słodyczy, deserów. Opinie o kuchni tureckiej.

Opinia negatywna

"Mam pytanie do znawców Turcji a nie jedynie okazjonalnych turystów (jak ja). Byłam tydzień i stołowałam się w paru miejscach: raz w hotelu, raz w restauracji (jedznie tam było najsmaczniejsze), dwa razy na wyjazdach fakultatywnych i dwa razy na tzw. nocy tureckiej organizowanej przez hotel. I powiem szczerze, że chyba nie miałam szczęścia do dobrych kucharzy. Odniosłam wrażenie, że tureckie jedzenie to wygotowane do miałkiej często bezsmakowej papki. Małe papryczki nadziewane jakimś zbyt wygotowanym ryżem czy kaszą. Ogólnie niezbyt dużo przypraw i wszystko za bardzo przegotowane. Czy taka jest właśnie typowa kuchnia turecka? Czy miałam pecha?" - pyta jadźka.

Opinia pozytywna

"Zdecydowanie albo miałaś pecha i trafiłaś na złych kucharzy albo masz co najmniej "dziwne" podniebienie skoro turecka kuchnia Ci nie odpowiada. Nie wiem tez co nazywasz papka? I pierwszy raz słyszę, żeby Turcy używali mało przypraw, Turcja to raj przyprawowy" - odpowiada amw77.

Czytaj inne opinie w wątku - Tureckie jedzenie

Więcej opinii o Turcji szukaj na forum Turcja Podroze.gazeta.pl

Więcej o: