Turcja plaże

Turcja otoczona jest aż czterema morzami, posiada więc wiele wspaniałych plaż. W Turcji spotkać można plaże piaszczyste i kamieniste. Tych pierwszych na szczęście nie brakuje. Turcja słynie z pięknych plaż. Przedstawiamy najpiękniejsze plaże Turcji.

Turcja plaże - Ölüdeniz

Najpiękniejsza plaża w Turcji to z pewnością plaża w Ölüdeniz. Jest długa, szeroka, zakończona słynną Błękitną Laguną częściowo otoczoną górami. Ma wyjątkowy kształt i wygląda imponująco z lotu ptaka. To drugie po Rio de Janeiro drugie najlepsze na świecie miejsce do uprawiania paraglidingu.

Turcja plaże - Patara

Plaża Patara nad Morzem Śródziemnym to jedna z bardziej odludnych i najpiękniejszych plaż Turcji. Plaża ciągnie się na długości 12 km, a region nie jest jeszcze tak oblegany więc i plaża należy do mniej zatłoczonych. Otoczenie gór i wydm to gwarancja wspaniałych widoków. Plaża odznacza się wspaniałym białym piaskiem. Plaża znalazła się na liście 25 najpiękniejszych plaż świata portalu Tripadvisor.com

Turcja plaże - Dolina Motyli

Dolina Motyli w Turcji leży pomiędzy ścianami wąwozu. Dostać się tu można wyłącznie drogą wodną, z miasteczka Ölüdeniz. Kursują stamtąd regularnie wodne taksówki. To rajskie miejsce, z ukrytymi zatoczkami i plażami. plaże wokół Doliny Motyli są wyjątkowo piękne i kameralne. Do tego dochodzą laguny, szmaragdowa woda i mały kanion, zwany Doliną Motyli. To coś dla tych, którzy cenią sobie spokój i piękno natury.

Turcja plaże - Alanya

Kolejna znana plaża Turcji to Plaża Kleopatry znajdująca się w jednym z najbardziej popularnych Kurortów Turcji - miejscowości Alanya na Riwierze Tureckiej. To najbardziej znana plaża Wybrzeża Morza Śródziemnego w Turcji. To plaża długa, piaszczysta, z czystą wodą przy brzegu. Niestety, Plaża Kleopatry jest bardzo zatłoczona w sezonie.

Turcja plaże - Antalya

Kolejny popularny kurort Riwiery Tureckiej Antalya ma do zaoferowania piękną plażę o wdzięcznej nazwie Lara. Plaża ta zachwyca czystością oraz złotym, drobnym piaskiem i turkusowym kolorem oblewającej jej wody. Lara jest jedną z najdłuższych plaż w Turcji.

Czytaj więcej:

Turcja plaże

Turcja plaże - Dalyan

Kolejną piękną plaża Turcji jest plaża Wybrzeża Egejskiego w Dalyanie, zwana plażą Iztuzu lub też Plażą Żółwi. Stanowi ona pas rozdzielający morze od ujścia rzeki Dalyan, dlatego też najczęściej wybieranym sposobem dotarcia na nią jest przeprawa łodzią. Otoczona górami plaża Iztuzu jest szeroka, piaszczysta, a zejście do morza jest przy niej bardzo łagodne. Na dodatek nie jest zatłoczona.

Turcja plaże - Ku adasi

W okolicach miasta Ku adasi (6 km za miastem) znajduje się 22-kilometrowa piaszczysta plaża nazywana Long Beach. Jest to jedna z najpiękniejszych i najczystszych plaż w okolicy.

Turcja plaże - Kremer

Kolejną piękną plażą Turcji jest znana na całym świecie, słynąca z pięknych widoków, bardzo czysta plaża Moonlight w miejscowości Kremer. Plaża ta może się poszczycić Błękitną Flagą. Oprócz tej plaży znaleźć tu można wiele malowniczych zatoczek.

Turcja plaże - Side

Side jest jednym z najpopularniejszych kurortów Turcji. To niewielkie miasteczko z pięknym wybrzeżem. Największa plaża w Side jest jedną z najładniejszych plaż w Turcji. Zapewnia znakomite warunki do kąpieli i sportów wodnych. Wszystkie plaże w Side i okolicach są długie, szerokie i piaszczyste, z płytkim zejściem do morza.

Więcej o plażach Turcji na forum Pozdroze.gazeta.pl

Turcja plaże

Więcej o: