Riwiera Turecka - najpiękniejsze miejsca

Riwiera Turecka to najpopularniejszy rejon Turcji. Piękne plaże i kurorty Riwiery Tureckiej zachęcają do wakacji właśnie tam. Riwiera Turecka najpiękniejsze miejsca.

Riwiera Turecka to wakacyjny raj w południowo-zachodniej Turcji, ciągnący się wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego od prowincji Antalya do prowincji Mugla. Riwiera Turecka to przede wszystkim szerokie, piaszczyste plaże, wspaniałe hotele i kurorty, a także miejsca o szczególnych walorach przyrodniczych. Na riwierze tureckiej położonych jest większość znanych kurortów Turcji m.in. Alanya, Antalya, Bodrum, Marmaris, Side.

Riwiera Turecka

Riwiera Turecka to rejon Turcji chętnie odwiedzany przez turystów. Pełno tu restauracji, dyskotek, hoteli. Kurorty na Riwierze Tureckiej oferują wakacje obfitujące w wiele atrakcji. Urlop na Riwierze Tureckiej można spędzić właśnie w takich ruchliwym kurorcie, ale nie brakuje też miejsc, w których można się wyciszyć. Prezentujemy najpiękniejsze miejsca na Riwierze Tureckiej. To Riwiera Turecka w najlepszym wydaniu.

Czytaj więcej:

Turcja - Riweira Turecka

Riwiera Turecka - plaża w Ölüdeniz

Riwiera Turecka. Miejscowość Ölüdeniz położona jest w malowniczej zatoczce, a z trzech stron otoczona jest górami. Miasteczko to coraz bardziej popularny, ale wciąż jeszcze niezadeptany kurort turecki. Najważniejsza jest jednak plaża. Plaża w Ölüdeniz to zdecydowanie najpiękniejsza plaża Turcji. Jest długa, szeroka, zakończona słynną Błękitną Laguną częściowo otoczoną górami. Okolice Ölüdeniz należą do najlepszych na świecie rejonów do uprawiania paralotniarstwa.

Riwiera Turecka - Alanya

Riwiera Turecka. Alanya to popularna miejscowość na Riwierze Tureckiej. Chętnie odwiedzana przez osoby spragnione odpoczynku na plaży, ale też idealna dla osób, które chcą na wakacjach coś zobaczyć. Alanya to dobra baza wypadowa na wycieczki po Turcji, ale w samej miejscowości też jest co zwiedzać. Przede wszystkim trzeba się wspiąć na najbardziej imponującą i najtrudniejszą do zdobycia twierdzę w Turcji położoną na 250-metrowym cyplu. Roztacza się stamtąd wspaniały widoki na morze i Riwierę Turecką. Można też odwiedzić Grotę Kapiącego Kamienia, w której można wyleczyć choroby układu oddechowego, a także muzeum Alanyi i Muzeum Etnograficzne.

Riwiera Turecka - Olimpos

Riwiera Turecka. Olimpos, położony ok. 130 km na południowy zachód od Antalyi, jest najlepszym dowodem na to, że na Riwierze Tureckiej można się odizolować od tłumów. Spokój, piękna natura i ciekawa historia - tego można się tu spodziewać. Nazwa miasta pochodzi od wznoszącej się nieopodal góry Olimpos, a jego historia sięga II w. p.n.e. Olimpos to rezerwat historyczny i przyrodniczy. Nie ma tu ogromnych, przepełnionych hoteli. Można za to spać w drewnianym bungalowie, chacie na palach albo w domku na drzewie. Wszystkie restauracje, czy chatki wpisują się w naturalny krajobraz. Pomimo coraz większej rozbudowy i komercjalizacji, Olimpos ma specyficzny klimat. Do tego dochodzi przepiękna, dzika plaża.

Turcja pogoda

Riwiera Turecka - Bodrum

Bodrum to kurort idealny dla tych, którzy na urlopie poszukują wielu rozrywek. Kwitnie tu życie nocne, nie brakuje dużych klubów i dyskotek. Turystów przyciągają też piękne piaszczyste plaże i skaliste zatoczki Bodrum. Bodrum w przeciwieństwie do niektórych innych kurortów Riwiery Tureckiej jest po prostu ładne. Miasteczko ulokowało się na schodzących do morza zboczach gór, na porośniętym lasami półwyspie. Zachowało tradycyjną zabudowę - białe, niskie domy pozwalają nam poczuć klimat starej Turcji. Atrakcją Bodrum i całej Riwiery Tureckiej jest znajdujący się tu świetnie zachowany Zamek św. Piotra. Bodrum stanowi też świetną bazę wypadową dla miłośników rejsów, a Riwiera Turecka to rejon idealny na rejs.

Więcej o: