Turcja all inclusive

Turcja all inclusive. Turcja all inclusive tanio, Turcja all inclusive first minute, Turcja all inslusive z dziećmi - takich ofert szukamy. Dowiedz się więcej o ofertach typu all inclusive.

Turcja all inclusive - opinie naszych użytkowników

Poznaj zdanie tych, którzy w Turcji byli i swoimi opiniami podzielili się na naszym Forum Turcja

Turcja all inclusive - wyżywienie

Popularne wśród turystów oferty "Turcja all inclusive" oznaczają wakacje z pełnym wyżywieniem. Na pełne wyżywienie składa się śniadanie, które serwowane jest najczęściej w formie szwedzkiego stołu, lunch około południa i kolacja. W cenie wyżywienia all inclusive mogą również wchodzić przekąski, jedzenie serwowane przy basenie (np. frytki, lokalne przekąski) desery oraz napoje i lokalne drinki. Rzadko natomiast zdarza się, by alkohole międzynarodowe były w cenie oferty all inclusive. Z każdą ofertą należy się dokładnie zapoznać, co wchodzi w cenę, a co jest płatne dodatkowo, by uniknąć nieporozumień na miejscu.

Turcja all inclusive - kuchnia turecka

Kuchnia turecka to nie tylko znany nam w Polsce turecki kebab. Popularnym daniem jest też dolma, na którą składają się warzywa z farszem zawijane w liście winogron, czy też tzw. borek - tureckie pierogi.

Hotele oferują głównie dania kuchni międzynarodowej, ale często na kolacje przygotowywane są również specjalnie dania kuchni tureckiej.

"Tureckie zupy czyli çorba to tradycyjne danie kuchni tureckiej. Warto spróbować, nawet jeżeli nie podają ich w hotelu, najlepiej z soczewicy (mercimek), ezogelin lub anadolu çorba. (...) Polecam wszystkim wyprawę poza hotel i wypróbowanie tureckich zup, w tym... flaczków (iskembe) - podobno najlepsze na kaca" - pisze Isabeau na naszym Forum Turcja.

"Do wielu zup Turcy używają mięty i cytryny, oraz papryki i pietruszki w dużych ilościach. W hotelu zupy są moze nieco jałowe i bez konkretnego smaku, ale wystarczy dodać przypraw ktore obok nich zawsze są. Papryka, zioła, pieprz itd." - radzi forumowiczka pariss1.

Turcja all inclusive - alkohole

Narodowym alkoholem Turcji jest raki. Raki jest wódką, która powstaje z winogron i jest aromatyzowana anyżem. Turcy mieszają ją z wodą mineralną. Na jej bazie można jednak zrobić mnóstwo drinków (warto zapytać barmana o najlepsze połączenia).

Turcja all inclusive - co ze sobą zabrać?

Warto ze sobą zabrać zapas potrzebnych lekarstw, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chustę do ochrony przed słońcem oraz krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Turcja all inclusive - kiedy jechać?

Najprzyjemniejszym czasem na spędzenie urlopu w Turcji jest wiosna i jesień, kiedy nie ma upałów. W sezonie (lipiec-sierpień) należy się spodziewać naprawdę wysokich temperatur, nawet do 45 st. C. Więcej o pogodzie w Turcji: Turcja pogoda

Turcja all inclusive - wiza

Wizę turystyczną można uzyskać na lotnisku. Koszt wizy to 15 USD (lub 10 EUR). Wiza ta uprawnia do pobytu przez okres 30 dni bez prawa wykonywania pracy (jest to bowiem wiza turystyczna).

Turcja all inclusive - kultura

Turcja jest krajem muzułmańskim, dlatego też należy przestrzegać określonych zachowań, by nikogo niepotrzebnie nie obrazić. Jeśli będziemy zwiedzali meczety, warto pamiętać o ściągnięciu obuwia przed wejściem. Kobiety natomiast nie mogą wchodzić z odkrytymi głowami i ramionami, a spódnice powinny sięgać co najmniej za kolana.

Więcej o: