Turcja Marmaris

Turcja Marmaris. Słońce, piasek i windsurfing!

Turcja Marmaris - dojazd

Do miejscowości wypoczynkowej Marmaris można dojechać 32-kilometrową drogą biegnącą w pobliżu autostrady pomiędzy Buglą i Fetiyhe. Na jej początkowym odcinku można podziwiać po obu stronach wspaniałe drzewa eukaliptusowe. Niestety, droga jest zbyt wąska, by mogła sprostać potrzebom natężonego ruchu ulicznego - korzystają z niej mieszkańcy pobliskich wsi oraz ich osły i konie zaprzęgnięte do wozów, samochody zaś jeżdżą po nowej, szerszej drodze.

Turcja Marmaris - zalety miasta Marmaris

Turystów przybywających do miasta zachwyca zarówno jego malownicze położenie u stóp gór porośniętych sosnowym lasem, jak i zachowany niemal w naturalnym stanie port. Marmaris, podobnie jak Bodrum, to dogodne miejsce na rozpoczęcie rejsu wzdłuż tureckiego wybrzeża. W obu miejscowościach są sklepy, restauracje i puby pełne wielbicieli piwa, ale Marmaris ma przyjemniejsze plaże, a w tutejszych lokalach łatwiej znaleźć dania kuchni zachodniej.

Turcja Marmaris - półwysep

Miejscowości półwyspu Marmaris nie mają aż tak rozwiniętej bazy turystycznej jak te w okolicach Bodrum, oferta noclegowa jest jednak dość bogata. Taksówka wodna regularnie kursuje między półwyspem a hotelem Manumar w Icmeler . Miejscowość ta, oddalona od Marmaris o 8 km, jest dużo spokojniejsza, by nie powiedzieć senna. Plaża rozciąga się wzdłuż nieregularnego brzegu na długość ok. 800 m. Można tam uprawiać sporty wodne, np. windsurfing. Dla amatorów pływania wydzielono specjalny ogrodzony obszar, by nie przeszkadzali im zwolennicy nart wodnych i innych atrakcji tego typu. Są tu również bary i dyskoteki, jednak zamyka się je znacznie wcześniej niż lokale w Marmaris czy Bodrum. Pomimo niedoskonałości, a także stosunkowo wysokich cen zakwaterowania, ściągają tu tłumy turystów.

Turcja Marmaris - Talunc

Ostatnio Talunc, oddalony od Marmaris o 10 km, jest celem wielu wycieczek. Miejscowość jest lubiana ze względu na swoja odmienność - nie ma nic z hałaśliwego kurortu. Przez jakiś czas służyła jako cicha przystań odwiedzana głównie przez żeglarzy. Obecnie docenia się przede wszystkim atmosferę spokoju i relaksu oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, a także restauracje i bary; turystów przyciąga również dziki piaszczysty brzeg.

Warto zboczyć z głównej drogi prowadzącej do Datca, by zobaczyć malowniczą wioskę Bozburun z portem jachtowym. Są tam miejsca noclegowe i kilka małych restauracji, lecz brak plaż.

***

Proponujemy skorzystać z naszego forum, gdzie użytkownicy opisują swoje wrażenia nt. wczasów w Turcji, a także pomagają sobie w wyszukiwaniu najkorzystniejszych ofert: Turcja - forum, opinie

Więcej o: