Chorwacja Krk

Chorwacja Krk. Wyspa Krk to największa i najbardziej popularna wyspa Chorwacji. Krk to ładne plaże, miasteczka i przytulne hotele. Chorwacja Krk - wszystko, co trzeba wiedzieć.

Wyspa Krk to największa wyspa na Adriatyku, największa z wysp Chorwacji, a jednocześnie najbardziej popularna wyspa Chorwacji. Krk ma ładne plaże, klimatyczne miasteczka i piękną przyrodę. Początki turystyki na wyspie sięgają roku 1866, kiedy wydrukowano pierwsze pocztówki z jej widokiem. W lecie 68 miejscowości na wyspie Krk przeżywa najazd tysięcy turystów. Poza głównym miastem Krk, jest tu wiele mniejszych miejscowości o typowo turystycznym charakterze. Na uwagę zasługują m.in. Njivice, Punat, Baska, a także Omisalj.

Wyspa Krk jest bogata pod względem przyrodniczym. Na Krk powstaje wyśmienita oliwa z oliwek i dobre wino. Ponadto Krk oferuje bogactwo zabytków. Wyspa Krk bywa również uważana za kolebkę kultury chorwackiej. To stąd pochodzą najstarsze zabytki piśmiennictwa w alfabecie głagolickim - najstarszym piśmie Słowian.

Chorwacja wyspy

Chorwacja Krk - dojazd

Chorwacja Krk. Aby dostać się na wyspę Krk, nie trzeba płynąć promem - w 1980 roku otwarto most łączący wyspę z lądem. Przejazd mostem o długości niemal 1,5 km jest płatny jedynie przy wjeździe.

W pobliżu wyspy przebiegają główne arterie prowadzące do Zagrzebia, Istrii i Słowenii. Krk ma także stały port lotniczy. Na wyspę można dojechać autobusem z większych miast Chorwacji. Codziennie kursują autobusy lini Rijeka - Baška - Rijeka oraz 7 razy dziennie Baška - Punat - Krk - Zagrzeb.

Chorwacja Krk - miasto Krk

Chorwacja Krk. Miasto Krk jest najciekawszą miejscowością na wyspie. Zajmuje jedną czwartą wyspy. Nowoczesna dzielnica kolorowych kamiennych domków sąsiaduje tu z gęsto zabudowanym starym miastem. Od mostu łączącego wyspę z lądem do miasta Krk jedzie się ponad godzinę. Miasto Krk otoczone jest potężnymi murami pochodzącymi z czasów rzymskich. Najpiękniejszym zabytkiem miasta jest romańska katedra.

Chorwacja

Chorwacja Krk - Baška

Chorwacja Krk. Baska to najpiękniej położona miejscowość wypoczynkowa na wyspie Krk. To właśnie w miejscowości Baška znajduje się jedna z największych plaż chorwackiego Adriatyku. Baska położona jest na południowym krańcu wyspy, u stóp wysokiego pasma górskiego. W kurorcie znajdują się dobre restauracje i przytulne pensjonaty. Wzdłuż 1800 m plaży (Vela plaža) ciągnie się nadmorska promenada wraz z ze starówką. Baška stanowi też doskonałą bazę wypadową do pieszych wędrówek po okolicy.

Chorwacja Krk - Vrbnik

Chorwacja Krk. Vrbnik to nadmorskie miasteczko malowniczo położone na szczycie skalistego klifu, skąd roztacza się piękna panorama gór. W miasteczku zachowały się pozostałości murów obronnych. Nad labiryntem uliczek dominuje renesansowa dzwonnica kościoła parafialnego św. Marii. Vrbnik słynie z pysznych białych win.

Chorwacja Krk - pogoda

Chorwacja Krk. W Chorwacji wcześnie rozpoczyna wiosna, a jesień trwa bardzo długo. Pogoda na opalanie panuje w okresie od czerwca do września. Pogoda na opalanie panuje w okresie od czerwca do września. Na zwiedzanie najlepiej się wybrać się w kwietniu, maju i wrześniu. Średnia temperatura na wyspie Krk - styczeń 7°C, luty 8°C, marzec 12°C, kwiecień 17°C, maj 22°C, czerwiec 25°C, lipiec 28°C, sierpień 27°C, wrzesień 23°C, październik 18°C, listopad 7°C, grudzień 8°C.

Chorwacja pogoda

Chorwacja Krk - hotele

Chorwacja Krk. Użytkownicy najpopularniejszego portalu turystycznego na świecie TripAdvisor wybrali najlepsze och zdaniem hotele na wyspie Krk. W kategorii hoteli trzygwiazdkowych prym wiedzie niewielki hotel Tamaris usytuowany tuż przy plaży w miejscowości Baska. W kategorii hoteli czterogwiazdkowych najlepsze oceny ma Atrium Residence Baska - nowy obiekt niedaleko najbardziej popularnej plaży Baska, w samym centrum miasta.

Więcej o: