Chorwacja camping

Chorwacja camping. Wczasy na campingu są jedną z popularniejszych i tańszych form spędzenia wakacji w Chorwacji. Dowiedz się, jakie są ceny i na co warto zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego campingu.

Chorwacja camping

Wczasy z noclegiem pod namiotem, czy w przyczepie campingowej są zdecydowanie jednym z tańszych sposobów spędzenia wakacji w Chorwacji. Campingów w Chorwacji jest ponad 200, więc jest w czym wybierać.

Chorwacja camping - daty otwarcia

Campingi w Chorwacji zazwyczaj funkcjonują od kwietnia do końca października, ale są też i takie, które otwierane są już na początku marca, a zamykane z końcem listopada.

Chorwacja camping - ceny

Koszt noclegu na polu campingowym zależy od jego standardu, wyposażenia i co najważniejsze, położenia. Ceny zaczynają się już nawet od 5 euro za dobę, a kończą na 35 euro. Nocleg najczęściej liczony jest od osoby, ale są i takie campingi, gdzie płaci się jedynie za podnajmowane miejsce.

Chorwacja camping - standard

Niektóre campingi oznaczone są gwiazdkami, choć i tak warto zapoznać się z pełnym opisem campingu i wszystkimi udogodnieniami. Camping z bardzo wysokim standardem zazwyczaj leży przy samym morzu, posiada własną plażę, często basen na terenie campingu, a na niektórych campingach funkcjonują nawet knajpy, bary, pizzerie, sklepy spożywcze, a nawet bankomaty. Część z nich posiada bogaty program rekreacyjny, np. brodzik dla dzieci ze zjeżdżalniami, boisko sportowe, naukę wędkowania, czy centrum nurkowania i żeglowania. Wszystko zależy od tego, czy chcemy wypoczywać aktywnie, czy nie, czy jedziemy sami, czy z dziećmi.

Chorwacja camping - na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze campingu warto zwrócić uwagę na zaplecze sanitarne (ilość umywalek, pryszniców, wc, dostęp do ciepłej wody). Campingi, które są stosunkowo tanie mogą nie oferować ciepłej wody pod prysznicem. Co ważne, każdy camping ma swój regulamin, z którym należy się zapoznać. Nie każdy bowiem pozwala np. na posiadanie zwierząt, czy rozłożenie dodatkowego namiotu. Jeśli jesteśmy camperem, warto zwrócić uwagę, czy dany camping jest dla takiego pojazdu przystosowany.

Nie każde stanowisko może mieć cień. Niektóre stanowiska są w samym słońcu, co przy dłuższym pobycie może stać się dość męczące, szczególnie w samym środku lata, kiedy temperatury są bardzo wysokie. Warto zatem wybierać stanowisko, które jest w słońcu, ale np. jest przy drzewie.

Jeśli chcemy grillować, warto się wcześniej upewnić, czy jest to dozwolone. Niektóre campingi mają specjalnie do tego przeznaczone miejsca, a niektóre zezwalają na grillowanie na swoim stanowisku (należy zapoznać się z regulaminem, albo dopytać w recepcji).

Jeśli wybieramy się na wczasy z małymi dziećmi, warto zwrócić uwagę, czy camping oferuje atrakcje dla dzieci, np. brodzik dla dzieci na terenie campingu.

Chorwacja camping - forum

Proponujemy skorzystać z naszego forum, gdzie użytkownicy opisują swoje wrażenia nt. wczasów w Chorwacji, a także pomagają sobie w wyszukiwaniu najkorzystniejszych ofert: Chorwacja - forum, opinie

Więcej o Chorwacji: Chorwacja

Więcej o: