Chorwacja wycieczki

Chorwacja to kraj, który podczas jednego pobytu można objechać samochodem. Wycieczki na własną rękę lub z biurem podróży są atrakcją nawet, dla tych którzy nie lubią zwiedzania. Oferta wycieczek w Chorwacji jest bardzo duża. Chorwacja wycieczki

Chorwacja wycieczki - Jeziora Plitwickie

Chorwacja wycieczki. Park Narodowy Jeziora Plitwickie to obowiązkowa wycieczka, dla osób odwiedzających Chorwację po raz pierwszy. Główną jego atrakcją jest 16 jezior połączonych 92 wodospadami. Jeziora i wodospady otoczone są gęstymi lasami bukowymi, jodłowymi i sosnowymi. Są tu też liczne jaskinie. Turkusowa woda i zielona roślinność tworzą rajski krajobraz. Jeziora podziwiać można dzięki drewnianym kładkom, rozpiętym tuż nad powierzchnią wody. W parku kursuje także prom wycieczkowy oraz kolejka elektryczna z przeszklonymi wagonami. W Parku Narodowym Jezior Plitwickich znajduje się także najwyższy wodospad Chorwacji - Wielki Wodospad, który ma około 78 metrów. Ceny biletów do parku poza sezonem (listopad-marzec) to 80 kn dla dorosłych, 60 kn dla studentów, 40 kn dla dzieci, w sezonie (kwiecień-październik) odpowiednio - 110 kn, 80 kn, 55 kn.

Chorwacja

Chorwacja wycieczki - Park Narodowy Krka

Chorwacja wycieczki. Malowniczy zespół wodospadów na rzece Krka to cel wycieczek większości turystów odwiedzających Chorwację. Warto zobaczyć siedem malowniczo położonych wodospadów połączonych fantazyjnymi naturalnymi formami geologicznymi. Wodospady te tworzą bariery ze skał, wysepki i jeziora między którymi można spacerować dzięki ciągowi drewnianych pomostów i ścieżek. Największy z siedmiu wodospadów Krka ma 84,5 m. wysokości. Największą atrakcją jest to, że miedzy wodospadami, z wyjątkiem tego najwyższego, można się kąpać. W Parku Narodowym Krka zachwyca bogactwo przyrody. Przyrodnicy doliczyli się tu aż 860 gatunków roślin! Wstęp w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu kosztuje najwięcej, bo 95 kn dla osób dorosłych, 70 kn dla dzieci (7-14). Dzieci poniżej 7 roku życia, wchodzą za darmo.

Chorwacja wycieczki - Dubrownik

Chorwacja wycieczki. Wycieczka do Dubrownika, będzie prawdziwą atrakcją dla każdego, kto odwiedzi Chorwację. To bez wątpienia najpiękniejsze miasto Chorwacji. Dubrownik nosi tytuł "Perły Adriatyku". Jest właściwie perłą architektoniczną, miastem pełnym historii zaklętej w jego murach. Widać to już podczas pierwszego spaceru główną ulicą centrum - kamiennym Stradunem. Słynne mury miejskie z urokliwymi wieżami i basztami oferują niezapomniany widok na morze i wyspy otaczające miasto, oraz czerowne dachy Dubrownika. Spacer wzdłuż gotycko-renesansowych pałaców Sponza i Pałacu Rektorów, barokowego Kościoła św. Błażeja, Katedry Wniebowzięcia NMP sprawi, że zakochamy się w tym mieście. W wąskich uliczkach kryją się klimatyczne knajpki i restauracje, gdzie można odpocząć po wyczerpującej wycieczce i chłonąć atmosferę Dubrownika.

Chorwacja wczasy

Chorwacja wycieczki - Park Przyrody Biokovo

Chorwacja wycieczki. Biokovo to masyw góry zdające się wyrastać z morza. Tworzą niezwykły krajobraz Riwiery Makarskiej. Niewiele jest na świecie gór położonych tak blisko morskiego wybrzeża. Masyw Biokovo został ogłoszony w 1981 r. obszarem Parku Przyrody. Osoby lubiące górskie wycieczki powinny odwiedzić Park Przyrody Biokovo. Roślinność śródziemnomorska miesza się tutaj z alpejską, a częstym widokiem jest stado pasących się na górskich graniach koni żyjących swobodnie. Wyprawa na szczyt Św. Jury o wysokości ponad 1760m n.p.m. pozostawia niezapomniane wrażenia. Po drodze i ze szczytu podziwiać można zapierający dech w piersiach widok na szmaragdowe Morze Adriatyckie oraz pobliskie wyspy Brac i Hvar.

Chorwacja wycieczki - rejs na wyspy i Fish Picnic

Chorwacja wycieczki. Wycieczki na wyspy Chorwacji są bardzo atrakcyjne, ponieważ wyspy różnią się znacznie od kontynentalnej części Chorwacji. Są bardziej kameralne, kurorty i miasta są spokojniejsze. Z Makarskiej organizowane są rejsy na położone niedaleko wyspy Brac i Hvar. Na wyspie Brac można zwiedzić miejscowość Bol i spędzić dzień na najbardziej malowniczej plaży Chorwacji - Zlatni Rat. Wyspa Hvar i miasto o tej samej nazwie, to coś dla osób lubiących zwiedzanie i klimat kamiennego, historycznego miasta. Na wyspę Hvar można też szybko dopłynąć ze Splitu. W drodze powrotnej z wysp organizatorzy wycieczek często zapewniają typowy morski posiłek - ryby lub owoce morza i do tego znakomite chorwackie wina.

Chorwacja pogoda

Chorwacja wycieczki - Medugorije

Chorwacja wycieczki. Popularne są wycieczki autokarowe z Chorwacji do Medugorije. Medjugorje to miasteczko w Bośni i Hercegowinie, gdzie sześciorgu dzieciom w 1981 roku ukazała się Maryja. To jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych.

Chorwacja wycieczki - Split

Chorwacja wycieczki. Miasto Split położone w samym środku wybrzeża Adriatyku to stolica chorwackiej Dalmacji i najcieplejszy region kraju. Split tętni życiem przez całą dobę. Atrakcją jest zabytkowe centrum miasta będące pod ochroną UNESCO, z szeregiem muzeów, galerii i imprez kulturalnych. Miejsce, które szczególnie warto zobaczyć to Pałac Dioklecjana. Split słynie także z ładnych plaż i pięknych zachodów słońca. Wiele biur podróży organizuje jednodniowe wycieczki do Splitu.

Więcej o: