Chorwacja tanio

Chorwacja tanio. Chorwacja jest dzisiaj jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów położonych nad Morzem Adriatyckim.

Chorwacja tanio

W Chorwacji popularniejszą formą wczasów od wakacji typu all inclusive, jest zwiedzanie kraju, czy określonego regionu na własną rękę, campingowanie, czy wynajęcie apartamentu lub domku i wypoczywanie w atmosferze klimatu śródziemnomorskiego. Dlatego każdemu zależy, by znaleźć jak najbardziej korzystną ofertę wynajmu domków, apartamentów, czy hoteli, oraz zwiedzenie regionu, przy możliwie najniższych kosztach.

Chorwacja tanio - dojazd własny

Przy wyborze dojazdu samochodem, można wcześniej zaplanować koszty transportu. By dowiedzieć się ile mniej więcej będzie nas kosztował transport w obie strony, warto skorzystać z pomocy organizatora drogowego (inaczej zwanego routeplannera). Z jego pomocą obliczymy odległość z miejsca wyjazdu do miejsca docelowego i z powrotem.. Dzięki poznanej odległości obliczymy przybliżony koszt benzyny w obie strony, a do tego dodamy ceny winietek (do znalezienia w internecie).

Chorwacja tanio - dojazd autokarem

Jest wiele firm, które oferują transport na Chorwację autokarem. Zazwyczaj połączenia realizowane są dobrej klasy autobusami. Przykładowa cena w jedną stronę to koszt 450 zł za jedną osobę, a wykupując z góry przejazd w obie strony możemy już zapłacić 650 zł.

Chorwacja tanio - waluta

Jednostką monetarną w Chorwacji jest kuna chorwacka (HRK). Jedna kuna to ok. 0,60 PLN (w zależności od obowiązującego kursu). Warto wymienić walutę już w Polsce, choć większość ośrodków turystycznych przyjmuje także euro.

Chorwacja tanio - alkohole

W Chorwacji jednym z popularniejszych trunków jest rakija, któa uważana jest za alkohol narodowy. Jeśli chcemy zaoszczędzić, dokonajmy zakupu w sklepie. W większości sklepów, cena litrowej rakiji waha się najczęściej między 79 HRK, a 89 HRK (47 - 53 PLN). Litr wina domowego to średni koszt 20 HRK (12 PLN).

Chorwacja ceny - jedzenie

Ceny żywności w Chorwacji są wyższe niż w Polsce, choć nie dotyczy to oczywiście wszystkich produktów. Np. niektóre warzywa i owoce warto kupować na bazarze, a niektóre w marketach. Wszystko również zależy od sezonu. Cena za obiad z mięsem waha się w granicach 45 - 100 HRK za porcję (23 - 60 zł). Jak pisze użytkownik Irek na naszym Forum podróże.gazeta.pl, hamburgery kosztują koło 15-20 KRK, ale w zestawach z frytkami i colą nawet 35 (9-12 PLN, zestaw 21 PLN). Ale kuchnię bałkańską pokocha każdy, kto lubuje się w mięsach, warzywach z grilla oraz owocach morza, dlatego nie warto ograniczać się do frytek i hamburgerów...

Chorwacja ceny - apartamenty i domki

"Ja byłem w zeszłym roku na Pagu w miejscowości Simuni - mała marina z częścią rybacką i bazarem. Domów około 50, druga połowa sierpnia, cena za apartament dla 3 osób to średni koszt 50-60 euro za nocleg. Wszystkie wygody z wi-fi i tv, kuchnią, grillem" - pisze użytkownik skupass na naszym Forum podróże.gazeta.pl.

Ceny za wynajem domków lub apartamentów wahają się w zależności od sezonu. Za wynajem apartamentu o średnim standardzie na wyspie Rab, przeznaczonego dla pięciu osób, możemy zapłacić już 45 euro (200 PLN) za obiekt, jeśli wynajmujemy go w kwietniu, a około 75 euro, jeśli w lipcu i sierpniu.

Wynajmując apartament 2-osobowy z jedną sypialnią w Dalmacji Południowej zapłacimy już nawet 400 PLN za 7 dni pobytu, a w Dalmacji Północnej ciut drożej - mniej więcej 600 PLN za 7 dni pobytu.

Za domek wakacyjny z dwiema sypialniami, znajdujący się na półwyspie Istria, który posiada salon z jadalnią, taras i basen możemy zapłacić średnio 2 000 PLN za 7 dni pobytu.

Natomiast za apartament na wyspie Kvarner z dwiema sypialniami możemy zapłacić już 800-900 zł za 7 dni pobytu

Proponujemy skorzystać z naszego forum, gdzie użytkownicy opisują swoje wrażenia nt. wczasów w Chorwacji, a także pomagają sobie w wyszukiwaniu najkorzystniejszych ofert: Chorwacja - forum, opinie

Więcej o Chorwacji: Chorwacja

Więcej o: