Chorwacja Makarska

Riwiera Makarska to jeden z najpiękniejszych rejonów Chorwacji. Makarska to piękne plaże i klimatyczne miasteczka. Najlepsze miejsca na urlop w Chorwacji. Taka jest Makarska

Chorwacja Makarska

Riwiera Makarska to przede wszystkim piękne krajobrazy. Wysokie góry schodzące prosto do morza, długie żwirowe plaże, liczne zatoczki, kryształowo czysta woda, stuletnie pinie, rosnące gęsto przy samym brzegu. Makarska leży u stóp masywu górskiego Biokovo. Góry są jedną z największych atrakcji w okolicy. Będąc w Makarskiej, warto wspiąć się na szczyt Św. Jury (1762 m), skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok szmaragdowe Morze Adriatyckie oraz pobliskie wyspy Brac i Hvar. Po drodze podziwiać też można roślinność Parku Przyrodniczego Biokovo.

Chorwacja Makarska

Riwiera Makarska słynie z gwarnych, modnych kurortów, które przyciągają turystów. Warto odwiedzić w szczególności kurorty Brela, Baska Voda i Tucepi. Głównym ośrodkiem turystycznym regionu jest Makarska, od które przyjęła nazwę cała Riwiera. To miasto portowe, jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na wybrzeżu Chorwacji. Centrum Makarskiej stanowi stare miasto urządzone w śródziemnomorskim stylu. Nowa część posiada mnóstwo hoteli, willi, sklepów, restauracji. W Makarskiej znajduje się też wiele popularnych dyskotek, a także umieszczona w przepięknej zatoczce, kamienista plaża dla nudystów.

Chorwacja Makarska - czytaj więcej

Chorwacja Makarska - Brela

Brela to niewielka, ale niezwykle popularna miejscowość na Riwierze Makarskiej. Czyste żwirowe plaże, rozciągająca się wzdłuż ich brzegów promenada, nowoczesne komfortowe hotele, pensjonaty, dobre restauracje - wszystko to sprawia, że Brela jest idealnym miejscem na urlop. Największym magnesem na turystów jest plaża Punta Rata, która od lat posiada błękitną flagę - największe międzynarodowe uznanie za czystość kąpieliska.

Chorwacja Makarska - Tucepi, Baska Voda

Tucepi to miejscowość położona na miejscu dawnych antycznych budowli. Słynie z najdłuższej plaży na Makarskiej Riwierze oraz kameralnej, wakacyjnej atmosfery. Kolejny kurort Baska Voda jest niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanych na Makarskiej Riwierze. Turyści chwalą sobie bajeczne krajobrazy i tutejsze dyskoteki.

Chorwacja Makarska - wycieczki

Riwiera Makarska jest także dobrą bazą dla tych, którzy lubią podróżować. Stąd łatwo się dostać do Splitu, do znanego sanktuarium Maryjnego Medugorje lub wyruszyć do Dubrownika, który każdego zachwyci swoją architekturą i niezwykłą panującą tu od stuleci atmosferą. Z Makarskiej codziennie wypływają promy na bajeczne wyspy Brac, Hvar i Korcula.

Chorwacja Makarska - dojazd

Makarska leży przy Magistrali Adriatyckiej, więc siłą rzeczy miasto jest doskonale skomunikowane z resztą kraju. Przejeżdżają tędy autobusy kursujące na trasie Split - Dubrownik. Siedem razy dziennie można dojechać stąd do Zagrzebia.

Chorwacja wczasy

Chorwacja Makarska plaże

Niepowtarzalne, żwirowe plaże ciągną się tu przez 60 kilometrów. Wiele z nich chlubi się błękitną flagą - międzynarodowym znakiem najwyższej czystości kąpielisk. Wiele jest na Makarskiej także plaż dzikich, ukrytych w zatoczkach, w otoczeniu starych pinii. Jedną z najpiękniejszych plaż Makarskiej jest szeroka plaża licząca 1.500m długości o nazwie Donja Luka. Kolejna piękna plaża Riwiery Makarskiej, słynna Punta Rata w miejscowości Brela, znalazła się kilka lat temu na liście 10 najpiękniejszych plaż świata amerykańskiego czasopisma Forbes, na której zajęła ona 6 miejsce. Najdłuższa plaża na całej Riwierze Makarskiej znajduje się w miejscowości Tucepi. Ciągnie się wzdłuż całej miejscowości i osiąga długość aż 4 km, a wzdłuż niej znajduje się także promenada.

Chorwacja plaże

Chorwacja Makarska hotele

Hotele w miejscowości Makarska najlepiej oceniane przez użytkowników największego portalu podróżniczego na świecie TripAdwisor.com to:

Chorwacja Makarska - hotele trzy gwiazdki

The Maritimo Hotel, Hotel Dalmacija, Hotel Biokovo

Chorwacja Makarska - hotele cztery gwiazdki

Hotel Osejava, Hotel Park, Hotel Meteor

Więcej o: