Rozwód w dwa dni? Hotel Rozwodowy przybywa z pomocą

Holenderska firma oferuje parom szansę na rozwód w jeden weekend. Za miastem, z dala od dzieci, rodziców, pracy i wszystkiego, co mogłoby sprawić, że rozwód przedłużyłby się w czasie. Taką usługę oferuje Hotel Rozwodowy. Co więcej, usługa stała się na tyle popularna, że amerykańska telewizja jest zainteresowana nakręceniem serialu na jej podstawie.

Walentynki tuż tuż, ale nie wszystkie małżeństwa szukają romantycznego hotelu na świętowanie tego dnia. Niektóre z nich chcą się jak najszybciej rozwieść, by w walentynki być już wolnym.

Holenderska firma zwana "Divorce Hotel" (w tłum. "Hotel Rozwodowy"), oferuje parom szansę na rozwód już w jeden weekend.

Głównym problemem par jest to, że mimo, iż każda strona od momentu podjęcia decyzji chce rozwód dostać jak najszybciej, nie potrafi ona dojść do porozumienia w wielu ważnych dla obu stron kwestiach.

Idea Hotelu Rozwodowego polega na tym, by pomóc parom w dojściu do porozumienia w sprawie opieki nad dziećmi, orzeczeniu winy i podziału majątku, czyli we wszystkim tym, co sprawia, że rozwody trwają dłużej, niż obie strony by sobie tego życzyły.

Hotel Rozwodowy to nie hotel

Wbrew pozorom, Hotel Rozwodowy nie jest hotelem, a jedynie nazwą spółki. Właściciel, Jim Halfens, tłumaczy, że współpracuje z wysokiej klasy hotelami w całym kraju i rezerwuje wybrany przez parę hotel, a następnie umieszcza gości z reguły w osobnych pokojach. Goście korzystający z usług Hotelu Rozwodowego mają zapewnionych specjalistów, którzy udzielają im porad na miejscu. W każdej chwili mogą skorzystać z usług mediatora, psychologa, agenta nieruchomości, czy prawnika, który udzieli im porad prawnych.

Jak mówi Marie-Louise van As, jedna z mediatorów pracujących dla Jima Halfensa, rozwód w Holandii trwa z reguły przynajmniej sześć miesięcy. Dzięki usłudze, którą oferują, para może rozwieść się już w dwa dni.

Hotel rozwodowy w telewizji

Usługa stała się popularna do tego stopnia, że zainteresowała samych producentów seriali. Amerykańska telewizja jest zainteresowana nakręceniem na jej podstawie serialu. Miałby on na celu pokazanie par w momencie ich weekendowego pobytu w hotelu i ukazanie, jak sobie radzą z załatwieniem wszystkich spraw dot. rozwodu.

Polska: pięć małżeństw, jeden rozwód

Jak wskazuje polska statystyka (dane GUS), na 5 zawartych małżeństw przypada jeden rozwód, a fora internetowe są pełne pytań typu "ile trwa rozwód", "co zrobić, by szybko dostać rozwód".

Nie jest jednak tak źle, bowiem mimo, że jak podaje GUS, liczba rozwodów w Polsce systematycznie wzrasta, to wśród państw europejskich Polska jest państwem o jednej z najniższym współczynniku rozwodów. Może dlatego polski serial "Hotel 52" nam w zupełności wystarczy...

źródło: Daily Mail

Więcej o: