Sharm el Sheikh opinie

Sharm el Sheikh opinie. Zobacz, co piszą o Sharm el Sheikh użytkownicy naszego Forum na podróże.gazeta.pl

Sharm el Sheikh, zwany "Perłą Egiptu", jest jednym z popularniejszych kurortów w Egipcie. Z roku na rok staje się coraz popularny ze względu na piaszczyste, złote plaże, wspaniałe rafy koralowe, czy bogatą bazę hotelową. Sharm el Sheikh leży w tzw. Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego. Poznaj zdanie tych, którzy tam byli i swoimi opiniami podzielili się na naszym forum Egipt - podróże.gazeta.pl

Sharm el Sheikh opinie - hotele

Grand Hotel Sharm El Sheikh: "Ja byłam w Grand. Co było naprawdę dużym plusem, jest piękne położenie hotelu (przy rafie), restauracje położone nad wybrzeżem. Ogrody są baaaardzo ładne. Do rafy schodzi się po schodach, można od razu pooglądać co pływa pod wodą. Plaży piaszczystej tam nie ma. Za to jest siatkówka i są leżaki między palmami nad urwiskiem" - pisze busuanga na naszym forum.

Club Rafaana: "Bardzo fajny hotel. Przestronny, dużo basenów, jeden ze sztucznymi falami. Ładnie tam i przyjemnie. Jedzenie spoko, bardzo fajna restauracja grillowa z widokiem na morze - ale na kolacje trzeba się zapisywać rano - nie ma z tym żadnych problemów, miejsca są zawsze :) W pobliżu restauracji prześwietny pub "pod gołym niebem" - Fresh się chyba nazywa. Przepyszne drinki z soków świeżo wyciskanych i do tego shisha - bajka :) Niestety to już nie jest w all inclusive... Obsługa hotelu też bez zarzutu. Fajnie usytuowane pokoje. Ogólnie kompleks bardzo rozległy. Zejście do plaży w dół (hotel na klifie). Plaża też bardzo ładna, a rafa blisko; jest pomost. Dużo kolorowych rybek i piękne widoki - napisała vivianna na naszym forum podróże.gazeta.pl, a użytkowniczka monia1409 dodała: "Zgadzam się z moją poprzedniczką i Faraanę polecam w 100%."

Nubian Village: "Bardzo fajny hotel z kilkoma zjeżdżalniami dla starszych i młodszych oraz z pięknym ogrodem. Do tego w miarę przyzwoita rafa. Hotel oczywiście przy plaży. Dzieciaki nie będą się nudzić. Przed hotelem małe centrum handlowe." - to opinia użytkownika flyr. Więcej o hotelach w Sharm el Sheikh: Sharm el Sheikh hotele

Sharm el Sheikh opinie - wiza "Sinai Only"

Na pytanie użytkownika walo13, które zadał na naszym forum, jak wypełnić wizę "Synai Only" i czy z taką wizą można jechać do Izraela, dana_n odpowiedziała:

"Wypełnienie deklaracji nie jest trudne, na lotnisku, zaraz po przylocie dostaniesz takie druki do wypełnienia: fotoforum.gazeta.pl/photo/1/zc/pj/u2i9/QSPb0aRjDdvH0Lb3oX.jpg fotoforum.gazeta.pl/photo/1/zc/pj/u2i9/8ud0ybuQocyuMa0gFX.jpg Na pierwszej stronie wpisujesz kolejno /drukowanymi literami/ nazwisko/ family name/, imię/ forename/, data i miejsce urodzenia / date & place of birth/, narodowość/ nationality/, seria i nr paszportu / passport number & type/, adres w Egipcie, znaczy nazwa hotelu, do którego jedziesz/ address in Egypt/. W rubryce "purpose of arrival" zaznaczasz "tourism". Na odwrocie wpisujesz tylko "Sinai Only" i z tak wypełnioną deklaracją idziesz bezpośrednio do odprawy paszportowej. Jeżeli chcesz jechać do Izraela, to Sinai only wystarcza, nie trzeba kupować wizy za 15 $".

Sharm el Sheikh opinie - Zemsta Faraona

Użytkowniczka irhana radzi na temat Zemsty Faraona: "Mnie jeszcze nigdy zemsta nie dopadła, a w Egipcie byłam wiele razy. Dla profilaktyki (jeśli masz czuły na zmiany żołądek), możesz przed wyjazdem trochę uregulować florę bakteryjną biorąc probiotyki, a później na miejscu jeżeli będziesz zachowywał umiar, to jest duże prawdopodobieństwo, że nic Cię nie dopadnie. I jeszcze jedno... Większość tego, co ludzie nazywają zemstą, jest zwykłą niestrawnością i rozwolnieniem, do którego sami doprowadzili i ma to mało wspólnego ze zmianą flory bakteryjnej".

Sharm el Sheikh opinie - pogoda

redsalmon1981, która dokonała wpisu na początku grudnia ubiegłego roku, napisała: "Wróciliśmy wczoraj z Sharm el Sheikh. Pogoda bajeczna. 23-25 stopni w dzień ale ma się wrażenie, żę jest przynajmniej 30 - zdecydowanie plażowo. Wieczory i noce chłodniejsze, ale lekki swetr, bluza lub marynarka zdecydowanie wystarczą. Słońce zachodzi około 17.00. Jeśli chodzi o wiatr - były 2 bardziej wietrzne dni, ale to ten rodzaj nadmorskiego wiatru przed którym spokojnie można schronić się za plażowym parawanem (a te są przy hotelu zawsze) lub na basenie, który zazwyczaj osłonięty jest budynkami." Więcej o pogodzie w Egipcie: Egipt pogoda

Sharm el Sheikh opinie - fitness

Polecam Hotel Faraana Reef Resort. Aerobik wodny dwa razy dziennie - rano i po południu, z tym że na inne partie ciała, i ćwiczenia typu joga lub GAG oraz nauka tańca latynoamerykańskiego - rano bachata, po południu merengue, raz w tygodniu nauka tańca brzucha. Dodatkowo wieczorem taniec latynoamerykański w African Bar - sprawdzian z wiadomości zdobytych w ciągu dnia na plaży. - poleciła monia1409 na forum podróże.gazeta.pl

Sharm el Sheikh opinie - hotel z piękną rafą koralową

"W lipcu byliśmy w Hotelu Aloha i ja osobiście byłam zachwycona widokami... A największym i najmilszym zaskoczeniem było to, że trzy razy w ciągu dwóch tyg. pobytu widziałam ślicznego żółwia. Prądy czasem były większe, ale właśnie wtedy było najwięcej ryb m.in. mureny, kolorowe różne ryby pokolcowate a na głębszym nurkowaniu płaszczki itp." - opowiada o swoim doświadczeniu emki1230.

"Faraana Reef Resort ma piękną rafę. Widoki naprawdę niezapomniane. Ogólnie bardzo polecam ten hotel" - pisze monia 1409.

Sharm el Sheikh opinie - plaża z możliwością pływania przy brzegu

"Fanara, Faraana i Reeef Oasis w dzielnicy Hadaba - wszystkie trzy mają identyczne zejście do morza - łagodnie opadające, piaszczyste dno do ok. 2 m (ciut płyciej podczas odpływu). Dalej rafy i to naprawdę ładne. Ewentualnie jeszcze Pyramisa (bliżej lotniska), położona przy zatoce, również z łagodnym zejściem do wody plus rafy (kiedyś ładne, teraz już niestety trochę zniszczone, podobnie jak hotel)" - radzi madzia112_112.

Więcej o Egipcie: Egipt

Czytaj więcej o Egipcie na naszym forum podroze.gazeta.pl: Egipt - forum, opinie

Więcej o: