Egipt temperatura

Egipt temperatura. Właściwie przez cały rok Egipt daje nam gwarancję słonecznej pogody. Sprawdź temperatury w poszczególnych miesiącach.

Zastanawiasz się, kiedy jechać do Egiptu? Czy wybrać miesiąc, w którym temperatury sięgają nawet 40 stopni w cieniu, czy miesiąc chłodniejszy, choć również słoneczny?

Jak sugeruje wiele stron oferujących wycieczki do Egiptu, dobrym pomysłem jest wyjazd na egipskie wakacje w marcu oraz kwietniu, ponieważ wtedy temperatura nie jest ani niska, ani wysoka, tylko w sam raz. Ale są też tacy, którzy jeżdżą do Egiptu właśnie po to, by wylegiwać się w gorącym słońcu...

Więcej o pogodzie w Egipcie: Egipt pogoda , Kair prognoza pogody

Egipt temperatura - trzy pory roku

W Egipcie wyróżniamy trzy pory roku. Od 15 listopada do 15 marca trwa zima, od 15 marca do 15 lipca następuje tzw. "pierwsze lato", a tuż po nim, trwające do 15 listopada "drugie lato".

Egipt temperatura w styczniu

Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem w roku w Egipcie. W dzień temperatura powietrza waha się od 17 - 22 st. C. W nocy jest już ciut zimniej - temperatura spada nawet do 12 st. C, dlatego należy zabrać ze sobą cieplejsze ubrania.

Egipt temperatura w lutym

Średnia temperatura w lutym to 25 st. C. Temperatura ta podobna jest do tej, która panuje w grudniu. Momentami dochodzi ona nawet do 29 st. C, więc można powiedzieć, że luty w Egipcie przypomina nasze polskie lato. Jeśli więc takie lato lubimy najbardziej, luty będzie idealnym miesiącem na wakacje w jednym z egipskich kurortów. Warto jednak pamiętać, że temperatura wody nie będzie tak wysoka, jak w późniejszych miesiącach roku (23-24 st. C).

Egipt temperatura w marcu i kwietniu

W marcu i kwietniu temperatura powietrza sięga 28-29 st. C. Wciąż jednak nie jest tak sucho i upalnie. 15 marca rozpoczyna się tzw. "pierwsze lato" w Egipcie, które trwa do 15 lipca. Właśnie w tym okresie temperatury są jeszcze stosunkowo znośne.

Egipt temperatura w maju i czerwcu

Temperatura powietrza w maju i czerwcu sięga ponad 30 st. C. Maj i czerwiec to miesiące samego środka "pierwszego lata".

Egipt temperatura w lipcu i sierpniu

To właśnie w drugiej połowie lipca rozpoczyna się tzw. "drugie lato". Wtedy do Egiptu wyruszają jedynie miłośnicy naprawdę upalnych dni. Temperatura powietrza waha się między 37 a 40 st. C. Na szczęście, dzięki suchemu wiatrowi, temperatura ta jest całkiem znośna.

Egipt temperatura we wrześniu i w październiku

We wrześniu i w październiku temperatura zazwyczaj utrzymuje się powyżej 30 st. C. Noce są również ciepłe.

Egipt temperatura w listopadzie

W połowie listopada kończy się "drugie lato" w Egipcie. Po 15 listopada następuje zima, która trwa do 15 marca. Temperatura w listopadzie jest dość wysoka - powyżej 30 st. C, jednak minusem jest to, iż słońce zachodzi dość szybko i o około godziny 17 jest już ciemno.

Egipt temperatura w grudniu

Temperatura w grudniu spada o kilka stopni - waha się między 24 a 26 st. C. Występuje lekki wiatr, dzień jest również krótki, jak w listopadzie.

Więcej o Egipcie: Egipt , Kair prognoza pogody

Czytaj więcej o Egipcie na naszym forum podroze.gazeta.pl: Egipt - forum, opinie

Więcej o: