Egipt Sharm el Sheikh

Egipt Sharm el Sheikh. Sharm el Sheikh, zwany także "Perłą Egiptu", w przetłumaczeniu znaczy "Zatoka Szejka". Kurort leży w tzw. Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego. Sharm el Sheikh jest jednym z popularniejszych kurortów w Egipcie ze względu na malownicze zatoki, piękne rafy koralowe i liczne rozrywki.

Egipt Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh jest kurortem dość nowym, bo zaledwie kilkuletnim. Kurort położony jest na cyplu półwyspu Synaj nad samym brzegiem Morza Czerwonego. Wspaniałe rafy koralowe, idealne do podziwiania przez nurków, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów, szeroka oferta hotelarska, słoneczna pogoda i liczne rozrywki, sprawiają, że Sharm el Sheikh jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnym.

Egipt Sharm el Sheikh miasto

Do najbardziej znanych dzielnic miasta należą: Old Market, Naama Bay oraz Nabq. Old Market jest najstarszą dzielnicą Sharm el Sheikh i znana jest ze swojego słynnego bazaru. Naama Bay jest luksusową dzielnicą z hotelami, restauracjami, barami, dyskotekami, jak i również piaszczystymi plażami. Znajduje się tam m.in. znany na całym świecie bar Hard Rock Cafe, czy Casino Royale oraz zdobywca tytułu najdłużej funkcjonującego bez przerwy baru na Bliskim Wschodzie - Little Budda. Nab jest z kolei najnowszą dzielnicą miasta i najbardziej wysuniętą na północny wschód. Składa się przede wszystkim z luksusowych hoteli, piaszczystych plaż, centrów handlowych, rozrywkowych i sportowych.

Egipt Sharm el Sheikh pogoda

Sharm el Sheikh to gwarancja słonecznej pogody. Przez cały rok panują tu doskonałe warunki dla turystów zarówno do wypoczynku, jak i sportów wodnych. Temperatura wody nigdy nie schodzi poniżej 20. stopni Celsjusza, dlatego możemy uprawiać sporty wodne każdego miesiąca roku. Latem upały nie są mocno uciążliwe, ponieważ łagodzi je wiatr, który wieje od morza. Należy jednak pamiętać, że w głębi lądu temperatury są wyższe, a w okresie od listopada do kwietnia temperatury między dniem a nocą zwiększają się. Dlatego też nie należy zapominać o kremie z wysokim filtrem UV oraz cieplejszych ubraniach na chłodniejsze wieczory. Więcej o pogodzie w Egipcie: Egipt pogoda

Egipt Sharm el Sheikh hotele

Baza hotelowa w Sharm el Sheikh jest naprawdę bogata. Turyści mają do wyboru mnóstwo hoteli, lecz warto pamiętać, by wybierać 4-gwiazdkowe, gdyż gwiazdki przypisane do hotelu są przyznawane według kategoryzacji obowiązującej w Egipcie.

Jednym z bardziej znanych hoteli jest hotel położony w tętniącej życiem dzielnicy Naama Bay - Ramada Plaza (również nazywany Royal Plaza). Ramda Plaza jest hotelem 4-gwiazdkowym, zbudowanym w 2004 r., położonym zaledwie 300 m od promenady i 7 km od morza (kilka razy dziennie kursuje bezpłatny bus hotelowy, który zawozi klientów hotelu na plażę). Na dachu hotelu znajduje się bar i basen. Innym znanym kompleksem hotelowym, jest Shores Golden Resort, który należy do sieci Shores i składa się z kilkunastu dwupiętrowych willi, które oferują aż 250 pokoi. Jeżeli nie chcemy mieszkać w wysokim hotelu, Shores Golden Resort jest dobrą opcją dla turystów ceniących sobie niską zabudowę. Znajdują się tutaj również takie hotele jak Accor, Marriott, Hyatt, czy Ritz-Carlton. Więszkość hoteli posiada dostęp do internetu i wi-fi. Więcej o hotelach w Egipcie: Egipt hotele

Egipt Sharm el Sheikh nurkowanie

Na nurkowanie warto udać się do graniczącego z miastem Parku Narodowego Ras Muhammad, który obfituje w bogactwo raf koralowych. Park zwany jest także "podwodnym ogrodem" ze względu na liczne gatunki koralowców (ok. 150 gatunków). Z Ras Muhammad można korzystać od 10 rano aż do zmroku. Park znajduje się 25 km na południe od Sharm el Sheikh. Więcej o nurkowaniu w Egipcie: Egipt nurkowanie

Egipt Sharm el Sheikh wiza

Jeżeli zamierzasz spędzić wakacje jedynie w kurorcie, wiza turystyczna nie jest wymagana. Jeśli jednak chcesz wybrać się do Parku Narodowego Ras Muhammad, czy korzystać z wycieczek fakultatywnych, potrzebujesz wizy (płatna jest na lotnisku lub na granicy, kosztuje 15 USD i obowiązuje przez okres 30 dni). Przy tym warto pamiętać, by zabrać paszport (ważny minimum 6 miesięcy).

Egipt Sharm el Sheikh czas przelotu

Lecąc z Warszawy do Sharm el Sheikh przelot zajmuje około 4 godziny.

Czytaj więcej o Egipcie na naszym forum podroze.gazeta.pl:

Egipt - forum, opinie

Więcej o: