Egipt Taba

Taba to miejscowość 60 km na północ od Nuwajby. Znajduje się ona na granicy Egiptu i Izraela, na Półwyspie Synaj. Jadąc do Taby mamy zagwarantowany spokój. To Egipt w zupełnie innym wydaniu.

Egipt Taba

Egipt Taba. Taba, miasteczko wysunięte najbardziej na wschód Egiptu, kótre znacznie różni się od innych kurortów Egiptu. Taba to Egipt w spokojniejszym wydaniu. Poza hotelami, morzem, plażami i górami nie ma w Tabie absolutnie nic. Nie ma tego, z czego słyną pozostałe Hurghada czy Sharm el Sheikh - pubów, dyskotek, licznych sklepów, bazarów, gwarnych ulic. Do niedawna nie istniała tutaj także infrastruktura transportowa. Powstało jednak w Tabie lotnisko międzynarodowe, dzięki czemu można tu bezpośrednio przylecieć samolotem. Popularność kurortu rośnie.

Egipt Taba - inny Egipt

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Taba wzbogaciła się o wiele nowych hoteli. Znane międzynarodowe sieci hotelarskie takie jak: Hilton, Mariott, Intercontinental itp. wybudowały w Tabie szereg luksusowych kompleksów hotelowych. Właśnie infrastruktura hoteli zapewnia główne atrakcje w Tabie. Tylko hotele oferują restauracje. No chyba, że chce się pojechać do najbliższej miejscowości, Dahab, oddalonej o 60 km.

Czytaj więcej:

Egipt

Egipt Taba - wycieczki fakultatywne

Dawniej Taba i okolice była zamieszkiwana tylko przez plemiona beduińskie, które do dzisiaj stanowią trzon ludności tego miejsca. Między innymi dlatego, nie ma na tych terenach dużej ilości zabytków.

Urlop w Tabie nie oznacza jednak rezygnacji ze zwiedzania i aktywnego spędzania czasu. Taba to świetna baza wypadowa. Zaledwie 24 km na południowy zachód od Taby można dotrzeć do Rimmon-Perec, biblijnego obozowiska Izraelitów, rozbitego w trakcie ich wyprawy do Ziemi Obiecanej. Natomiast 250 m od brzegu morza znajduje się Wyspa Faraona, wraz z odrestaurowanymi ruinami zamku krzyżowców z 1115 roku. W Tabie można przeżyć niezapomniany wieczór na pustyni Synaj z obserwacją planet i gwiazd przez specjalny teleskop lub z kolacją pod namiotami Beduinów.

Największą jednak atrakcją jest działające w Tabie przejście graniczne z Izraelem. Bliskość Izraela, a także Jordani jest dla niektórych największą zaletą Taby. Kilka dni można spędzić w Tabie, wylegując się na plaży, a kilka innych odkrywając skarby Izraela. Największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki Taba - Jerozolima i Taba - Morze Martwe. Popularne są wycieczki do Jordanii, a konkretnie Petry - miasta wykutego w skale. Z Taby organizowane są także wycieczki fakultatywne na Górę Synaj i do Klasztoru Św. Katarzyny, oddalonego o około dwie godziny drogi autokarem. Trzygodzinna wspinaczka na Górę Mojżesza oraz podziwianie wschodu słońca na Górze Mojżesza to niezapomniana przygoda. Warto też wiedzieć, że z Taby warto się wybrać na wycieczkę do Kairu. Podróż z Taby do Kairu, dzięki przejazdowi przez tunel pod Kanałem Sueskim, trwa bowiem krócej niż analogiczna podróż z Hurghady.

Czytaj więcej:

Egipt wczasy

Egipt Taba - nurkowanie

Taba znana jest jednak przede wszystkim z bogactwa podwodnego świata. Rafy koralowe otaczające Tabę są niezwykle kolorowe i bogate. Do Taby chętnie zjeżdżają amatorzy sportów wodnych, a w szczególności nurkowania. W Tabie znajduje się ponad 20 znanych na całym świecie centrów nurkowych.

Egipt Taba - krajobrazy

Taba to także cudowne, piaszczyste plaże, niewielkie zatoczki i laguny z potężnymi masywami gór otaczającymi zatokę w tle. Krajobraz Taby jest wyjątkowo malowniczy. Z jednej strony mamy wysokie, skaliste góry, z drugiej zaś turkus morza i widok na Zatokę Akaba i Półwysep Arabski.

Egipt Taba - plusy i minusy

Piękne krajobrazy, bliskość Izraelu i Jordanii, piękne plaże i rafy koralowe, komfortowe hotele - dzięki tym zaletom Taba przyciąga coraz większe rzesze turystów. Niektórym może jednak w Tabie dokuczać izolacja, pustka i nuda. Taba to egipska stolica spokoju, trzeba o tym pamiętać, wybierając Tabę na urlop.

Egipt Taba hotele

W Tabie nie ma tak wielu hoteli jak w innych kurortach Egiptu, jednak każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są obiekty od trzy- do pięciogwiazdkowych. Swoje hotele mają tam najbardziej znane hotelowe marki. Charakterystyczne dla Taby jest to, że powstają tu piękne hotele w mauretańskim stylu, które idealnie komponują się z krajobrazem Taby. Wygodę na najwyższym poziomie oferuje w Tabie hotel Taba Hilton z kasynem. Hotele dobrze oceniane przez użytkowników największego portalu podróżniczego na świecie TripAdvisor.pl

Taba hotele - najlepsze w kategorii czterech gwiazdek : Three Corners El Wekala Golf Resort, Sol y Mar Sea Star, Morgana Beach Resort, Holiday Resort Taba

Taba hotele - najlepsze w kategorii pięciu gwiazdek : Sofitel Taba Heights, Hilton Taba Resort & Nelson Village, Hyatt Regency Taba Heights, InterContinental Taba Heights

Czytaj na forum podroze.gazeta.pl:

Egipt Taba - forum

Więcej o: