Rejs po Nilu

Rejs po Nilu jest popularnym sposobem zwiedzania Egiptu. "Egipt darem Nilu" - mówi stare egipskie przysłowie. Egipcjanie od wieków zawdzięczają swoją egzystencję tej rzece i w jej okolicach zgromadzili wspaniałe zabytki. Rej po Nilu to wspaniała okazja, by je poznać.

Rejs po Nilu to świetny sposób na prześledzenie historii Egiptu. Po obu stronach Nilu można tu zobaczyć ponad 30 proc. zabytków starego świata egipskiego. Statki wycieczkowe zatrzymują się przy najciekawszych miejscach. Wycieczka może trwać nawet kilka dni. Rejsy po Nilu to coś dla tych, którzy pragną zobaczyć najważniejsze egipskie zabytki, a jednocześnie nie odpowiada im jazda autokarem.

Rejs po Nilu

Podczas rejsu po Nilu ogląda się ważne miejsca starożytnego Egiptu takie jak Luksor, Dolinę Królów, starożytne miasta Egiptu Kom Ombo, Edfu czy Asuan. Podróżowanie statkiem jest znacznie wygodniejsze niż jazda autokarem. Statek jest w zasadzie jak pływający hotel, oferujący na dodatek moc innych atrakcji.

Rejs po Nilu to także okazja do podziwiania pięknej przyrody Egiptu na jego brzegach, a także samej majestatycznej i szerokiej rzeki. Po drodze mija się ubogie osady, których mieszkańcy czasem machają do turystów. Rejs po Nilu to nie tylko zwiedzanie, ale także odpoczynek - wylegiwanie się na pokładzie, oglądanie pięknych egipskich zachodów słońca.

Czytaj więcej:

Egipt

Rejs po Nilu - wybór oferty

Rejs po Nilu oferuje większość biur podróży sprzedających wyjazdy do Egiptu. Zapisując się na rejs po Nilu trzeba wziąć pod uwagę dwie ważne sprawy. Długość rejsu i komfort wybranego statku. Trzeba sprawdzić, ile czasu przewidziano na zwiedzanie, a ile na samą podróż.

Niektóry rejsy po Nilu mają bowiem tak napięty program, że pokład statku opuszcza się o świecie, a wraca na niego późnym wieczorem. W takim wypadku nie można skorzystać z uroków spokojnej podróży i podziwiania brzegów Nilu.

Egipt wycieczki

Rejs po Nilu - komfort statku

Druga ważna rzecz, to komfort statku. Tak jak w przypadku hoteli w Egipcie, lepiej wydać więcej, a mieć zapewnione dogodne warunki. W biurze podróży należy uzyskać jak najbardziej szczegółowe informacje o oferowanym statku na rejs po Nilu. Warto się także dowiedzieć, czy wszystkie atrakcje i udogodnienia, oferowane na statku, są dostępne, jeśli danego dnia postanowimy zrezygnować ze zwiedzania. Zdarza się bowiem, że basen czy bary na statku są nieczynne w godzinach przeznaczonych na zwiedzanie. Jeśli rejs po Nilu ma być połączeniem zwiedzania z odpoczynkiem na pokładzie , najlepiej wybrać opcję all inclusive.

Rejs po Nilu - warto wiedzieć

Przed wyborem oferty rejsu po Nilu należy też sprawdzić, co dokładnie jest w jego cenie. Czy wchodzą w nią wszystkie wycieczki, czy niektóre są dodatkowo płatne u opiekuna rejsu. Ci którzy wybierają się w rejs po Nilu z dziećmi powinni wypytać, jakie przygotowano dla nich atrakcje na pokładzie oraz zadbać o odpowiednią kwaterę, by bogate życie nocne na statku nie zakłócało ich snu.

Czytaj więcej:

Egipt wczasy

Rejs po Nilu - kiedy

Rejs po Nilu to wyjątkowo przyjemny sposób zwiedzania Egiptu. Nawet w letnich miesiącach, gdy temperatury są bardzo wysokie, rejs po Nilu jest lepszym rozwiązaniem niż zwiedzanie Egiptu autokarem. Ponieważ pogoda w Egipcie zmienia się w zależności od jego regionu, nawet latem warto zabrać na pokład cieplejsze ubrania. W nocy temperatura może okazać się zdradliwa. W okresie zimowym w Egipcie jest wciąż ciepło, to także dobra pora na rejs po Nilu. Noce bywają jednak bardzo zimne, szczególnie jak jest się na wodzie.

Rejs po Nilu - przykładowy plan

Rejs po Nilu po skrócie. Podczas tygodniowego rejsu po Nilu zwykle wypływa się z Luksoru. Po drodze zwiedza się Dolinę Królów, Świątynię Hatszepsut oraz Kolosów Memnona. Następnie statek zatrzymuje się na zwiedzanie miast starożytnego Egiptu - Edfu, Kom Ombo, Asuan. W następnych dniach zwiedza się Wielką Tamę Asuańską, jedną z dwóch tam znajdujących się na Nilu, a także Abu Simbel, gdzie znajduje się wykuta w skale świątynia Ramzesa II. Potem wraca się do Luksoru, by tam podziwiać świątynię Karnak i świątynię w Luksorze.

Czytaj na forum podroze.gazeta.pl:

Rejs po Nilu - FORUM

Więcej o: