Egipt wczasy - to trzeba wiedzieć

Egipt to idealne miejsce na wczasy o każdej porze roku. Na wczasy w Egipcie warto się jednak dobrze przygotować. Czy wybrać wczasy last minute, czy all inclusive w Egipcie? Kiedy jechać na wczasy do Egiptu? Co jeść, by uniknąć zemsty faraona? Egipt wczasy - to trzeba wiedzieć

Egipt wczasy tanio

Egipt wczasy. Wczasy w Egipcie są zwykle tańsze niż np. oferty do Grecji czy Hiszpanii. Polując na oferty last minute w Egipcie można trafić na prawdziwą okazję. Egipt to królestwo wyjazdów last minute. Za nawet mniej niż 2000 zł można wykupić dwutygodniowe wczasy all inclusive w hotelu cztero lub pięciogwiazdkowym. Trzeba jednak pamiętać, że wczasy last minute to wyjazd spontaniczny. Czasem trzeba się zacząć pakować tuż po ich wykupieniu, bo wyjazd jest już następnego dnia. Najmniej za wakacje w Egipcie zapłacimy w marcu i późną jesienią.

Egipt wczasy last minute

Egipt wczasy. Wczasy last minute w Egipcie należy wykupić szybko, ale nie za szybko. Warto dokładnie sprawdzić, co obejmuje podana cena. Zwykle nie ma w niej ubezpieczenia bagażu, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, czy dodatkowych atrakcji, np. takich jak aquapark (nawet, jeśli należy do hotelu, w którym się znajdujemy). Trzeba też zwrócić uwagę na oferowane wyżywienie. Wyżywienie "HB" to tylko śniadania i kolacje. W cenę nie ma wówczas wliczonych obiadów, ani napojów.

Egipt wczasy all inclusive

Egipt wczasy. W cenie wczasów all inclusive w Egipcie jest przelot, zakwaterowanie, opieka pilota, wyżywienie, napoje bezalkoholowe i część napojów alkoholowych. Wczasy all inclusive w Egipcie nie muszą wcale oznaczać, że będzie się mieszkać w luksusowym hotelu. Gwiazdki przypisane do hotelu są przyznawane według kategoryzacji obowiązującej w Egipcie. Ilość gwiazdek, nie zawsze odzwierciedla standardy. Jeśli chce się mieć prawdziwe wczasy all inclusive, najlepiej wybierać tylko hotele pięciogwiazdkowe. Najlepsze hotele w Egipcie słyną z bogatej infrastruktury. Szczególnie warto odwiedzić hotele mające w swojej ofercie zabiegi SPA. Skuteczność zabiegów przeprowadzanych w luksusowych egipskich SPA warta jest swojej ceny. W końcu tradycja dbania o ciało jest w Egipcie kultywowana od starożytności.

Czytaj więcej:

Egipt hotele

Egipt wczasy - kiedy jechać, Egipt pogoda

Egipt wczasy. Egipt jest atrakcyjny przez cały rok, ale przy wyborze terminu warto pomyśleć o tym, jak chcemy spędzić wczasy w Egipcie. Jeśli zależy nam na opalaniu na plaży i odpoczynku przy hotelowym basenie powinniśmy wybrać wczasy w sezonie, czyli od maja do września. W Egipcie panują wtedy ogromne upały i wczasy powinni tu spędzać tylko Ci, którym niestraszne jest palące słońce. Temperatury dochodzą wówczas nawet do 55 stopni C w cieniu! Zwiedzanie Egiptu w tym czasie to kiepski pomysł. Na zwiedzanie najlepsze są miesiące od marca do maja oraz jesień - od września do listopada. Pogoda sprzyja wtedy wycieczkom. Nadal jest ciepło, ale już nie za gorąco - około 20-25 stopni C. Egipt na wczasy zimą także się nadaje. W grudniu, styczniu, lutym jest ciepło w ciągu dnia - około 20 stopni C, ale szybciej robi się ciemno i noce są chłodne. Nie wyklucza to jednak możliwości opalania. Dzięki parawanom rozstawianym na hotelowych plażach, wiatr nie jest odczuwalny, a słońce nadal praży. Trzeba też pamiętać o tym, że temperatury w Egipcie są różne w zależności od regionu kraju. Zawsze gorąco jest w Górnym Egipcie i na terenach pustynnych, a największe upały panują w Kairze. Chłodniej jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Czytaj więcej:

Egipt pogoda

Egipt wczasy - zemsta faraona

Egipt wczasy. Każdy, kto po raz pierwszy wybiera Egipt na wczasy obawia się słynnej zemsty faraona. Zemsta faraona to reakcja organizmu na inną florę bakteryjną. Na wczasach w Egipcie może się w związku z tym pojawić biegunka i bóle brzucha, a czasami także wysoka temperatura. Aby tego uniknąć, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim można pić tylko przegotowaną lub butelkową wodę i nią też myć zęby. Lepiej nie pić drinków z lodem oraz unikać jedzenia z ulicznych straganów. Przed każdym posiłkiem należy umyć ręce. W restauracji zamawiać dania dobrze wysmażone, gotowane lub pieczone. Najlepiej na początku pobytu nie spożywać dań przygotowanych z surowych warzyw, a owoce jeść tylko po ich sparzeniu i obraniu. Przed wyjazdem, osoby z delikatnym żołądkiem powinny odwiedzić lekarza, który przepisze tabletki profilaktyczne. Przed wyjazdem można zażywa się wtedy codziennie jeden z leków normalizujących florę bakteryjną. Nie ma niestety sprawdzonego środka zapobiegawczego, który dałby 100-procentową gwarancję uniknięcia zemsty faraona podczas wczasów w Egipcie.

Egipt wczasy - wiza, ubezpieczenie, szczepienia

Egipt wczasy. Przy wjeździe do Egiptu należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy oraz wizę, która uprawnia do miesięcznego pobytu w Egipcie. Wizę można kupić przed wyjazdem w konsulacie Egiptu w Warszawie (koszt: 90 zł, czas wyrabiania wizy: 2 dni robocze, wizę można uzyskać na 90 dni) lub po przylocie na lotnisku (znaczek wklejany do paszportu, 15 USD) lub w Konsulacie. Często biura podróży same załatwiają tego typu formalności. Jadąc do Egiptu trzeba też posiadać ważne ubezpieczenie (kosztów leczenia i na czas podróży NNW). Nie ma obowiązku szczepień ochronnych.

Egipt wczasy - waluta

Egipt wczasy. Walutą obowiązującą w Egipcie jest funt egipski (LE). Nie ma problemu z wymianą pieniędzy. Na terenie hoteli przeważnie są kantory. Kantory znajdują się też na każdej z większych ulic. Nie ma też problemów z płaceniem w dolarach. Egipcjanie wolą dolary niż euro. Funty egipskie są walutą niewymienialną poza granicami Egiptu. Za każdą wykonaną usługę Egipcjanin będzie liczył na napiwek - tzw. bakszysz. Dla muzułmanina jest rzeczą oczywistą, że biedny może liczyć na wsparcie bogatszego. Bakszysz na pewno warto dawać pracownikom obsługi hotelu, z których usług jesteśmy zadowoleni. To na pewno zaprocentuje. W hotelach czy restauracjach w Egipcie wysokość napiwku jest standardowa - 10-15 proc. ceny usługi. Nie wypada raczej dawać mniej niż 1LE.

Czytaj więcej:

Egipt

Więcej o: