Egipt Hurghada

Egipt Hurghada. Dawna osada rybacka Hurghada, dziś jest najpopularniejszym kurortem turystycznym Egiptu. Hurghada pogoda, Hurghada wycieczki fakultatywne, Hurghada nurkowanie, Hurghada hotele.

Egipt Hurghada. Egipt oferuje wiele ciekawych kurortów, ale jednym z najlepszych jest bez wątpienia Hurghada. Hurghada, dzięki licznym bezpośrednim połączeniom czarterowym z polskimi miastami jest też hitem wśród polskich turystów wybierających na swój urlop Egipt. Do Hurghady przylatuje co roku ponad 6 milionów turystów.

Egipt Hurghada

Egipt Hurghada. Hurghada leży we wschodnim Egipcie na wybrzeżu Morza Czerwonego, 420 km na południe od Suezu. Rozciąga się wąskim pasem wzdłuż pustynnego wybrzeża Morza Czerwonego na długości około 40 km. Nazwa miasta pochodzi od czerwonych jagód krzewu, z którego Beduini robią orzeźwiający napój.

Hurghada to spore miasto. Liczy ok. 161 tys. mieszkańców, w tym kilkanaście tys. cudzoziemców. Hurghada dzieli się na kilka dzielnic, z których turystyczne centrum stanowi Sakkali. Sa tu liczne sklepy, puby, dyskoteki, hotele, wesołe miasteczko.

Czytaj więcej: Egipt

Egipt Hurghada - pogoda

Egipt Hurghada. Hurghada podobnie jak prawie cały Egipt ma klimat zwrotnikowy suchy pustynny, dlatego przez cały rok w Hurghadzie świeci słońce. Najchłodniejszy miesiąc to luty - wówczas temperatura powietrza w dzień wynosi około 21 °C. W miesiącach zimowych zazwyczaj wieje silny wiatr niosący sporo kurzu pustynnego. Najcieplejszy miesiąc to sierpień. Temperatura powietrza wynosi wtedy powyżej 35 °C. Upały w Hurghadzie nie są jednak tak odczuwalne jak np. w Polsce. Ze względu na niższą wilgotność powietrza, temperatura w Hurghadzie wynosząca ok. 30 °C, odpowiada polskiemu 24 °C. Temperaturę łagodzi też wiatr wiejący od Morza Czerwonego. Najwięcej turystów przyjeżdża do Egiptu od kwietnia do października. Warto jednak odwiedzić Egipt, a szczególnie Hurghadę po sezonie. Pogoda wciąż sprzyja plażowaniu, a Hurghada, a także cały Egipt są znacznie mniej zatłoczone.

Czytaj więcej: Egipt pogoda

Egipt Hurghada - wycieczki fakultatywne

Egipt Hurghada. Hurghada dzięki swojemu dogodnemu położeniu to dobra baza wypadowa do wycieczek na cały Egipt. W Hurgadzie znajduje się wiele biur turystycznych oferujących wycieczki fakultatywne po Egipcie. Z Hurghady można pojechać do Kairu, Luxoru czy Aleksandrii. Lokalne biura podróży organizują wycieczki fakultatywne na safari pustynne na wielbłądach i quadach. Organizowane są też z Hurghady wypady do parku wodnego Sindbad. Ciekawe są jednodniowe wycieczki do klasztorów św. Pawła i św. Antoniego. Dużym zainteresowaniem turystów, którzy odwiedzają Egipt, cieszy się wycieczka z Hurghady w okolice wyspy Giftun. Giftun wybierają Ci, którzy przyjechali do Hurghady nurkować. Płynie się tam łodzią, a potem nurkuje z instruktorem. Wspaniałą wycieczką z serii wodnych atrakcji Hurghady jest też rejs katamaranem nad przepięknymi rafami.

Egipt Hurghada - nurkowanie

Egipt Hurghada. Egipt to idealne miejsce do nurkowania. Hurghada to centrum nurkowe Egiptu. Hurghadę otaczają wspaniałe rafy koralowe. Hurghada ma największą liczbę centrów nurkowych na jednostkę powierzchni na całym świecie. Bazy świadczą swe usługi przez cały rok. Co ciekawe, jest sporo szkół z polskimi instruktorami. Hurhgada to idealne miejsce na pierwsze nurkowanie w Egipcie. Ale Egipt to także raj dla fanów nurkowania na wyższym poziomie. Rafy Hurghady są ponadto jednym z najlepszych miejsc w Egipcie na spotkanie z delfinami. W pobliżu Hurgadhy leżą najatrakcyjniejsze wraki Egiptu.

Czytaj więcej: Kair

Egipt Hurghada - hotele

Egipt Hurghada. Hurghada stanowi jeden z głównych ośrodków turystycznych Egiptu. Hurghada to prawdziwe zagłębie hotelowe. Hotele Hurghady zapewniają noclegi i bardzo różnym standardzie. Duża część hoteli należy do międzynarodowych korporacji. Na południe ciągnie się długie pasmo wiosek turystycznych, gdzie poza noclegiem oferowane są wszelkie wygody, jakich można oczekiwać na urlopie w Egipcie. W Hurghadzie znajduje się słynny hotel Alf Leila Wa Leila, stylizowany na pałac z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, gdzie odbywają się przedstawienia opowiadające o dawnym życiu Egipcjan, a także o historii Egiptu. Hotele w Hurghadzie najlepiej oceniane przez użytkowników największego portalu podróżniczego na świecie TripAdwisor.com to:

Egipt Hurghada hotele - trzy gwiazdki

Aqua Blu Resort

Triton Empire Hotel

Sea Garden Hotel

Egipt Hurghada hotele - cztery gwiazdki

Jungle Aqua Park Hotel

Dana Beach Resort

Alf Leila Wa Leila

Egipt Hurghada hotele - pięć gwiazdek

The Oberoi Sahl Hasheesh

Steigenberger Al Dau Beach Hotel

Palm Royale Soma Bay

Egipt Hurghada - plaże

Egipt Hurghada. Większość plaż w Hurghadzie należy do hoteli. Mogą z nich korzystać goście poszczególnych hoteli, ale nie tylko. Za niewielką opłatą na plażach hotelowych mogą przebywać osoby spoza hotelu. Z takiej plaży można korzystać cały dzień, a czasem w cenę wstępu wliczone są darmowe drinki. W Hurghadzie znajdują się także, plaże publiczne, na które przychodzą mieszkańcy Egiptu. Odradza się tam raczej opalanie w bikini, gdyż może to być krępujące.

Więcej o: