Ferie - narty na Słowacji

Kilometry sztucznie naśnieżanych nartostrad, nowoczesne i ultraszybkie kolejki oraz dziesiątki różnorodnych atrakcji - oto oferta narciarskich ferii na Słowacji. Turyści, którzy ferie chcieliby spędzić na nartach na Słowacji, od kilku tygodni mogą korzystać także z wygodnych połączeń lotniczych pomiędzy Gdańskiem i Warszawą a Popradem.

Ferie - narty na Słowacji

Dobry pomysł na ferie - narty na Słowacji. Tegoroczna oferta ferii zimowych u naszego sąsiada zapowiada się bowiem wyjątkowo atrakcyjnie: kilometry sztucznie naśnieżanych nartostrad, nowoczesne i ultraszybkie kolejki oraz dziesiątki różnorodnych atrakcji na stoku. Dodatkową zachętą do odwiedzenia słowackiej strony Tatr są nowo otwarte połączenia lotnicze, które od kilku tygodni funkcjonują pomiędzy Gdańskiem i Warszawą a Popradem.

Ferie - narty na Słowacji

Ferie można spędzić nad ciepłym morzem i na białym piasku, ale niektórzy ferii bez śniegu i nart po prostu sobie nie wyobrażają. Rodzinny wypoczynek na górskich stokach, krytych basenach lub w relaksującym spa - po to właśnie są ferie. Do skorzystania z zimowego wypoczynku zachęcają największe słowackie ośrodki turystyczne Tatr Wysokich (Tatrzańska Łomnica, Szczyrbskie Jezioro, Stary Smokowiec), Tatr Niżnych (Jasna pod Chopokiem, Donowały) i Wielkiej Fatry (Rużomberok).

Ferie - gdzie na narty na Słowacji

Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska Łomnica znajduje się w regionie Wysokie Tatry. Położenie kurortu na południowym wschodzie sprawia, że sezon trwa tu wyjątkowo długo, bo aż do maja. Największą atrakcją ośrodka Tatrzańska Łomnica jest 8-osobowy wyciąg krzesełkowy Tatrzańska Łomnica - Bukowa Góra, obsługujący blisko 2,5 tysiąca osób na godzinę. Wyciąg został wyposażony w system Kidstop, który dzięki wykorzystaniu specjalnego uchwytu uniemożliwia dzieciom wypadnięcie z krzesełka.

ZOBACZ TEŻ: Tatrzańska Łomnica - nie tylko dla narciarzy

Jasna i Chopok

Równie ciekawą ofertę przygotował największy park narciarski na Słowacji - Jasna Tatry Niżne . Kurort znajdujący się u podnóży leżącego na wysokości 2024 m n.p.m. Chopoka niczym magnes przyciąga nawet najbardziej wymagających fanów nart. W ośrodku Jasna Tatry Niżne do dyspozycji narciarzy przygotowano m.in. ponad 36 km nartostrad.

Ferie - narty na Słowacji dla dzieci

Tatrzańska Łomnica

W czasie gdy rodzice będą korzystać z różnorodnych tras narciarskich Tatrzańskiej Łomnicy, dzieci będą mogły wyszaleć się w parku dziecięcym Maxiland. Maxiland Tatrzańska Łomnica oferuje naukę jazdy na nartach z profesjonalnym instruktorem - nauka jazdy na nartach ma formę zabaw i gier animacyjnych. Dodatkowym atutem Tatrzańskiej Łomnicy jest pierwsza ruchoma taśma w Tatrach Wysokich oraz wypożyczalnia dziecięcego sprzętu narciarskiego zlokalizowana bezpośrednio na stoku.

Jasna i Chopok

Również Jasna przygotowała wyjątkowe atrakcje dla młodszych narciarzy. Wiele radości

przysporzy im Maxilad na Bielej Puti, największy zimowy park dziecięcy na Słowacji.

Ferie - narty na Słowacji

Funtools i nocna jazda na sankach

Jeśli ktoś lubi adrenalinę na nartach, powinien skusić się na snowtubing (swobodny zjazd na oponach) na Hrebienku. To także świetna propozycja dla tych, którzy na nartach nie jeżdżą, ale chcą spędzić ferie w górach na Słowacji. Inne godne polecenia atrakcje dla wielbicieli śniegu, ale niekoniecznie nart, to: skifox (połączenie nart i sanek), snowbike (rower śnieżny z mininartami zamiast kół) czy snowscoot (połączenie BMX-a i snowboardu).

Spragnieni dodatkowych wrażeń mogą zjechać na sankach z miejscowości Hrebienok do

Starego Smokowca. Zjazd dostępny jest w ciągu dnia i w nocy na oświetlonej trasie saneczkowej o długości 2,6 km.

Ferie - narty na Słowacji

Imprezy dla dzieci i dorosłych

Słowackie góry oprócz śnieżnej zabawy mają do zaoferowania również szereg fascynujących imprez. Do najciekawszych należą m.in. słowacko-czesko-polski finał "Red Bull Zjazd na Krechę" (28-29 stycznia - Jasna), zimowy festiwal dla rodzin z dziećmi "Śnieżne Psy" (25-26 lutego - Tatrzańska Łomnica), otwarte zawody narciarskie "Tatry Ski Liga 2012" (od stycznia do marca) oraz weekend sportowo-rozrywkowy "Milka Fun Park" (11-12 lutego - Chopok Północ oraz 25-26 lutego - Szczyrbskie Jezioro).

Ferie - narty na Słowacji

Slovakia Super Skipass i Tatralandia

Narciarze spędzający ferie na Słowacji powinni skusić się na Slovakia Super Skipass - jedyny karnet na Słowacji pozwalający na korzystanie ze wszystkich wyciągów znajdujących się w najlepszych ośrodkach na Słowacji, nie tylko w Tatrach. Posiadacze Slovakia Super Skipass mają do dyspozycji łącznie ponad 94 kilometrów tras narciarskich.

Tatralandia

Dodatkową atrakcją Slovakia Super Skipass jest możliwość korzystania z basenów termalnych w Aquaparku Tatralandia. Skipassy można nabyć przez Internet, za pośrednictwem sieci biletowych lub bezpośrednio w ośrodkach.

ZOBACZ TEŻ:

Tatralandia - największy aquapark i baseny termalne na Słowacji

Ferie - narty na Słowacji

Na Słowację samolotem

Na słowackie stoki można wygodnie dotrzeć dzięki nowo otwartym połączeniom lotniczym. Od grudnia funkcjonują regularne loty do Popradu. Samoloty startują z Gdańska i Warszawy dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Lotnisko w Popradzie oddalone jest od Tatrzańskiej Łomnicy i Jasnej odpowiednio o 15 i 62 kilometry. Dzięki temu już w niespełna kilka godzin można zażywać rodzinnego relaksu u podnóża słowackich Tatr.

ZOBACZ TAKŻE:

Narty w Czechach i na Słowacji - u sąsiadów lepiej

Narty na Słowacji - ceny autostrad, winiety 2012

CZYTAJ WIĘCEJ O:

SŁOWACJA w serwisie Podróże.gazeta.pl

Więcej o: