RPA wycieczki - informacje praktyczne

RPA wycieczki. Przedstawiamy najważniejsze informacje praktyczne dla tych, którzy planują podróż do RPA.

RPA pogoda, czyli co zabrać?

Tak jak wszędzie w ciepłym klimacie, najlepiej wkładać lekka bawełnianą odzież. Większość hoteli ma pralnie i prasowalnie, w których można odebrać rzeczy na drugi dzień, natomiast w dużych miastach działają samoobsługowe pralnie z automatami na monety. W ośrodkach wczasowych tylko na kolację w hotelu wypada się ubrać bardziej elegancko; na co dzień wystarczy zwykłe ubranie.

Zimą (VI-VIII) w Kwa Zulu-Nata jest zasadniczo ciepło W pozostałej części kraju części kraju temperatury osiągają ok. 20 stopni C . w słońcu, jednak w nocy i wczesnym rankiem może być bardzo chłodno, koniecznie trzeba więc wziąć ciepłą odzież. W rejonie Przylądka Dobrej Nadziei i w Wysokim Weldzie (Johannesburg) może być chłodno, szczególnie wieczorami. Zawsze warto mieć przy sobie kurtkę. W rezerwatach zwierząt przydają się ubrania w stonowanych kolorach, jak beż, brąz, khaki czy oliwkowa zieleń. Dzięki temu jest się mniej widocznym dla zwierząt, much i innych owadów, bardziej przyciąganych przez jasne kolory. Ochronne przed owadami zapewnią także koszule z długimi rękawami. Deszcz w RPA określany jest jako "piękna pogoda" - co wskazuje, że mieszkańcy tego kraju chętnie widzieliby więcej deszczowych dni. Kiedy już jednak pada, to jest to z reguły ulewa i przemaka się do suchej nitki. Warto więc zabrać płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol. Opalanie topless jest tolerowane na niektórych plażach, ale nie wszędzie, należy więc zapytać lub sprawdzić, jak zachowują się inni.

RPA wiza

Wszyscy obcokrajowcy wjeżdżający do RPA muszą posiadać ważny paszport oraz bilet powrotny lub na dalszą podróż. Turyści z Unii Europejskiej bez wizy mogą przebywać na terenie kraju do 90 dni. Wiza jest natomiast niezbędna, by wjechać do Suazi (można ją uzyskać na granicy).

RPA szczepienia

Szczepienia przeciw cholerze i ospie wietrznej nie są już wymagane, natomiast szczepienie przeciw żółtej febrze obowiązuje osoby przyjeżdżające ze streF występowania tej choroby. Tabletki na malarie zależą się turystom planującym zwiedzanie północnej części kraju i Parku Krugera, oraz północnego Kwa Zulu-Natal. Warto wcześniej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Środki antymalaryczne należy zacząć przyjmować kilka tygodni przed podróżą. Typowe objawy malarii są takie jak przy grypie i występują w ciągu tygodnia od momentu zarażenia.

RPA strefa czasowa

Na terenie RPA przez cały tok obowiązuje czas uniwersalny Greenwich +2 godziny. RPA wycieczki

RPA wycieczki - dodatkowe informacje

Woda w RPA: Wszędzie można pić wodę z kranu - nawet w dużych parkach narodowych. Na niektórych nadmorskich obszarach może być zabarwiona z powodu zawartości żelaza, ale też nadaje się do picia.

Więcej o: