RPA wycieczki

RPA wycieczki. Południowa Afryka ze swym rozległym, bezkresnym krajobrazem dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Na pewno należy do nich obserwowanie z bliska dzikich zwierząt oraz przyjemność delektowania się subtelnością bukietów win shiraz. Planujesz wyjazd do RPA? Przedstawiamy propozycje wycieczek w RPA.

RPA wycieczki - najpiękniejsze widoki

uKhahlamba-Drakensberg: Park Narodowy Natal Rpyal i odległy Giant's Castle to dwa słynne rezerwaty krajobrazowe chroniące najwyższe tutejsze pasmo górskie.

Góra Stołowa: Widok ze 1000-metrowego szczytu górującego nad Kapsztadem zapiera dech w piersiach.

Namaqualand: Suche równiny wzdłuż Zachodniego Wybrzeża cieszą oczy niebywałym bogactwem sukulentów, przepięknie zakwitających na wiosnę.

Storm's River Mouth: Najpiękniejszy widokowy odcinek Garden Router, nieopodal wiszącego mostu.

RPA wycieczki - historia i kultura

Góry Smocze: Niezwykła galeria pod gołym niebem. Tutejsze jaskinie i groty kryją tysiące malowideł naskalnych.

Wyspa Robben: Obecnie rezerwat przyrodniczy i muzeum. Na tej wyspie w zatoce Table Bay karę więzienia odsiadywali Nelson Mandela i członkowie Afrykańskiego Konkresu Narodowego. Przewodnika są dawni więźniowie.

Museum Africa: Muzeum w Johannesburgu prezentujące przegląd historii Południowej Afryki.

Kolebka ludzkości: Na tych terenach najbardziej znane są jaskinie Sterkfontein, gdzie znaleziono szkielet humanoida, liczący 3,5 mln lat.

RPA wycieczki - wakacyjne przygody

Szlak Imfolozi: Pełna wrażeń nocna wędrówka przez rezerwat Hluhluwe-Imfolozi.

Nurkowanie wśród rekinów, Mossel Bay: Tylko stalowe pręty chronią przed groźną paszczą żarłacza białego.

White-water Spływ pontonami, Swaziland: Najlepszy spływ na południe od Zambezi organizowany jest na rzece Great Usutu, w południowym Suazi.

Skoki na bungee z mostu Bloukrans: Najwyższe miejsce skoków - z mostu zawieszonego 215 m nad rzeką.

Otter Trail (Szlak Wydr): Najpopularniejszy z licznych wędrownych szlaków biegnie wzdłuż wybrzeża Tsitsikama. Wędrówka trwa pięć dni.

RPA wycieczki - obserwowanie dzikich zwierząt

Park Narodowy Krugera: Jeden z najpiękniejszych afrykańskich parków, który nadaje się na samodzielne wyprawy. Występują tu jedne z największych na świecie skupisk lwów, słoni, zebr, żyraf, antylop i nosorożców. W sąsiednim rezerwacie Sabie Sands można podziwiać lamparty.

Rezerwat Hluhluwe-Imfolozi: Największy z zuluskich rezerwatów i najlepsze miejsce do oglądania nosorożców.

Park Transgraniczny Kgalagadi: Piękny park przyrodniczy, chroniący czerwibe wydmy i piaszczyste koryta okresowych rzek Kalahari. Żyją tu liczne drapieżniki.

Park Narodowy Addo Elephant: Dawniej były tu głównie słonie, niedawno wprowadzono także lwy, a obszar został piwiększony i sięga do Oceanu Indyjskiego. Obejmuje ochroną habitaty typowe dla większości afrykańskich rezerwatów.

Rezerwat De Hoop: To największy ochroniony obszar fynbosu na wybrzeżu. Żyją tu bonteboki i zebry górskie.

RPA wycieczki - kultura współczesna

Festiwal Minstreli, Kapsztad: Jednym z ważniejszych wydarzeń w kapsztadzkim kalendarzu jest uliczny festiwal organizowany w styczniu.

Festiwal sztuki w Grahamstown: O każdej porze roku warto tu przyjechać ze względu na muzea i stare kościoły, ale najciekawsze jest w czerwcu, gdy miasto ożywa podczas trwającego dziewięc dni festiwalu sztuki. W programie są setki koncertów, przedstawień teatralnych i innych wydarzeń.

Johannesburg/Soweto: Mimo wysokie poziomu przestępczności Johannesburg znajduje się w kulturalnej awangardzie nowej Południowej Afryki. Ciekawie jest w ulicznych kafejkach w Melville, na spektaklu w Market Theatre i podczas zwiedzania z przewodnikiem Soweto.

RPA wycieczki - wino i jedzienie

Cape Winelands: Winnice Boschendal i Groot Constantia oferują odpoczynej i ochłodę. Dobremu jedzeniu i winom towarzyszą widoki górskiej scenerii.

Oyster Company, Knysna: Owoce morza reprezentowane są przez mięsiste ostrygi - a jeżeli wino zaczyna się nudzić, można spróbować znakomitego piwa z Mitchell's Brewery.

Kapitan;s Johannesburg: Owiana legendą hinduska restauracja, w której w latach 50. XX w. regularnie bywali Nelson Mandela i Oliver Tambo.

Więcej o: