Tel Awiw miastem najbardziej przyjaznym gejom

Tel Awiw zdobył pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez American Airlines we współpracy z gaycities.com na ?Miasto najbardziej przyjazne gejom 2011?.

W konkursie zorganizowanym przez American Airlines we współpracy z gaycities.com na "Miasto najbardziej przyjazne gejom 2011" (World's Best Gay City of 2011) Tel Awiw zdobył aż 43 proc. głosów , zostawiając Nowy Jork daleko w tyle (drugie miejsce, 14 proc. głosów). Na trzecim miejscu znalazło się Toronto, które zdobyło 7 proc. głosów.

W ciągu ostatnich miesięcy Internauci, którzy odwiedzili stronę American Airlines, mogli zagłosować na swojego faworyta. Głosujących poproszono, by wzięli pod uwagę takie czynniki, jak nocne atrakcje miasta (kluby, restauracje, imprezy), czy najlepsze jedzenie. Nie wiadomo, co jedzenie ma wspólnego z orientacją seksualną, ale widocznie organizatorzy mieli przy okazji na celu wybór miasta, jako polecanego kierunku podróżniczego dla gejów (którzy, jak my wszyscy, lubią dobrze zjeść). I tak, aż 43% uznało, że to właśnie Tel Awiw zasługuje na miano miasta najbardziej przyjaznego gejom.

Tel Awiw od dawna słynie z otwartości dla środowiska mniejszości seksualnych. To właśnie tam odbywa się m.in. Parada Równości , w której co roku w czerwcu uczestniczy około 100 tys. ludzi, czy Festiwal Filmowy LGBT (LGTB to skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób transgenderowych i osób biseksualnych jako do całości).

Ale nie tylko tym zawdzięcza swoje zwycięstwo. Zwycięstwo w konkursie, to dowód na to, że Ministerstwo Turystyki wraz z Urzędem Miasta w Tel Awiwie podjęło właściwą decyzję o inwestycji w turystykę gejowską - mówi Shai Doitsh, menedżer kampanii turystycznej "Tel Aviv Gay Vibe".

Ciekawostką jest fakt, że American Airlines była pierwszą firmą linii lotniczych, która stworzyła specjalnie zaprojektowaną stronę dla LGTB, która przedstawia oferty i propozycje podróży skierowane do tych osób. Jak widać, nie tylko linie lotnicze zdają sobie sprawę ze znaczących pieniędzy generowanych przez ten rynek.

Jak wskazują materiały przygotowane przez Toma Nibbio, dyrektora Międzynarodowego Stowarzyszenia Turystycznego Gejów i Lesbijek, homoseksualni wydają średnio 240 dolarów więcej od heteroseksualnych, będąc na tych samych wakacjach.

Wygląda na to, idąc za słowami Shai Doitsha, że Ministerstwo Turystyki wraz z Urzędem Miasta w Tel Awiwie faktycznie podjęło właściwą decyzję o inwestycji w turystykę gejowską. Dowodem na to jest zwycięstwo w konkursie, a kolejnym zapewne będzie zysk z sektora turystycznego...

źródło: israelity.com

Więcej o: