Egipt Last Minute

Egipt last minute, Egipt last minute all inclusive, Egipt last minute najtaniej - takich ofert szukamy. Podpowiadamy czym się kierować przy wyborze szukając wycieczek do Egiptu last minute i co warto wiedzieć.

Egipt last minute

Egipt super last minute za 949 zł, Egipt last minute all inclusive, Egipt last minute najtaniej, Egipt last minute Sharm el Shejk - to właśnie takie oferty interesują nas najbardziej. Każdy z nas wie, że wakacje typu last minute oferują naprawdę wiele. W cenie oferty last minute all inclusive jest przelot, zakwaterowanie, opieka pilota, wyżywienie, napoje bezalkoholowe i część napojów alkoholowych. Zanim jednak wybierzemy konkretną ofertę Egipt last minute, warto wiedzieć o kilku rzeczach.

Egipt last minute - standard hoteli

W katalogu hoteli, które prezentują biura podróży, czy strony oferujące wycieczki Egipt last minute, gwiazdki przypisane do hotelu są przyznawane według kategoryzacji obowiązującej w Egipcie. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Dlatego jeśli w kraju Europy Zachodniej wybieramy hotel 3-gwiazdkowy, w Egipcie warto wybrać 4-gwiazdkowy, jeśli chcemy mieszkać w warunkach o podobnym standardzie. Dodatkowo, warto dopytać biuro podróży, które wystawia również swoją subiektywną ocenę.

Egipt last minute - wyżywienie

Przy zakupie wycieczki Egipt last minute, warto zwrócić uwagę na formę wyżywienia. Oznaczenie "HB" to śniadania i kolacje. Oznacza to, że obiady są we własnym zakresie. Albo możemy zamówić je na terenie hotelu, albo zjeść na mieście. Opcja HB jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy tuż po śniadaniu planują zwiedzać i wracać do hotelu dopiero na kolację. Jeżeli zdecydujemy się na wyżywienie opcji HB, warto widzieć, że dostęp do alkoholi międzynarodowych jest ograniczony. Jeżeli więc nie chcemy pić jedynie alkoholi miejscowych, warto tuż po wylądowaniu kupić preferowane przez siebie alkohole. Opcja All inclusive jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy planują głównie odpoczywać na terenie hotelu. Wyżywienie all inclusive to śniadania, obiady i kolacje, zazwyczaj w formie szwedzkiego stołu. W cenie są również napoje, czy przekąski między posiłkami (warto się upewnić, ponieważ niektóre hotele pobierają opłatę za napoje, czy dodatkowe małe posiłki, które są serwowane np. przy basenie). Jeśli chodzi o napoje alkoholowe, oferta all inclusive obejmuje zazwyczaj alkohole miejscowe, które są słabsze.

Egipt last minute - ceny

W przypadku wycieczki Egipt last minute, zaleca się sprawdzenie, co dokładnie obejmuje dana cena (najważniejsze to: przelot, wyżywienie i zakwaterowanie). Zazwyczaj ceny nie obejmują ubezpieczenia bagażu, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, czy innych dodatkowych atrakcji, np. takich jak aquapark (nawet, jeśli należy do hotelu, w którym się znajdujemy). Z każdą ofertą należy się dokładnie zapoznać.

Egipt last minute - dzieci

Jeżeli na wakacje wybieramy się z dziećmi, warto sprawdzić, czy hotel posiada plac zabaw dla dzieci, plac zabaw przy basenie (stoliczki z kredkami, kolorowankami, zabawkami) oraz czy planuje programy animacyjne na czas naszego pobytu. Najlepiej, kiedy hotel ma na stałe zatrudnione animatorki, które organizują różne zabawy dla dzieci. Należy jednak wiedzieć, że animatorki nie mają w obowiązku opieki nad dziećmi, więc nie zastępują opiekunek. Nie jest wskazane zostawianie dzieci bez opieki dorosłych.

Egipt last minute - klimatyzacja

Biorąc pod uwagę wysokie temperatury w Egipcie, warto, by pokoje w hotelu posiadały klimatyzację.

Egipt last minute - problemy żołądkowe

Biorąc pod uwagę zmianę klimatyczną, inną kuchnię i florę bakteryjną, najlepiej unikać picia wody z nieznanego źródła. Zęby również najlepiej myć wodą z butelki i unikać też picia drinków z lodem. Jeżeli mimo tego będziemy mieli problemy żołądkowe, lepiej udać się do miejscowej apteki - tamtejsze leki będą skuteczniejsze od naszych. Farmaceuci z reguły wiedzą, co podać, kiedy tłumaczymy, że mamy problemy z żołądkiem.

Egipt last minute - szczepienia

Żadne szczepienia nie są wymagane.

Egipt last minute - wiza

Potrzebny jest ważny paszport (nie dowód!). Wizę można kupić na lotnisku za 15 USD.

Egipt last minute - przelot

Czas lotu do Egiptu: ok. 4 h

Egipt last minute - waluta

Waluta w Egipcie: Funt egipski to równowartość około 50 gr. Niestety w Polsce nie jest wymienialna, dlatego lepiej nie wypłacać z bankomatu na miejscu więcej pieniędzy, niż faktycznie potrzebujemy. Może się zdarzyć, że na miejscu będziemy mieli problemy z kartą. Na wszelki wypadek warto z Polski zabrać dolary.

Egipt last minute - wyloty

Wyloty do Egiptu są z wielu polskich miast, m.in. z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Gdańska, Rzeszowa, Bydgoszczy, czy ze Szczecina.

Egipt last minute - przepisy celne

Przy wjeździe do kraju, każdy turysta jest zobowiązany wypełnić deklarację celną. Taką deklarację stempluje celnik. Bez podstemplowanej deklaracji, nie wjedziemy do Egiptu.

Nie wolno wywozić z Egiptu: leków subsydiowanych, fragmentów rafy koralowej, muszli, preparowanych skór zwierząt i antyków, liczących ponad 100 lat.

Nie wolno wwieźć: artykułów pornograficznych, narkotyków.

Można wwieźć: wyrób spirytusowy maksymalnie 0,5 litra, 2 litry piwa, 200 sztuk papierosów.

Więcej o: