Egipt nurkowanie

Egipt to idealny kraj na pierwsze nurkowanie. Egipt na nurkowanie wybierają też jednak doświadczeni nurkowie, gdyż podwodne atrakcje Egiptu nie mają sobie równych.

Egipt nurkowanie - Morze Czerwone

Egipt nurkowanie. Nurkowanie w Morzu Czerwonym to jedna z największych atrakcji Egiptu. Egipskie rafy są wyjątkowo piękne i wciąż niezniszczone. Zaletą nurkowania w Egipcie jest też ciepła i krystalicznie czysta woda w Morzu Czerwonym, z zapierającą dech przejrzystością. Nurkowanie w Egipcie jest jeszcze bardziej przyjemne, gdyż ciepła woda nie wymaga wkładania grubych pianek. W styczniu i lutym temperatura wody rzadko spada poniżej 20 stopni C, a w sierpniu dochodzi nawet do 30! Morze Czerwone ma ponadto nawet 40 m głębokości, dzięki czemu nurkowanie w Egipcie jest wyjątkowo fascynujące.

Egipt nurkowanie - nauka nurkowania

Egipt nurkowanie. Wybór baz i szkółek nurkowania w Egipcie jest ogromny. Większość baz nurkowych jest doskonale przygotowana, w pełni profesjonalna. Bazy świadczą swe usługi przez cały rok. Jeśli ktoś słabo zna angielski czy niemiecki, może poszukać szkółek z polskimi instruktorami. Baz z polskimi instruktorami jest bowiem coraz więcej. Wielu pasjonatów pokochało nurkowanie w Egipcie do tego stopnia, że tam zostało na stałe lub pracuje sezonowo. Polskie bazy nurkowe znajdują się w wielu kurortach, można je łatwo wyszukać w Internecie. Nauka nurkowania nie jest trudna, trzeba się tylko odpowiednio zmotywować i wierzyć w swoje możliwości. Pod wodą obowiązują mniej więcej te same znaki - kod nurkowy, którym posługują się nurkowie na całym świecie. W czasie pierwszego szkolenia poznaje się te znaki oraz powszechnie stosowane angielskie nazwy, słowa i zwroty typowe dla międzynarodowej terminologii nurkowej. Egipt to kraj idealny na nurkowanie. Oferta nurkowania dostosowana jest dla każdego - miłośników nurkowania głębinowego i nurkowania z maską i rurką. Szkolenie odbywa się w różnych systemach. Jeśli nie wiemy, czy nurkowanie w Egipcie nam się spodoba, lepiej nie kupować całego kursu, tylko tzw. nurkowanie wprowadzające. Sprzęt jest wliczony w cenę, albo trzeba go wypożyczyć. Podczas rejsu do wybranej rafy instruktorzy nurkowania robią odprawę, na której zapoznają nurków z topografią i atrakcjami rafy. Podczas wykupywania kursu lub lekcji nurkowania w Egipcie warto się targować. Po odbyciu pełnego kursu warto przywieźć z Egiptu wspaniałą pamiątkę - certyfikatem nurka.

Egipt nurkowanie - ceny

Egipt nurkowanie. Ceny nurkowania w Egipcie są różne. To zależy od wybranej opcji nurkowania w Egipcie. Można się wybrać na kilkudniowe nurkowanie na morze, czyli tak zwane safari nurkowe połączone z zakwaterowaniem na łodzi. Można też wykupić jednodniowy kurs nurkowania. Prezentujemy przykładowe ceny nurkowania w Egipcie w roku 2011 (pochodzą z cennika jednego z centrów nurkowych w Hurghadzie):

Egipt nurkowanie - jednodniowy kurs dla początkujących: 69 euro

Egipt nurkowanie - dwudniowy kurs dla początkujących: 80 euro

Egipt nurkowanie - odkrywanie uroków nurkowania ze startem z plaży: 50 euro

Egipt nurkowanie - 1/3/5 dni snorkelingu z łodzi: odpowiednio 16/45/65 euro

Egipt nurkowanie - jeden dzień nurkowania głębinowego dla zaawansowanych, dwa zejścia: 39 euro

Egipt nurkowanie - trzy dni nurkowania głębinowego dla zaawansowanych, sześć zejść: 109 euro

Egipt nurkowanie - wynajęcie pełnego ekwipunku do nurkowania na 1/3/5 dni: odpowiednio 16,50/39,60/55 euro.

Egipt nurkowanie - safari

Nurkowe safari to chyba jedna z najatrakcyjniejszych ofert nurkowania w Egipcie. To nurkowanie połączone z relaksem na komfortowym jachcie. W czasie safari zwiedza się najpiękniejsze rafy Egiptu. W cenę wliczone jest zwykle zakwaterowanie w klimatyzowanej łodzi, transfer klimatyzowanym autobusem z lotniska na łódź i z powrotem, rejs, butle, balast, nielimitowana liczba nurkowań, pełne wyżywienie, opieka instruktorów i lokalnego przewodnika, ubezpieczenie. Cena takie przyjemności nie jest jednak mała. Tydzień kosztuje zwykle ponad 700 euro.

Egipt nurkowanie - Hurghada

Hurghadę otaczają bajeczne rafy koralowe, dlatego właśnie do Hurgady najliczniej ściągają osoby chcące ponurkować w doskonałych warunkach. Podobno Hurghada ma największą liczbę centrów nurkowych na jednostkę powierzchni na całym świecie. Hurgada to idealne miejsce na pierwsze nurkowanie w Egipcie. Niektóre z raf dokoła Hurghady zostały objęte ochroną. Rafy Hurghady są też jednym z najlepszych miejsc w Egipcie na spotkanie z delfinami podczas nurkowania. Ponadto w pobliżu Hurgadhy leżą najatrakcyjniejsze wraki, a dokładnie między Hurgadhą a półwyspem Synaj.

Egipt nurkowanie - Sharm El Sheikh

Sharm el Sheikh położony na południowym krańcu Półwyspu Synaj to najlepszy i najbardziej luksusowy kurort w Egipcie. To także jedno z lepszych miejsc do nurkowania w Egipcie. Sharm el Sheikh oferuje wiele miejsc nurkowych od wspaniałych płytkich ogrodów koralowych do wraków i stromych ścian. Bez względu czy nurek jest początkujący, czy doświadczony wody Sharm el Sheikh spodobają się każdemu, bez względu na upodobania i umiejętności. Znane są na całym świecie miejsca, takie jak Shark Reef w parku narodowym Ras Mohamed czy rafy Straights of Tiran.

Egipt nurkowanie - Marsa El Alam

Marsa El Alam to jedno z najbardziej dziewiczych miejsc do nurkowania w Egipcie. Nurkowanie w podwodnym rezerwacie przyrody Abu Dabab w Marsa al Alam daje szansę spotkania z delfinami, żółwiami, orleniami cętkowanymi, a także niezwykłymi diugoniami ("krowami morskimi"). Z Marsa El Alam blisko też do Elphistone - jednego z najlepszych miejsc do podwodnych eksploracji w Egipcie.

Egipt nurkowanie

Podwodne atrakcje Egiptu, rozsławił austriacki zoolog i twórca filmów podwodnych Hans Hass oraz słynny francuski nurek Jacquesa Cousteau. Nurkowanie w Egipcie to wspaniała przygoda. By się o tym przekonać wystarczy wykupić jedniodniowy kurs dla początkujących. Ale uwaga! Nurkowanie w Egipcie wciąga...

Więcej o: