Egipt pogoda

Egipt pogoda. Pogoda w Egipcie jest ładna właściwie przez cały rok. Latem w Egipcie panują upały, a zimą pogoda jest idealna na zwiedzanie. Sprawdź, kiedy pogoda w Egipcie jest najlepsza dla Ciebie.

Egipt pogoda

Egipt pogoda. Egipt i pogoda to dwa przenikające się tematy. Każdy, kto planuje wyjazd do Egiptu, chce wiedzieć, jaka jest tam pogoda w poszczególnych miesiącach roku. Niemal cały Egipt, poza wąską strefą Morza Śródziemnego, leży w strefie klimatu zwrotnikowego, pustynnego, skrajnie suchego. Pogoda jest więc tak dobra, że Egipt można odwiedzać właściwie cały rok. Średnia temperatura powietrza w najpopularniejszych regionach turystycznych nigdy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Całoroczna niemal pogoda na plażowanie sprawia, że Egipt to kierunek idealny dla spragnionych ciepła turystów.

Egipt pogoda - upały

Egipt pogoda. Egipt w sezonie wakacyjnym to pewna pogoda dla ciepłolubnych. Od maja do września w Egipcie panują ogromne upały. Najcieplejszym miesiącem w Egipcie jest lipiec. Pogoda jest wtedy idealna dla osób pragnących wylegiwać się na plaży. Temperatura dochodzi nawet do 55 stopni C w cieniu! Jeśli ktoś ciężko znosi taką pogodę lub ma problemy zdrowotne, nie powinien w tym czasie wybierać się do Egiptu. Zwiedzanie Egiptu w lipcu to kiepski pomysł. Pogoda nie sprzyja aktywnym turystom. Warto jednak wiedzieć, że dzięki temu, że w Egipcie panuje skrajnie suchy klimat, upał jest tu i tak łatwiejszy do zniesienia niż na przykład w Turcji.

Egipt ceny

Egipt pogoda - pogoda idealna

Egipt pogoda. Najkorzystniejszym okresem na Egipt jest wiosna, czyli miesiące od marca do maja oraz jesień - od września do listopada. Panuje wtedy idealna pogoda na Egipt, a konkretnie na zwiedzanie Egiptu. Pogoda sprzyja wycieczkom. Właśnie po sezonie, kiedy nie ma już tłoku i upałów, najlepiej zwiedzać światowej sławy zabytki Egiptu. Pogoda nie jest wtedy tak męcząca, po Egipcie mogą wtedy spokojnie podróżować osoby starsze. Nadal jest ciepło, ale już nie za gorąco - około 20-25 stopni C. To także znakomita pogoda na podróż statkiem wzdłuż Nilu, kultową atrakcję Egiptu. Warto wiedzieć, że wiosną, w okresie od marca do maja, w Egipcie wieje pustynny wiatr (tzw. chamsin), który utrudnia nie tylko zwiedzanie, ale też życie mieszkańców Egiptu. Taka pogoda czasem uniemożliwia wycieczki po Egipcie.

Egipt zabytki

Egipt pogoda - zima

Egipt pogoda. Także zima to dobry czas i dobra pogoda na Egipt. W grudniu, styczniu, lutym jest ciepło w ciągu dnia - około 20 stopni C, ale szybciej robi się ciemno i noce są chłodne. Należy przygotować się na skrajnie różną temperaturę. Egipt jest zróżnicowany, podobnie panująca tu pogoda. W rejonach nadmorskich (Morze Czerwone) w ciągu dnia można liczyć na udane plażowanie w temperaturze 20-25 stopni C. Temperatura wody ma spada w grudniu poniżej 20 stopni C. Zimą w Egipcie w ciągu dnia wieje wiatr, ale specjalne parawany rozstawiane na plażach sprawiają, że nie jest on odczuwalny, a pogoda wydaje się idealna. W tym samym czasie w Kairze pogoda jest zupełnie inna. Temperatura jest niższa, może wynosić zaledwie 5 stopni C. Wybierając się na zwiedzanie Egiptu w zimie, trzeba pamiętać, że pogoda nie jest wszędzie taka sama i warto zabrać ciepłe ubrania. Zimą jest też chłodniej w egipskich kurortach nad Morzem Śródziemnym. Jeśli ktoś liczy na zimową opaleniznę i kąpiele w morzu w Egipcie, niech wybierze lepiej południe Egiptu. Tam jednak, tak jak w całym Egipcie zimą, mimo wysokiej temperatury w dzień, noce bywają często wręcz zimne i szybciej robi się też ciemno.

Egipt pogoda - ceny

Egipt pogoda. Pogoda w Egipcie kształtuje ceny wycieczek do Egiptu. W biurach podróży wyjazdy do Egiptu są najdroższe w sezonie letnim. Ceny najbardziej spadają po sezonie, ale wciąż korzystna pogoda sprawia, że wyjazd do Egiptu w tym czasie może być nawet bardziej udany. Szczególnie dla osób, które nie lubią tłoku. Egipt jest ponadto krajem, który ma świetne zaplecze hotelowe. Nawet jeśli pogoda w Egipcie nie sprzyja opalaniu, wielu turystów przyjeżdża do Egiptu po to, by poleżeć przy luksusowym basenie. Uwaga! Jadąc do Egiptu po sezonie, warto wybierać po sezonie hotele z podgrzewanym basenem.

Egipt Hurghada

Więcej o: