Izrael wycieczki - przydatne informacje i ciekawostki

Izrael wycieczki. Oto kilka przydatnych informacji i ciekawostek na temat Izraela w kontekście podróżniczym.

Gadatliwość i zaraźliwa energia mieszkańców Izraela sprawiają, że trudno się w nim nie nudzić. Nie rozczaruje się tu ani hedonista spragniony słońca, złotych plaż i intensywnego życia nocnego, ani wielbiciel dzikiej przyrody, pustynnych krajobrazów, ciekawej flory i fauny, ani miłośnik historii szukający pozostałości z czasów biblijnych, rzymskich czy okresu wypraw krzyżowych. Wierzący, którzy przyjeżdżają, by odwiedzić miejsca święte, zwykle wracają umocnieni w wierze, a niewierzący nierzadko zmieniają tu swe zapatrywania na sprawy religijne. Poznajcie kilka informacji, które przydadzą się każdemu, kto ten magiczny kraj zamierza odwiedzić.

Wygląd Jerozolimy 2000 lat temu pokazuje makieta Drugiej Świątyni w dzielnicy Bayit Vegan niedaleko hotelu Holyland.

Izrael wycieczki - przydatne informacje i ciekawostki

Pod Ścianą Płaczu obowiązuje ściśle przestrzegana segregacja płciowa. Mężczyźni modlą się po lewej stronie, a kobiety po prawej.

Najpopularniejsze lokale gastronomiczne w Jerozolimie to kafejki przy David Street, efektowne cukiernie przy Souk Khan ez-Zeit oraz Abu-Shukri's na El-Wad Street, gdzie sprzedają rewelacyjny hummus.

Nowy tunel pod górą Skopus to najszybsza droga nad Morze Martwe .

Tel Awiw ma 14 km plaż. Plaża Jerozolimska niedaleko meczetu Hasan Bek jest podzielona na część męską i żeńską.

Turyści mogą skorzystać z trzech bezpłatnych pieszych wycieczek po Tel Awiwie z angielskojęzycznym przewodnikiem. O szczegóły należy pytać w wydziale turystyki Urzędu Miejskiego (tel. 03/5218214) albo w biurach informacji turystycznej.

Według tygodnika "The Economist" Tel Awiw jest dziesiąty na liście najdroższych miast świata.

Kioski z falafelami : amatorzy sałatek mogą za niewielką opłatą zaspokoić głód i swoje upodobania, kupując chleb pita z obfitą porcją warzyw.

Izrael wizy i paszporty : Aby móc wjechać do Izraela, należy posiadać paszport ważny minimum cześć miesięcy od daty przekroczenia granicy. Od obywateli UE nie jest wymagana wiza ani żadne dokumenty o szczepieniach ochronnych.

W celach turystycznych można wjechać do Izraela maksymalnie na trzy miesiące i nie wolno wówczas podejmować odpłatnej pracy. Kto chciałby przyjechać do tego kraju na studia, do pracy albo osiedlić się w nim na dłużej, musi przed wyjazdem uzyskać odpowiednią wizę w izraelskim konsulacie.

Więcej o: