Była Minister Turystyki Chorwacji zwolniona za nazwanie australijskich turystów "pijakami"

"Nie potrzebujemy pijanych turystów z Australii i Nowej Zelandii" - mówiła była Minister Turystyki Chorwacji Pave Zupan Ruskovic, która pełniła funkcję Managera ds. turystyki miasta Dubrownik. I za słowa te została zwolniona.

"Zeszłego lata odwiedziło Dubrownik dużo turystów z Australii i Nowej Zelandii. Byli pijani i źle się zachowywali. Byłoby lepiej, gdyby w ogóle nie przyjechali. Nie potrzebujemy tutaj takich turystów, którzy nie umieją się normalnie zachować." - powiedziała Pave Zupan Ruskovic w wywiadzie dla lokalnego dziennika Dubrovacki List.

Ze względu na te słowa Pave Zupan Ruskovic nie została przedłużona umowa, która wygasła wraz z końcem ubiegłego roku. Andro Vlahusic, burmistrz Dubrovnika, w odpowiedzi na słowa byłej minister, powiedział, że Dubrownik jest miastem otwartym dla wszystkich i wbrew słowom byłej minister, wszyscy turyści są w nim mile widziani.

Lokalne władze oskarżają Pave Zupan Ruskovic za brak dyplomacji w turystyce, a władze Australii i Nowej Zelandii żądają przeprosin.

Dubrownik, nazywany "Kamiennym miastem", jest głównym ośrodkiem turystycznym Dalmacji. Położony nad wodami Adriatyku jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Chorwacji. Stare miasto w Dubrowniku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

źródło: news.com.au

Więcej o: