Śmiertelny cios dla turystyki Malediwów: wszystkie ośrodki SPA mają zostać zamknięte - "są przykrywką dla prostytucji"

Po protestach w stolicy kraju, rząd zdecydował się zamknąć wszystkie uzdrowiska i salony masażu zgodnie z żądaniami społeczeństwa. Czy to początek wielkiego kryzysu gospodarczego kraju?

Zgodnie z żądaniami ogółu społeczeństwa, Ministerstwo Turystyki nakazało niezwłocznie zamknąć wszystkie ośrodki SPA na Malediwach. W zeszłym tygodniu konserwatywna partia Adhaalath (The Adhaalath Party) protestowała w Male, stolicy Malediwów, oskarżając niektóre ośrodki SPA, że są jedynie przykrywką dla prostytucji i częściowo pełnią rolę domów publicznych.

Na Malediwach odbyła się konferencja prasowa, na której prezydent Mohamed Zuhair, powiedział, że w związku z faktem, iż rząd nie jest w stanie ustalić, które dokładnie ośrodki były przykrywką dla prostytucji, zamknięte zostaną wszystkie.

Malediwy, słynące z turkusowych lagun oraz luksusowych hoteli i ośrodków SPA, przyciągnęły w tym roku blisko 850 000 turystów z całego świata. Przemysł turystyczny jest najważniejszym sektorem gospodarki na Malediwach. Wyspy są jednym z popularniejszych kierunków dla zamożnych nowożeńców. Noc w jednym z luksusowych pokoi może kosztować nawet kilkanaście tysięcy dolarów.

W opublikowanym wspólnie przez World Bank i International Finance Corporation rankingu "Doing Business 2011" grupującym gospodarki przyjazne dla prowadzenia biznesu na 183 sklasyfikowane kraje Malediwy zajęły 85 miejsce. Natomiast w 2011 r. rankingu Heritage Foundation klasyfikującym kraje według wolności gospodarczej Malediwy sklasyfikowane zostały na 154 miejscu.

Niestety, nie ma placówki dyplomatycznej Malediwów z siedzibą w Polsce, by poznać oficjalne oświadczenie rządu i więcej szczegółów w tej sprawie.

Wg Encyklopedii PWN Biznes, sektor turystyczny na Malediwach dostarcza ok. 20% PKB. Czy to więc początek wielkiego kryzysu gospodarczego kraju?

źródło: news.yahoo.com, minivannews.com (Independment News For The Maledives)

Więcej o: