Bilety lotnicze KLM - wybierz współpasażera przez Facebooka

Zawsze marzyłeś o wyborze współpasażera w samolocie? Już w przyszłym roku będzie to możliwe. Holenderska linia lotnicza KLM jest w trakcie pracy nad usługą pozwalająca na wybór osoby, obok której będziemy chcieli usiąść w samolocie. Współpasażera będziemy mogli sobie wybrać dzięki serwisom społecznościowym, takim jak Facebook czy LinkedIn

Usługa o nazwie "Meet and seat" ma wystartować w przyszłym roku, jednakże dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Polegać będzie ona na tym, że każdy pasażer będzie miał możliwość wyboru osób, obok których chciałby usiąść w samolocie linii KLM. Dzięki serwisom społecznościowym , możemy powierzchownie poznać osobę, m.in. jej hobby, czy miejsce pracy. Usługa ma bowiem na celu zbliżać ludzi o podobnych zainteresowaniach, czy pomóc pasażerom w nawiązywaniu nowych kontaktów, np. biznesowych. Oczywiście, jak zaznacza KLM, rezerwując bilet będziemy mieli możliwość wyboru, czy chcemy nasz profil społecznościowy udostępnić.

Już od dawna rezerwując bilet on-line, mamy możliwość wyboru siedzienia. "Meet and seat" będzie polegało na tym, iż do każdego miejsca w samolocie będzie przypisany profil, który możemy sprawdzić po zalogowaniu się na Facebooka, czy LinkedIn. Profile osób, które nie będą życzyły sobie udostępniania prywatnych informacji na swój temat, nie będą widoczne na planie siedzeń. Usługa będzie więc dostępna jedynie dla tych, którzy takiej zgody udzielą.

Koordynator ds. Marketingu Air France i KLM w Polsce - Pani Agnieszka Plewczyńska, w odpowiedzi na nasze pytania dotyczące usługi w Polsce, powiedziała, że szczegółowe informacje do wiadomości publicznej zostaną podane dopiero na początku przyszłego roku.

Czekamy zatem z niecierpliwością. Nie od dziś wiemy, że nowy rok przynosi nowe możliwości. W tym przypadku może nam przynieść nowe znajomości...

Czy myślicie, że usługa "Meet and seat" jest dobrym pomysłem? Czy może za bardzo przypomina serwisy randkowe?

Więcej o: